این مطلب ۳ بار خوانده شده

آل سعود در حال اجرای نسخه صهیونیست‌ها در یمن است

یک فعال سیاسی بحرینی تاکید کرد عربستان سعودی هرگز نمی تواند به هیچ یک از اهداف تجاوزکارانه خود در یمن برای به زانو درآوردن ملت یمن و قیمومیت مجدد بر آنها دست یابد همانطور که اسرائیل در تسلیم کردن ملت فلسطین و ملت لبنان شکست خورد.

 

 

 

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت"   ،تسنیم، عربستان از بامداد ششم فروردین، پس از شکست تمام طرح‌ها و سیاست‌هایش در یمن، به گزینه نظامی روی آورد و مناطق مختلف یمن را آماج حملات هوایی خود قرار داد، برخی کشورهایی که از نظر اقتصادی به کمک‌های عربستان نیازمند هستند، با عربستان در تجاوزات آشکار به یمن همراه شده‌اند.

بحرین، قطر، کویت، امارات، مغرب، سودان، اردن و مصر از جمله کشورهایی هستند که در جنگ علیه یمن به عربستان پیوسته‌اند. این در حالی است که پاکستان نیز از آمادگی خود برای مشارکت در این جنگ خبر داده و ترکیه نیز اعلام کرده که در حال بررسی شرکت در عملیات نظامی موسوم به طوفان قاطع است. هر چند تاکید صریح پارلمان پاکستان مبنی بر لزوم بی طرفی در این جنگ، شوک بزرگی به آل سعود وارد کرد.

از آغاز تجاوز عربستان به یمن صدها نفر از شهروندان یمنی که بین آنها شمار زیادی زن و کودک دیده می‌شوند، به شهادت رسیده اند که با تداوم جنایات آل سعود همچنان بر آمار قربانیان بیگناه افزوده می شود.

این در حالی است که هزاران شهروند یمنی نیز به دلیل حملات بی وقفه ائتلاف عربی به سرکردگی سعودی و تخریب منازلشان آواره شدند.

گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم در خصوص دلایل و اهداف عربستان از دست زدن به ماجراجویی پرهزینه و خطرناک در یمن و سرنوشت آن با آقای "قاسم الهاشمی" فعال سیاسی و مبارز بحرینی و تحلیلگر مسائل بین الملل به گفت‌وگو نشسته است که مشروح آن از نظر کاربران محترم می‌گذرد:

تسنیم : چه دلایل و اهدافی باعث شده است که عربستان سعودی چنین جنگ ظالمانه ای را علیه یمن به راه اندازد؟

قاسم الهاشمی : معتقدم تجاوزات نظامی سعودی آمریکایی علیه یمن غیر قابل توجیه است و هرگز نمی تواند جهانیان و محافل بی طرف را متقاعد کند به اعتقاد من، رژیم سعودی می خواهد یمن به عنوان حیات خلوتش باقی بماند و همواره تحت سیطره و قیمومیت سعودی باشد و هیچ اراده ای از خود نداشته باشد و اراده سیاسی سعودی بر این کشور حاکم باشد. در حالی که مردم یمن، سیطره و سلطه آل سعود بر امور کشورشان را برنمی تابند و با آن موافق نیستند .

رژیم سعودی می خواهد یمن را همانند گذشته به عنوان حیات خلوت خود حفظ کند وهمچنان بر آن مسلط باشد.در حالی که مردم یمن مصمم هستند استقلال و حاکمیت ملی کشورشان را بازیابند و از این قیمومیت و سلطه گری آل سعود آزاد شوند و همین استقلال طلبی و آزادی خواهی مردم یمن، خشم و غضب آل سعود و این تجاوزات غیر قابل توجیه را به دنبال داشته است.هیچ اهداف معقولانه و منطقی که این تهاجم غیر مشروع و غیر قانونی بتواند جهانیان را متقاعد کند،وجود ندارد.

