این مطلب ۶۷ بار خوانده شده

عواملی که روز قدس امسال را دیدنی‌تر می‌کند

در عین حال تغییراتی در این فرآیند پدید آمده که خوشبختانه مجدداً آرمان آزادسازی قدس شریف از طریق مقاومت و مبارزه با صهیونیست‌ها را مجدداً، هم در بین فلسطینی‌ها و هم حامیان این ایده در امت اسلامی رونق بخشیده است. با توجه به این تغییرات است که حضرت امام خامنه‌ای در آستانه روز قدس و در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) فرمودند: «روز قدس امسال دیدنی است.»

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت"  به نقل از  پایگاه بصیرت / رسول سنائی‌راد - نامیده شدن جمعه آخر ماه مبارک رمضان به «روز قدس» از سوی حضرت امام خمینی(ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و مبارزه با رژیم اشغالگر قدس که آن پیر فرزانه از آن به غده سرطانی یاد کردند، آرمان آزادسازی قدس شریف را با معنو‌ی‌ترین ایام امت اسلامی پیوند داده و در تقویم مذهبی ملت‌های مسلمان جانمایی کرده است، به گونه‌ای که حتی خیانت و غفلت برخی دولت‌های اسلامی نتوانسته بر این مراسم سیاسی‌ـ مذهبی سایه بیندازد و تلاش‌های امپراتوری رسانه‌ای استکبار و حامی صهیونیست‌ها نیز قادر به کم‌رنگ کردن آن نبوده است.
اما متأسفانه در چند سال اخیر دو عامل برآمده از خیانت و جهالت توانست حاشیه امنی برای رژیم صهیونیستی پدید آورد و موضوع قدس و فلسطین اشغالی را تا حدودی به حاشیه برده و شرایطی مطلوب رژیم ظالم، کودک‌کش و غاصب فلسطین فراهم آورد. این دو عامل عبارت بودند از: ۱ـ شکل‌گیری روند سازش با رژیم صهیونیستی در بخشی از گروه‌های فلسطینی با تأکید و تأیید برخی سران رژیم‌های عربی دنباله‌روی سیاست‌های کاخ سفید. ۲ـ پدید آمدن جنگ نیابتی با جهالت و خیانت جریان تروریسم تکفیری و شعله‌ور شدن آتش جنگ ظالمانه تکفیری در درون جهان اسلام که حتی برخی گروه‌های فلسطینی‌ ولو اندک را نیز با خود همراه کرده و از حمایت همه‌جانبه‌ همان رژیم‌های عربی وابسته به کاخ سفید و حامی روند سازش با رژیم صهیونیستی نیز برخوردار بود.
چنین شرایطی مشوق ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا برای انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف و دهان‌کجی او به جهان اسلام شد که البته واکنش و اعتراض آزادگان امت اسلام را نیز به دنبال داشت.
در عین حال تغییراتی در این فرآیند پدید آمده که خوشبختانه مجدداً آرمان آزادسازی قدس شریف از طریق مقاومت و مبارزه با صهیونیست‌ها را مجدداً، هم در بین فلسطینی‌ها و هم حامیان این ایده در امت اسلامی رونق بخشیده است. با توجه به این تغییرات است که حضرت امام خامنه‌ای در آستانه روز قدس و در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) فرمودند: «روز قدس امسال دیدنی است.»
عواملی که به این تغییر انجامیده و روز قدس امسال را دیدنی‌تر می‌کند عبارتند از:
۱ـ شکست تروریسم تکفیری در ادامه جنگ نیابتی که با هدف فرسایش مقاومت با فعال‌سازی شکاف و اختلاف در درون جهان اسلام، توسط سرویس‌های برخی دولت‌های غربی و همراهی سران کشورهای وابسته در منطقه، چندین سال آرمان آزادسازی قدس شریف را به حاشیه برد و اینک با روند فروپاشی آن و برملا شدن صف حامیان و کارکرد نحس آن روند حمایت از فلسطین در جهان اسلامی تغییر مثبتی یافته است.
۲ـ انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف که حمایت استکباری آمریکا از صهیونیست‌های جنایتکار و غاصب را برملا ساخته و مظلومیت فلسطین را به امت اسلامی یادآور کرده است. اقدامی که ماهیت آنچه روند صلح و سازش خوانده می‌شد و توسط آمریکا دیکته شده و از حمایت رژیم‌های عربی وابسته به کاخ سفید برخوردار بود را به خوبی شفاف و رسوا ساخته و ضرورت مبارزه و جهاد برای آزادی قدس شریف را از چنگال غاصبان روشن کرده است.
۳ـ توحش تروریسم دولتی اشغالگران قدس و به کارگیری سیاست مشت آهنین در برابر تظاهرات و اعتراضات مدنی فلسطینیان زندانی شده در باریکه غزه که به عنوان حرکت بازگشت به سرزمین مادری به انتفاضه‌ای خونین تبدیل شده و جنایات صهیونیست‌ها علیه مظلومیت مردم فلسطین را به جهانیان بازتاب داده و انگیزه امت اسلامی در حمایت از این مظلومان را تشدید می‌کند.
۴ـ علنی شدن روابط پنهان و پشت پرده برخی سران کشورهای عربی مثل امارات و عربستان سعودی که قطع امید از دولت‌ها و بازگشت به اراده و توان ملت‌ها را هم برای مظلومان فلسطین و هم حامیان آنان در امت اسلامی پیام داده و ضرورت حمایت از فلسطین و قدس شریف را یادآور می‌شود.
مجموعه این عوامل تغییر روند به نفع مقاومت و مبارزه با رژیم صهیونیستی و برائت از حامیان آنان را رقم زده و به دیدنی‌تر شدن روز قدس امسال کمک خواهد کرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.