این مطلب ۷۱ بار خوانده شده
پاسخ سردار سلامی به حامیان سازش و مذاکره

دشمن ظاهری قدرتمند، اما فرسوده دارد

دشمن همه ظرفیت‌های خود برای جنگ را از دست داده است، به ظاهر قدرتمند است، اما فرسوده شده و روزی می‌رسد که دشمن فروپاشیده و آن وقت ما می‌گوییم حیف که آن زمان ما نمی‌دانستیم این دشمن تا این اندازه ناتوان است.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت"  به نقل از سپاه نیوز،  دشمن همه ظرفیت‌های خود برای جنگ را از دست داده است، به ظاهر قدرتمند است، اما فرسوده شده و روزی می‌رسد که دشمن فروپاشیده و آن وقت ما می‌گوییم حیف که آن زمان ما نمی‌دانستیم این دشمن تا این اندازه ناتوان است.
این مطلب را سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه در واکنش به کسانی که مذاکره و سازش را راه جلوگیری از جنگ می‌دانند، بیان و تأکید کرد: ما عکس این را می‌گوییم؛ دشمن همه ظرفیت‌های خود برای جنگ را از دست داده است.
به گزارش سپاه نیوز؛ جانشین فرمانده کل سپاه در مراسمی که به مناسبت شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، بزرگی یک ملت را به وسعت تفکر، اندیشه و میدان آرمان‌های او و نه وسعت جغرافیایی و امکانات مادی‌اش دانست و افزود: اگر جامعه‌ای دارای آرمان‌های بزرگ، اندیشه‌های متوالی، تفکر ژرف، ذهن‌های وسیع و مکتب و دشمن بزرگ باشد، بزرگ است و ما می‌توانیم ادعا کنیم که همه این بزرگی‌ها را در اختیار داریم. سردار سلامی تأکید کرد: هرچه زمان می‌گذرد، انقلاب ما بزرگ‌تر می‌شود و هرچه بزرگ‌تر می‌شود، سطوح تماس او با دشمن بیشتر می‌شود و هرچه انقلاب عمیق‌تر پیش می‌رود، چالش‌ها متنوع‌تر و میدان پیچیده‌تر می‌شود، رابطه بین این چالش‌ها، فضایی غیرخطی و غیرقابل‌پیش‌بینی برای ما ایجاد می‌کند.

در میدان استراتژی دشمن قدم گذاشته‌ایم

جانشین فرمانده کل سپاه دلیل بزرگی مشکلات فراروی انقلاب را بزرگ بودن خود انقلاب عنوان و اضافه کرد: بزرگ‌ترین هنر انقلاب اسلامی این بوده است که توانسته در مقطعی از زمان نقطه تمرکز را تغییر بدهد، یعنی اگر در یک مقطعی تمام ارکان قدرت دشمن بر ما متمرکز بود و آتش‌های دشمن بر قلب این سرزمین فرود می‌آمد، امروز ما از فضای جغرافیایی مرز‌ها گذشته و در میدان استراتژی دشمن قدم گذاشته‌ایم تا به حسب مقیاس جغرافیایی فضا‌های وسیعی را تحت کنترل درآوریم و میدان‌های جنگ را به مسافت دوردست منتقل کردیم، این بزرگ شدن انقلاب است. سردار سلامی با بیان اینکه ما روزگاری فاقد یک قدرت نظام‌یافته بودیم، هیچ‌کس به ما کمک نمی‌کرد و علیه ما یک جنگ بزرگ با دامنه‌های جهانی به راه انداختند، اظهار کرد: هنر انقلاب این بود که سطح قاعده قدرت را افزایش داد و دشمن را در میدان‌های وسیع درگیر کرد.