تسنیم: دلیل مشارکت برخی کشورهای عربی در این جنگ ظالمانه علیه مردم یمن چیست؟

قاسم الهاشمی : کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به استثنای عمان و همچنین مصر، سودان و پاکستان در این جنگ، نظام آل سعود را همراهی می کنند که این کشورها به دنباله روی و سرسپردگی مالی یا سلطه اداری سیاسی معروف هستند، کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس تحت هیمنه و سلطه سیاسی سعودی قرار دارند. کشورهایی مانند مصر، سودان و پاکستان تحت سلطه مالی و اقتصادی عربستان قرار دارند و آنها از نظر اقتصادی به سعودی ها وابسته هستند و مزدورانی از این کشورها را به خدمت گرفته اند.

ائتلاف جنگ افروزان در سراشیبی فروپاشی

به نظر می رسد پس از گذشت بیش از دو هفته از این تجاوز، این ائتلاف ضد یمن در حال فروپاشی است، به طوری که پاکستان اعلام کرده است در حمله به یمن مشارکت نخواهد کرد و تنها به دفاع از خاک عربستان بسنده می کند. حتی مصر از زبان عبدالفتاح السیسی گفته است ارتش مصر برای تهاجم مورد استفاده قرار نمی گیرد.بنابراین فروپاشی این ائتلاف آغاز شده است، زیرا این ائتلاف و این تجاوز، هیچ هدف استراتژیک به جز نابودی زیر ساخت ها و ویرانی یمن و کشتار کودکان، زنان و تخریب مدارس، کارخانه ها و حتی بیمارستان ها ندارد. تا کنون به هیچ یک از اهداف خود از به کارگیری نیروی زور علیه ملت یمن دست نیافته اند. آنها هیچ سود و نتیجه ای از ادامه این تجاوزات نبرده اند، هیچ شکی نیست که این ائتلاف از هم فروخواهد پاشید و عربستان سعودی در این جنگ تنها خواهد ماند.

تسنیم: جنایات عربستان در یمن و جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین را چگونه ارزیابی می کنید؟

قاسم الهاشمی : تفاوت چندانی میان آل سعود و رژیم صهیونیستی وجود ندارد، هم قلب ها و هم اقدامات آل سعود و رژیم صهیونیستی شبیه هم است.

اسرائیل، با تجاوز به جنوب لبنان و نوار غزه، زیر ساخت های غیر نظامی این مناطق را هدف حملات خود قرار داد و نیازی به تشریح و توضیح ندارد، زیرا موثق است.همین امر دقیقا درباره عربستان صادق است که قدرت نظامی این رژیم، تاسیسات زیربنایی و مراکز غیر نظامی یمن را هدف قرار داده است. شباهت این اقدامات تجاوزکارانه به تجاوزات رژیم صهیونیستی کاملا واضح و روشن است.

باید این نکته را یادآور شویم که حتی این تجاوزات که زیر ساخت های یمن را هدف قرار داده است، رژیم آل سعود با الگوبرداری از تجاوزات رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان و نوار غزه، یمن را آماج حملات خود قرار داده است و دقیقا نسخه تجاوزات رژیم صهیونیستی را در یمن پیاده می کند.
این در حالی است که آل سعود فراموش کرده است که حتی تهاجم رژیم صهیونیستی از راه هوایی با وجود بیش از ۳۰ روز پیاپی در لبنان و  جنگ های نابرابر علیه نوار غزه با شکست همراه شد و نتوانست روحیه و اراده نیروهای مقاومت را در هم بشکند، نیروهایی که به مساله خود ایمان دارند.

اجرای نسخه صهیونیستی در یمن از سوی عربستان هم قطعا محکوم به شکست است، زیرا نسخه اصلی آن در لبنان و نوار غزه کاملا شکست خورد. در نتیجه اجرای همان شیوه و نسخه رژیم صهیونیستی که در لبنان وغزه اجرا شد، از سوی رژیم عربستان در یمن محکوم به شکست است.زیرا پیروزی ها همواره در صحنه میدانی و در نبرد زمینی به دست می آید نه در حملات هوایی هر چند قدرت متجاوز در زمینه هوایی خیلی زیاد باشد.معتقدم عربستان سعودی در نهایت قانع خواهد شد که هرگز نمی تواند به هیچ یک از اهداف تجاوزکارانه خود در یمن برای به زانو درآوردن ملت یمن و قیمومیت مجدد بر آنها دست یابد همانطور که اسرائیل در تسلیم کردن ملت فلسطین و ملت لبنان شکست خورد.

