این مطلب ۶۴ بار خوانده شده

تحولات فلسطین|کرانه باختری برای یاری غزه به پاخاست؛ خشم مردم رام الله از تحریم‌های ابومازن علیه غزه

مردم رام الله در کرانه باختری اشغالی یکشنبه شب با برگزاری تظاهرات گسترده‌ای خشم خود را از تحریم‌های ظالمانه تشکیلات خودگردان علیه مردم نوار غزه ابراز و بر ضرورت لغو فوری آن تاکید کردند.

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت"  به نقل از تسنیم،  شامگاه یکشنبه بیستم خرداد، تظاهرات گسترده‌ای در شهر رام الله مقر تشکیلات خودگردان برگزار شد که طی آن شرکت کنندگان خواستار لغو تحریم‌های تحمیل شده از سوی تشکیلات خودگردان بر ضد نوار  غزه شدند.

این تظاهرات گسترده در چارچوب جنبش مردمی پویش تحریم‌ها علیه نوار غزه را لغو کنید، برگزار شده و منابع فلسطینی آن را گسترده‌ترین تظاهرات طی سالیان اخیر توصیف کرده‌اند.

قشرهای مختلف مردم کرانه باختری در این تجمع بزرگ شرکت کردند و همگی یکصدا خواستار لغو تحریم‌ها علیه نوار غزه شدند و از ابومازن خواستند اقدامات خصمانه خود علیه نوار  غزه را پایان دهد و در راس آنها حقوق کارمندان نوار غزه را به طور کامل پرداخت و زمینه مداوای مجروحان راهپیمایی‌های بازگشت را فراهم کند.

شرکت کنندگان در این تجمع بزرگ تاکید کردند مردم نوار غزه به نیابت از همه فلسطینی‌ها می‌جنگند و ابومازن باید صدای مردم فلسطین را بشنود و تحریم‌ها را پایان داده و راهبردی برای مقاومت در حمایت از مردم غزه اتخاذ کند. مردم کرانه باختری همچنان بر حمایت کامل خود از مردم غزه و ایستادگی و مقاومت آنها در برابر صهیونیست‌های متجاوز تاکید کردند.

جنبش‌های جهاد اسلامی فلسطین و حماس با تقدیر از مردم کرانه باختری به خاطر خیزش بزرگ برای یاری مردم غزه آن را نشانه آگاهی و  هوشیاری و سرنوشت مشترک همه فلسطینی‌ها دانستند.

یوسف الحساینه از رهبران جنبش جهاد اسلامی خاطر نشان کرد جنبش مردمی در رام الله در مخالفت با اقدامات مجازاتی تشکیلات خودگردان علیه نوار غزه، ارزشمند و قابل تقدیر و بیانگر آگاهی و هوشیاری بالای ملی و تعلق اصیل به فلسطین و دغدغه و سرنوشت مشترک است.

سامی ابوزهری از رهبران جنبش حماس هم با تقدیر از تظاهرات مردم کرانه باختری در حمایت از مردم غزه آن را اقدامی در مسیر درست قلمداد کرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.