دشمن در یک جغرافیای کوچک محبوس شده است

جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: امروز در لبنان قدرتی به نام حزب‌الله با هویت انقلابی شکل گرفته و می‌تواند موازنه میدانی و سیاسی را در شرق مدیترانه جا‌به‌جا کند و بازدارنده‌ای مطمئن برای انقلاب و نظام باشد و وقتی این قدرت ایجاد می‌شود دامنه آرمان‌های اسرائیل کوچک می‌شود و مجبور به گسترش قاعده قدرت دیوار‌های بتونی می‌شود تا از نفوذ یک عنصر فلسطینی یا لبنانی جلوگیری کند؛ این یعنی محبوس کردن دشمن در یک جغرافیای کوچک. وی با اشاره به ساخته شدن قدرت در سوریه بیان کرد: وقتی رژیم صهیونیستی تجلیات ظهور این قدرت را می‌بیند و لهجه‌های متنوعی از پاکستان، هند، یمن، ایران و افغانستان به گوشش می‌رسد، می‌فهمد که یک قوه بین‌المللی اسلامی در نزدیکی مرزهایش شکل گرفته است که امریکا و اروپا در مقابل گسترش آن عاجزند. سردار سلامی با اشاره به شناخته شدن قدرت در عراق و تحولات بر خلاف منافع راهبردی امریکا تأکید کرد: دشمن در فضای عملیات روانی بسیار مهیب و هراسناک نشان داده می‌شود و هنر امام و رهبر عظیم‌الشأن ما این بوده که توانسته‌اند حقیقت این قدرت را از مجاز آن تفکیک کنند.

امروز جنگ بر سر بزرگ دیدن دشمن و کوچک دیدن خود است

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز جنگ بر سر این است که ما دشمن را بزرگ ببینیم و خود را کوچک، اظهار کرد: از لبنان و سوریه تا عراق و یمن، با آن همه فقر نشانه ظهور یک قدرت را می‌بینید که به نام اسلام مقاومت می‌کنند. سردار سلامی با بیان اینکه انقلاب ما موازنه را برهم زده و قدرت‌سازی کرده است خاطرنشان کرد: هنر دیگری که رهبران ما در انقلاب داشته‌اند، این بوده که توانسته‌اند قاعده‌های نبرد را تعیین کنند و موازنه‌ها را تغییر دهند و به همین دلیل است که دشمنان بیش از هر زمان دیگری منابع و امکانات خود را به میدان آورده‌اند. وی افزود: امریکایی‌ها خودشان گفته‌اند که تفاوت ما با نظام جمهوری اسلامی این است که ما جنبه‌های استاتیک‌مان بهترین است، درست هم می‌گویند، از لحاظ فیزیک قدرت همه دنیا یک طرف است و امریکا یک طرف و بودجه نظامی‌شان جمع بودجه نظامی کل دیگر کشور‌های جهان است. سردار سلامی با بیان اینکه امریکا نمی‌تواند این قدرت را به منفعت تبدیل کند یادآوری کرد: ایرانی‌ها بدون استفاده از هیچ جنبه فیزیکی قدرت میدان ایجاد می‌کنند، اما آن‌ها ۷ هزار میلیارد دلار در عراق و سوریه هزینه می‌کنند و به اعتراف رئیس جمهورشان هیچ منفعتی نمی‌برند. وقتی اسرائیل پایگاه تی ۴ سوریه را زد، شاید هفته‌ها خواب از چشم سران رژیم صهیونیستی ربوده شده بود، آن‌قدر که امریکا هم پیام داد که هرگونه واکنشی علیه اسرائیل به عنوان یک عکس‌العمل علیه امریکاست، می‌خواستند یک بازدارندگی روانی ایجاد کنند، اما وقتی در مقابل آن جولان به آتش کشیده شد و به آن‌ها هم گفتیم اگر واکنش نشان دهید تل آویو ویران می‌شود، هم امریکایی‌ها و هم صهیونیست‌ها خفه شدند و هیچ غلطی نکردند.

