۱ خوانده

سخنگوی پاپ هتک حرمت قرآن در آمریکا را محکوم کرد

سخنگوی پاپ رهبر مسیحیان کاتولیک، هتک حرمت قرآن کریم در آمریکا را محکوم کرد و گفت: از نظر واتیکان بی حرمتی به کتاب مقدس قرآن که مورد احترام کامل ما می‌باشد، محکوم است.

بسیج پیشکسوتان

حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناصری سفیر جمهوری اسلامی ایران در واتیکان با اسقف لومباردی سخنگوی پاپ رهبر مسیحیان کاتولیک دیدار و گفت‌وگو کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در واتیکان در این دیدار خواستار موضع‌گیری قاطع واتیکان در محکومیت قرآن سوزی از سوی کشیش نمای آمریکایی شد.

وی اظهار داشت: هر چند این فرد هیچ نسبتی با مسیحیت کاتولیک ندارد، اما افکار عمومی جهان اسلام که از این جنایت فرهنگی جریحه‌دار شده است. انتظار دارد علما و مقامات واتیکان این حرکت ضد دینی را قویا محکوم و کشیش نمای آمریکایی را مطرود و مردود اعلام کنند.

ناصری در ادامه با تبیین مواضع ایران در مذاکرات هسته‌ای، فضای مذاکرات را مثبت و سازنده توصیف کرد.

سفیر ایران در واتیکان در خصوص تحولات سوریه نیز اظهار داشت: ایران از اصلاحات در  سوریه حمایت می‌کند و معتقد است آمریکا و برخی دول غربی انجام اصلاحات در روند سیاسی سوریه برایشان هدف نیست، بلکه به دنبال  اغراض سیاسی در راستای منافع خود هستند.

سخنگوی پاپ در خصوص قرآن سوزی گفت: ما در گذشته این اقدام احمقانه و جنون‌آمیز و بی حرمتی به قرآن را محکوم کرده‌ایم و اکنون نیز از نظر واتیکان بی حرمتی به کتاب مقدس قرآن که مورد احترام کامل ما می‌باشد، محکوم است.

وی در ادامه ضمن ابراز خرسندی از فضای مثبت مذاکرات ایران و ۱+۵ در استانبول افزود: موضع واتیکان خلع سلاح کامل هسته‌ای در جهان است و ما مخالف برخوردهای دوگانه در این خصوص هستیم.

لومباردی در پایان از تسلیح گروه‌های معارض در سوریه ابراز نگرانی کرد و آن را برای صلح و ثبات این کشور خطرناک خواند.

انتهای پیام/

منبع:.farsnews

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.