تسنیم: مواضع صهیونیست ها در این جنگ ظالمانه سعودی ها علیه ملت یمن را چگونه ارزیابی می کنید؟

قاسم  الهاشمی : موضوع هماهنگی در  مواضع عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی مساله جدیدی نیست. نظام آل سعود از تجارب فناوری و لجستیکی رژیم صهیونیستی همانند آمریکا کمک می گیرد. شکست نظام آل سعود در ضربه زدن به اهداف نظامی مد نظر خود در یمن، نتیجه همکاری نزدیک میان این رژیم و رژیم صهیونیستی است، زیرا سبد اهدافی را که رژیم صهیونیستی در اختیار نظام آل سعود قرار داد تا آن را هدف حملات خود قرار دهد، غیر دقیق و پوچ و توخالی است. این نتایج با حجم زیادی از قربانیان بیگناه به ویژه کودکان، زنان و سالخوردگان همراه است، زیرا سبد اهدافی که رژیم صهیونیستی ارائه کرده است، سبد توخالی بوده است و نظام سعودی هیچ تجربه نظامی ندارد.

روابط مستحکم و مستمر آل سعود و صهیونیست ها

همکاری میان نظام سعودی و رژیم صهیونیستی مربوط به زمان حاضر نیست، بلکه از مدت ها پیش برقرار بوده و ادامه خواهد یافت. رژیم صهیونیستی، فرزند و محصول آمریکایی است، در نتیجه اگر رژیم صهیونیستی و آمریکا، به حمایت های خود از نظام سعودی پایان دهند، نظام سعودی سقوط خواهد کرد و قدرت خود را از دست خواهد داد و حتی سیطره بر شبه جزیره عرب را هم از دست خواهد داد و در نتیجه حکمرانی این رژیم بر شبه جزیره عرب پایان خواهد یافت.

جنگ رسانه ای تبلیغاتی شدیدی را رسانه های محور جنگ علیه یمن به راه  انداخته و مدعی است این جنگ برای حمایت از ملت یمن برای جلوگیری از آن چه آنها ادعا می کنند جلوگیری از اشغال یمن توسط ایران و حوثی به راه افتاده است، اتهامات زیادی علیه ایران مطرح شده، دلایل این جنگ روانی تبلیغاتی سعودی علیه ملت یمن و انقلابیون چیست؟

قاسم الهاشمی : این جنگ رسانه ای و تبلیغاتی علیه تمام کسانی است که خواهان حقوق و آزادی شان می شوند و آنها را صفوی(ایرانی) می خوانند، ما مدتهاست به این جنگ رسانه ای و اتهام زنی ها عادت کرده ایم، مردمی را که خواهان آزادی و حقوق خود هستند، متهم می کنند که صفوی و دنباله رو ایران هستند و اهداف ایران را دنبال می کنند.

دلایل اتهام زنی رسانه های ارتجاع عرب علیه ایران

امروز آنها هیچ ترفندی جز ترفند طایفه گری برای پیشبرد اهداف خود ندارند، زیرا آنها بدون برانگیختن مسائل طایفه ای قادر به بقا نیستند و نمی توانند چنین جنگی را توجیه و کسانی را که بی طرف هستند، متقاعد کنند، به همین دلیل مسائل طایفه ای و مذهبی را دنبال می کنند، در حالی که هیچ تنها قدرتی که آینده جرثومه رژیم صهیونیستی را در سرزمین فلسطین تهدید می کند، جمهوری اسلامی ایران است و در نتیجه دشمنی و خصومت آنها با ایران از این زاویه است، نه به خاطر بحث شیعه و سنی، بلکه به این خاطر است که ایران راهبرد مبارزه با این رژیم غاصب و استعمار و اشغالگری صهیونیستی در سرزمین فلسطین در پیش گرفته است و علت جنگ رسانه ای و تبلیغاتی آنها علیه ایران هم به این خاطر است که ایران خواهان ریشه کنی جرثومه رژیم صهیونیستی از سرزمین فلسطین است و همین مواضع اصلی ایران، خشم آنها را به دنبال داشته و سبب به راه افتادن این جنگ رسانه ای تبلیغاتی علیه ایران شده است. اما از سوی دیگر وظیفه ما و آزادگان و جبهه مقاومت این است که در زمینه رسانه ای برای خنثی کردن حربه رسانه ای دشمن فعال باشیم. ما به دنبال ریختن خون دیگران و جنگ افروزی نیستیم، زیرا خونریزی از نظر ما حرام است، اما از نظر آنها، جان انسان ها هیچ ارزشی در روی کره زمین ندارد به همین سبب ما هم باید برای رسواکردن آنها در زمینه رسانه ای فعال باشیم و حقایق را اثبات و راهبرد بر حق جبهه مقاومت و اهداف آن را تشریح کنیم.