دشمن همه ظرفیت‌های جنگ را از دست داده است

سردار سلامی با اشاره به اینکه خیلی‌ها مذاکره و سازش را راه جلوگیری از جنگ می‌دانند، بیان کرد: ما عکس این را می‌گوییم؛ دشمن همه ظرفیت‌های خود برای جنگ را از دست داده است، به ظاهر قدرتمند است، اما فرسوده شده و روزی می‌رسد که دشمن فروپاشیده است و آن وقت ما می‌گوییم حیف که آن زمان ما نمی‌دانستیم این دشمن تا این اندازه ناتوان است. سردار سلامی با بیان اینکه دشمن دنبال این است که از او بترسیم و به ما القا کند کوچک هستیم تأکید کرد: ما امروز فوق‌العاده قدرتمندیم، میدان‌هایی را پشت سر گذاشته‌ایم در زمانی که بسیار ضعیف‌تر از امروز بودیم و دشمن بسیار قوی‌تر از امروز بود و این موفقیت ۴۰ ساله را در عرصه‌های نابرابر فراموش نمی‌کنیم.

نفوذ منطقه‌ای ایران غیرقابل حذف است

وی دلیل عدم وقوع جنگ را قدرتمندی ایران اسلامی دانست و عنوان کرد: دشمن می‌خواهد با کاهش و قطع نفوذ منطقه‌ای انقلاب دوباره میدان تمرکز را اینجا قرار دهد، اما فراموش نکنید اینکه شما به دشمن نزدیک‌تر شوید بسیار آسان‌تر از زمانی است که می‌ایستید تا دشمن به شما نزدیک‌تر شود.
جانشین فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه دشمن وقتی به ما حمله می‌کند که به دست خود ضعیف شده باشیم، افزود: دشمن دست گذاشته است روی نفوذ منطقه‌ای ایران و بعضی دوستان هم‌فکر می‌کنند اگر ما در این زمینه کوتاه بیاییم همه چیز تمام می‌شود، در صورتی که ما امروز با ایستادگی و گشودن مرز‌های جدید و ایجاد ساختار‌های جدید قدرت موفق بوده‌ایم. سردار سلامی با اشاره به اینکه از دست دادن قدرت نفوذ منطقه‌ای غیرممکن است، زیرا نفوذمان معنوی است، اظهار کرد: عقب‌نشینی از خاکریز اول یعنی از دست دادن همه چیز و این قاعده نبرد با دشمن است، بعد می‌گویند موشک‌ها را متوقف کنید و بردشان را کاهش دهید، یعنی قدرت بازدارنده خود را کنار بگذاریم و عجیب است از کسانی که هنوز فکر می‌کنند این نحوه تعامل با دشمن پاسخگوست. وی با تأکید بر اینکه اساتید باید مروجان اندیشه متعالی و رشد یافته انقلاب باشند، گفت: می‌خواهند بلایی سرمان بیاورند که جرئت نکنیم از انقلابمان دفاع کنیم زیرا امروز کلمات بیش از سلاح قدرت دارند و ادراک حاصل کلمات است و دشمنان ما می‌خواهند ادراک جامعه ما را تغییر دهند.

انرژی جهان تحت مدیریت امنیتی ایران

جانشین فرمانده کل سپاه انرژی جهان را تحت مدیریت امنیتی ایران عنوان کرد و افزود: تمام ذخایر انرژی خلیج فارس تحت سیطره امنیتی ماست و تمام مؤلفه‌های استراتژیک دشمن تحت اختیار ما قرار دارد و می‌دانند جنگ با جمهوری اسلامی ایران ابعاد جهانی دارد و قدرت را در جهان تغییر می‌دهد. وی با بیان اینکه این ملت و کشور به قدری غنی است که می‌تواند با فرض اینکه هیچ کشور دیگری در عالم خلق نشده است، زندگی کند؛ اضافه کرد: اگر سست باشیم تاریخ خواهد نوشت این‌ها می‌توانستند، امروز دشمن اصلی ما القای یأس است. سردار سلامی در پایان تصریح کرد: جنگ امروز جنگ آتش‌ها نیست، جنگ اقتصادی و روانی است، این را که می‌توانیم اداره کنیم، خطر زیادی ندارد، همت، اراده، عزم، روحیه انقلابی و تفکر ابزار این جنگ است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.