این مطلب ۳۳ بار خوانده شده

ماموران آل خليفه با گاز سمي يك كودك ديگر بحريني را شهيد كردند

نيروهاي امنيتي رژيم آل خليفه بار ديگر اعتراضات مسالمت آميز مردمي را سركوب كردند كه در جريان آن يك كودك بحريني بر اثر استنشاق گازهاي سمي به شهادت رسيد.
نسخه مناسب چاپ

پایگاه اطلاع رسانی بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت

نيروهاي رژيم بحرين تظاهرات مردم بحرين كه در همبستگي با زندانيان سياسي به ويژه پزشكان بحرين صورت گرفت را به شدت سركوب كردند.
در اين تظاهرات جمعي از تظاهركنندگان به ويژه كودكان و زنان دچار حالت خفگي و مسموميت شدند كه در اين ميان «هدي نعمه» كودك بحريني به شهادت رسيد.
تعداد ديگري از تظاهركنندگان بر اثر اصابت مستقيم گلوله مجروح شدند. تظاهركنندگان تاكيد كردند به مبارزه تا تحقق مطالبات خود ادامه خواهند داد.
تعدادي از پزشكان و پرسنل پزشكي نيز در اين تظاهرات شركت كردند و خواستار آزادي همكاران زنداني خود شدند.
اين پزشكان و پرسنل پزشكي همبستگي خود را با همكارانشان كه از روز يكشنبه در زندان هاي رژيم بحرين اعتصاب كرده اند، ابراز داشتند.
به گزارش فارس يك جراح مغز و اعصاب در اين باره گفت: همبستگي ما با پزشكان در پي اعلام اعتصاب غذاي بازداشت شدگان صورت مي گيرد.
وي خواهان آزادي همكاراني شد كه به خاطر درمان مجروحان تظاهرات مسالمت آميز مردمي در بحرين به زندان افتاده اند.
«نادر دواني» متخصص كودكان نيز با اعلام همبستگي خود با پزشكان زنداني تاكيد كرد: بايد سازمان ها و دولت ها در سطح بين المللي براي حل پرونده كادر پزشكي در بحرين بويژه بازداشت پنج نفر از پرسنل پزشكي و اجراي حكم زندان از دو ماه تا پنچ سال عليه آنها وارد عمل شوند.
«نبيل تمام» متخصص گوش و حلق و بيني نيز در تجمع همبستگي با همكاران زنداني خود گفت: همه همكاران زنداني من بي گناه هستند بازداشت و صدور حكم زندان عليه پزشكان و انتقام از آنها به اين علت است كه آنها شاهد نقض حقوق بشر بوده اند.
نيروهاي رژيم آل خليفه اخيرا شش پزشك بحريني را به اتهام تاييد انقلاب مردمي و تظاهرات مسالمت آميز مردم اين كشور بازداشت كردند.
وكلاي بحريني گفتند: مسئولان امنيتي بحرين شش نفر از اعضاي تيم پزشكي مجتمع پزشكي سلمانيه را بازداشت كردند.
بازداشت اين افراد درپي تاييد احكام زندان آنها از سوي دادگاه استيناف صورت گرفت.

انتهای خبر/

کیهان

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.