پنجشنبه 7 بهمن 1395 | 15:22
دیدار جمعی از مسئولین سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت با خانواده شهید دکتر محمد علی فیاض بخش
عدم دریافت هزینه از نیازمندان / برگزاری هفته ای جلسات مذهبی / تشویق فرزندان به نماز با خرید عمامه
عدم دریافت هزینه از نیازمندان / برگزاری هفته ای جلسات مذهبی / تشویق فرزندان به نماز با خرید عمامه
همسر دکتر محمد علی فیاض بخش: دکتر به آگاهی مذهبی خانواده اهمیت ویژه ای می داد و هفته ای یک جلسه 3 ساعتی استاد روحانی از بیرون می آمد و تفسیر قرآن ، نهج البلاغه ، احکام و ... را آموزش می داد.

 

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت" جمعی از مسئولین سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت شامل سردار افروز جانشین سازمان، سردار صادقی، سردار کریم پور مدیر مسئول نشریه سازمان، ، و برادر امیر آبادی با خانواده شهید دکتر فیاض بخش دیدار داشتند، که خلاصه ای از آن به این شرح است:

همسرشهید دکتر فیاض بخش به طور خلاصه به ویژگی های همسر خود اشاره کرد و گفت: دکتر فیاض بخش از خانواده مذهبی و اهل مطالعه و داری آگاهی بالایی بود و خود شهید مطالعات مذهبی و دروس حوزوی را مطالعه می کرد، خانواده دکتر در بازار مشغول تجارت لوازم التحریر بودند و سطح مالی نسبتا خوب داشتند. بعد از اتمام دوره پزشکی در ایام خدمت ازدواج ما شکل گرفت و بعد از چند سال در بیمارستان سینا مشغول به کار شد.

دکتر فیاض بخش دست خیر داشت و به نیازمندان کمک می کرد، همسر شهید در این باره اظهار داشت: دکتر انسان خیری بود و به نیازمندان کمک فراوانی می کرد، در مطب خود کاغذی درج کرده بود که حداکثر پرداختی 30 تومان است و هر شخصی توان پرداخت ندارد نیازی به دادن مبلغ نمی باشد. با داروخانه، فروشگاه ها و جاهای مختلف صحبت کرده بود که افراد نیازمند را به ایشان  معرفی کنند، تا به آنها کمک نماید و من تمام این مسائل را بعد از شهادت ایشان فهمیدم.

 در منزل ارتباط صمیمی و گرمی با خانواده داشت، در خانه جلسات مذهبی فراوانی برگزار می کرد و اصرار داشت تمامی افراد خانواده در جلسات مذهبی شرکت کنند و دو هفته یک بار ظهر جمعه  جلسه ای در منزل برگزار می کرد و در آن مباحث مذهبی را خود دکتر و برادر ایشان که حوزوی بودند تدریس می کردند. و در آن جلسه همه شرکت کننده ها باید یک حدیث حفظ می کردند و در جلسه توضیح می دادند و سایر افراد آن حدیث را حفظ می کردند و زمانی که به 100 حدیث می رسید آن ها را چاپ می کرد و در اختیار قرار می داد.

و به آگاهی مذهبی خانواده اهمیت ویژه ای می داد و هفته ای یک جلسه 3 ساعتی استاد روحانی از بیرون می آمد و تفسیر قرآن ، نهج البلاغه ، احکام و ... را آموزش می داد.

دکتر به ورزش توجه ویژه ای داشت و اهل خانواده را تشویق به ورزش می کرد، در آن زمان وسایل ورزشی و استخر در منزل تهیه کرده بود و هفته ای یک بار ما را به کوه می برد و به دلیل وضع نامناسبی که سینما در آن زمان داشت، دکتر دستگاه آپارات خریداری کرده بود و فیلم های مناسب را در خانه پخش می کرد.

دکتر به نماز جماعت و قرآن توجه خاصی داشت و همسر شهید در این باره گفت: نماز جماعت در خانه همیشه برقرار بود و برای تشویق و علاقه پسرها به نماز 2 عمامه ی کوچکی خریداری کرده بود. دکتر جلو می ایستادن و ما هم در پشت سر دکتر نماز می خواندیم و هر روز صبح بعد از نماز صبح قرائت قرآن برقرار بود و هیچ وقت آن را ترک نکرده ایم و بچه ها را روی زانو و کنار خود قرار می داد و با صوت زیبا قرآن را تلاوت می کرد.