سلاح تاثیرگذار ایران اسلامی

جمهوری اسلامی ایران با زبان منطق حرف می زند و حقانیت خود را در مقابل جهانیان اثبات کرده و در مقابل آمریکا، به پیروزی رسیده است. همانطور که امام خامنه ای تاکیدکردند که ایران هیچ نیازی به بمب اتمی ندارد، ما سلاح بزرگتری در اختیار داریم که همان حق است، آنچه ما می گوییم حق است، ما نظریه استراتژیک صحیح و اندیشه واقعی در اختیار داریم، اسلام ناب محمدی نزد ما است، ما به خونریزی نیاز نداریم، نیاز داریم در زمینه رسانه ای در جهان فعال باشیم و به جهانیان توضیح دهیم که ما اهل حق و منطق هستیم.

رسانه های سعودی و متحدانشان، انصارالله را به همکاری با القاعده متهم کرده اند، چرا چنین اتهاماتی را مطرح می کنند؟

قاسم الهاشمی : این اتهام بسیار مضحکی است. دشمن اصلی اندیشه تکفیری داعشی وهابی، فکر حق و رسالت اصیل محمدی و اهل بیت(ع) و مکتب امیر المومنین(ع) است که دیگران را متقاعد می کند. در آن سو، مکتب وهابیت و تکفیری قرار دارد. بنابراین  اتهام همکاری انصارالله و پیروان مکتب اهل بیت(ع) با تکفیری ها و القاعده و کسانی که سر می برند، مضحک است. ما از این افکارتکفیری و گمراه کننده رنج می بریم و متضرر می شویم.

موضع مدعیان دفاع از حقوق بشر در برابر جنایات آل سعود در یمن را چگونه ارزیابی می کنید؟

قاسم الهاشمی : موضع مدعیان دفاع از حقوق بشر کاملا دوگانه است، تنها چیزی که برای آمریکا مهم است، منافع استراتژیک آن است و منافع استراتژیک آن تنها در این مساله منحصر می شود که رژیم صهیونیستی به عنوان پایگاه اصلی منافع آمریکا برای باج خواهی از منطقه حفظ شود و اگر این حقیقت را در نظر بگیریم می توانیم درک کنیم که چرا آمریکا از این رژیم  های مرتجع و فاسد حمایت می کند، زیرا آنها تمام ثروت های ملت های خود و امکانات آنها را در خدمت آمریکا و غرب قرار داده اند،  در نتیجه آمریکا و غرب آماده هستند از این رژیم ها حمایت کنند، در حالی که همه می دانند این رژیم ها، دیکتاتور، فاسد و سرکوبگر هستند، اما این رژیم های سرکوبگر و فاشیستی، آمریکا را برای ادامه سیطره بر منطقه به بردگی کشاندن ملت های منطقه حمایت و اهداف آن را تسهیل می کنند.

سکوت آمریکا ودیگر مدعیان دفاع از حقوق بشر در برابر جنایات آل سعود در یمن، عجیب و شگفت آور نیست، آمریکا هرگز به اصول انسانی پایبند نیست و تنها چیزی که برای آمریکا و اروپا مهم است، منافع استراتژیکشان است.

گفت‌وگو از : رضا مهری

 

 

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.