این مطلب ۲۸۱ بار خوانده شده
شریعتمداری در مجمع عالی بسیج:

خط امام خاطره و رویا نیست که هرکس هرطور خواست تحریف کند

مدیرمسئول روزنامه کیهان با بیان اینکه خط امام خاطره و رویا نیست که هرکسی آن را هرطوری خواست تعریف و تحریف کند، گفت: این خط اصول مشخص و تعریف شده دارد.

 

 

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت"  به نقل از بسیج، حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان طی سخنانی در مجمع عالی بسیج در مشهد، با اشاره به تلاش های جریانهای معاند برای تحریف خط امام اظهار داشت: خط تحریف راه امام از ابتدا هم دنبال می‌شد ولی این روزها شدت بیشتری گرفته است و همینکه دشمن تحریف راه امام را هم از بیرون و هم از درون دنبال می‌کند نشاندهنده ماندگاری خط امام است.

وی با بیان اینکه خط امام خاطره و رویا نیست که هرکسی آن را هرطوری خواست تعریف و تحریف کند، گفت: این خط اصول مشخص و تعریف شده دارد.

شریعتمداری تصریح کرد: امروز دشمن به دنبال تحریف محتواست غافل از اینکه خط امام تکثیر شده و این را به وضوح می‌شود دید.

مدیرمسئول روزنامه کیهان شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه را نمونه واقعی پایبندی به خط امام عنوان کرد و افزود: اینها نواده واقعی امام(ره) هستند.

شریعتمداری با بیان اینکه دشمن برای تحریف محتوا از چند زاویه وارد می‌شود، تصریح کرد: دشمن نمی‌تواند آنچه را که می‌خواهد از خط امام تحریف کرده و به عنوان نظر امام مطرح کند، از زبان خودش بگوید مثلا کسی از اوباما قبول نمی‌کند که بگوید امام(ره) گفته مرگ بر امریکا نگویید، الزاما باید از زبان خودی ها گفته شود آن هم نه از زبان خودی های معمولی بلکه باید از زبان کسانی بگوید که سابقه حضور مثبت در نظام و انقلاب داشته باشد.

وی ادامه داد: افرادی که بهر دلیلی دچار لغزش شدند، بهترین موارد برای شکار دشمن هستند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان ادامه داد: در سالهای ابتدایی انقلاب، سکولاریسم عمدتا در میان گروه های ضد انقلاب بود اما امروزه به درون ذهن و باور برخی از مسولان نیز کوچ کرده است و اگر در آن زمان بی نقاب بود، الان با نقاب وارد می شود.

شریعتمداری افزود: فرق است میان کسی که میگوید ابراهیم برای ماست و کسی که میگوید راه ما ابراهیمی است. برخی می گویند امام متعلق به ماست چون با او نسبت داری و یا چون در زمان انقلاب او بودیم.

وی خطاب به این افراد گفت: امام متعلق به شماست یا امثال شیخ زکزاکی و شیخ نمر و سید حسن نصرالله؟ امام برای کسانی است که راه او را ادامه می‌دهند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان افزود: مراجعه به راه و مبانی امام بود که فتنه ۸۸ را ناکام گذاشت.

شریعتمداری اظهار داشت: امروز برخی افراد، بخشی از سخنان امام را که با حرکات خود ناهمخوان می‌بینند، به گونه ای متفاوت و همخوان با حرکات خود مطرح می‌کنند.

وی تاکید کرد: اگرچه این جریان تحریف عقبه سختی دارد ولی ما توان عبور از آن را داریم و مشکلی که آنها دارند این است که اصول و مبانی خط امام آنچنان صریح و روشن است که تحریف به این شکل دیگر ممکن نیست.

مدیرمسئول روزنامه کیهان خاطرنشان کرد: راه دیگر آنها برای عبور از این بن بست برداشتن مرزهاست که روی آن هم تاکید زیادی می کنند. اخیرا دشمنان گزارشی داشتند که برداشت من این بود که می گویند مشکل کنونی ما این است که حالا که افرادی از قشر روحانیت با ما همراه شده اند افرادی مثل نصرالله و نمر و باقر سلمان تراز روحانیت را بالا برده اند.

شریعتمداری در ادامه سخنانش گفت: احسان طبری (از تئوریسین های بزرگ حزب توده) -که خدا رحمتش کند و مطمئنا سلمان مُرد- وقتی از مارکسیسم برگشت و امام آزادش کرد، ک.گ.ب و دیگران دنبال کشتن او بودند. طبری می‌گفت امام شما ما را خلع سلاح کرد چون هیچ نکته مشترکی با امپریالیسم باقی نگذاشت. می‌گفت امام شما به شدت در مقابل امریکا و همچنین ما ایستاد و بر خلاف ما کوتاه نیامد. می‌گفت این مرزبندی امام هیچ جایی برای حضور ما باقی نگذاشت.

وی همچنین با بیان اینکه اگر مرزبندی با دشمن داشتیم فتنه ۸۸ رخ نمی‌داد، تصریح کرد: اگر مرز مشخص نشود دشمن تبدیل به رقیب و بعد شریک بعد هم تبدیل به خاله و خواهرزاده خواهد شد.

مدیرمسئول روزنامه کیهان افزود: نباید بگذاریم فضا دست کسانی بیفتد که کم شمار و ژنرال های بی سرباز اند. البته آنها سرو صدای زیاد دارند -از جمله رسانه های خارجی- اما پیاده نظام ندارند.

شریعتمداری در پایان گفت: بچه حزب اللهی‌ها نباید از سرو صداها بترسند باید نظرات خودشان را بگویند.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.