این مطلب ۴۰ بار خوانده شده
گزارشی از امر به معروف و نهی از منکر در بسیج

دختربچه هایی که در بوستان های بندر عباس امر به معروف می کنند

با زیاد شدن مسئله بدحجابی در بوستان ها و تفرجگاه های بندر عباس شورای امر به معروف و نهی از منکر این ناحیه تصمیم کرفت تا با یک اقدام ابتکاری و زیبا نسبت به امر به معروف ونهی از منکر بانوان و دختران بد حجاب اقدام کند.

 

به گزارش " بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت"در شهر بندرس عباس به خاطر شرایط محیطی و نوع فرهنگی که در اثر این شرایط به وجود امده، معضل ضعف فرهنگ در حوزه عفاف و حجاب در بوستان ها و مکان های تفریحی و تفرجگاهی احساس می شد.

لذا این مورد مسئله ای بود که به عنوان یک منکر در شورای امر به معروف و نهی از منکر ناحیه بندرعباس مطرح شد و اعضای این شورا با دستور حل این معضل و راهکارهای نیل به این منظور دور هم جمع می شوند و تشکیل جلسه می دهند.

 راهکارهای مختلف در طی چند جلسه بررسی می شود و از مشورت افراد خارج از شورا نیز استفاده می شود تا در نهایت یک طرح جالب از مجموعه این نظرات استخراج شده و راهکارهای اجرایی آن بررسی می شود.

این موضوع در تقارن با روز ملی عفاف و حجاب قرار می گیرد و در اثر همین موضوع اعضا شورای امر به معروف و نهی از منکر ناحیه برای اجرای این طرح راغب تر می شوند.

شورای امر به معروف و نهی از منکر تصمیم بر این گرفت برای اجرای طرح خود در روز ملی عفاف و حجاب، مکانها و بوستانهایی که منکر بدحجابی در آنجا بیشتر به چشم می خورد را شناسایی نماید. شناسایی این مکان ها بنا به ذات ماموریتی به اطلاعات ناحیه واگذار شد و در جلسه بعدی اطلاعات ناحیه آمار بررسی های خود را به جلسه آورد و از مجموعه اطلاعات و آماری که از سوی اطلاعات ناحیه ارائه شد چند بوستان که وضعیت آن ها بدتر بود انتخاب گردید.

طرحی که برای اجرا در این زمینه مصوب گردید این بود که با استفاده از دختران کودک و نونهال ۶ تا ۱۰ ساله و توجیه آن ها نسبت به موضوع و آموزش نحوه اجرای طرح، موضوع نهی از منکر ایجابی برای بانوان و دختران بد حجاب انجام گیرد. به این نحو که خود این دختران با حجاب کامل چادر مشکی و با رویی باز با اهدای شاخه گل و یک عدد کارت پیام با طرح های زیبا و دارای پیامی مبنی بر عفاف و حجاب این امر را انجام دهند.

موضوع ظاهر دختران و جذاب بودن آن ها در برخورد با دختران و بانوان بدحجاب و نیز نوع گفتار و رفتار و شناسایی و آموزش این دختران به واحد خواهران ناحیه واگذار شد و بعد از انجام این کار های مقدماتی این موضوع اجرا شد و برخورد خوب کودکان و زیبایی کار آن ها باعث شد تا استقبال خیلی خوبی از این اقدام در بوستان ها صورت گیرد و اعتراضی به این نحوه امر به معروف و نهی از منکر از جانب افراد مختلف صورت نگرفت.

در انجام این امر و پس از اجرای آن در طی چند روز مشاهده شد که افراد دریافت کننده گل و کارت از این عمل کودکان استقبال خوبی به عمل آورده و نسبت به رعایت حجاب خود اقدام می نمودند و اثر این عمل در بهبود فضای بصری بوستان ها بسیار موثر و قابل مشاهده بود.

انتهای پیام /

خبزگزلری بسیج

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.