دوشنبه 10 خرداد 1395 | 11:20
شهید حاج احمد سوداگر:
قبر من را نیم متر کمتر حفر کنید تا شاید به خدا بیشتر نزدیک شوم
 قبر من را نیم متر کمتر حفر کنید تا شاید به خدا بیشتر نزدیک شوم

 

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت" جهاد در راه خدا، ترازوئى براى سنجش ایمان است، جهاد در راه خدا صداقت هر كس را نشان مى دهد، همانطور که خداوند در قران عاقبت مؤمنین راستگو را اینگونه توصیف مى كند إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ الَّذِینَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ لَمْ یَرْتَابُوا وَجَاهَدُوا بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنفُسِهِمْ فِی سَبِیلِ اللَّهِ أُوْلَئِكَ هُمُ الصَّادِقُونَ  (آیه 15 سوره حجرات).

گذشته نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مملو از جان فشانی های شهدا و ایثارگران در راه عزت و تعالی مبانی مقدس اسلامی و انقلابی ما است که این هویت طلایی تاریخ انقلاب، با زنده نگهداشتن یاد و نام و سیره شهدا حفظ می شود.

از این رو جمعی از پیشکسوتان جهاد و شهادت سازمان بسیج از جمله سردار رضا افروز جانشین سازمان بسیج پیشکسوتان، سردار کریم پور مدیر مسئول نشریه سازمان بسیج پیشکسوتان و برادران،اسلامی،امیرآبادی،نامی و حرثی برای زنده نگه داشتن سیره و راه شهدا این بار مهمان خانواده شهید حاج احمد سوداگر از فرماندهان و طراحان عملیات برجسته دوران دفاع مقدس و پایه​گذار بسیاری از مراکز علمی، فرهنگی و پژوهشی پس از این دوران شدند.

خانه ساده و بی زرق و برق شهید سوداگر گویای خیلی از افکار و اعتقاداتی بود که امروزه کمتر شاهد آن هستیم.

 

در ابتدای این نشست پیشکسوت بسیجی قلندری همرزم شهید ، حاج احمد را اینگونه توصیف می کند :

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در کنار همرزمانش نقش مؤثری در تشکیل سپاه ایفا نمود بطوریکه درسن 18 سالگی از نیروهای کلیدی سپاه دزفول، به شمار می‌آمد. هنگامی که گروه­های ضد انقلاب به مبارزه مسلحانه بر علیه انقلاب اسلامی روی آوردند و سپاه پاسداران ناگزير به برخورد با این گروه‌ها شد. حاج احمد دراین دوره تلاش­های زیادی برای ایجاد آرامش و امنیت و مقابله با این گروه­ها در منطقه انجام داد.