۱ خوانده
هاآرتص:

جهان روحاني را باور كرده/ كسي به نتانياهو گوش نمي دهد

روزنامه صهيونيستي «هاآرتص» در گزارشي با بيان اينكه تب اقدام نظامي عليه ايران فروكش كرده، نوشته است ديگر هيچ كس نتانياهو و اظهاراتش در سازمان ملل را جدي نمي گيرد.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی" بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت"روزنامه صهيونيستي «هاآرتص» در يادداشتي در مورد سخنراني روز گذشته «بنيامين نتانياهو» نخست وزير رژيم صهيونيستي در نشست ساليانه مجمع عمومي سازمان ملل، وي را «دولتمردي غمگين» توصيف كرده كه هيچ كس در جهان گوشي براي شنيدن حرف هاي او ندارد.

«آري شويت» نويسنده اسرائيلي اين يادداشت با اين ادعا كه اظهارات نتانياهو و تحليل وي بسيار دقيق و به دور از هيجان بود، نوشته است: او با لحني تقريبا آرام و با ناراحتي آنچه را كه بايد گفت، اما براي جهاني كه نمي خواهد به وي گوش دهد.

وي مي افزايد: نتانياهو خيلي دير به سازمان ملل رسيد. بعد از آنكه «حسن روحاني» بر عرصه حاكم شد و دنيا هم تصميم گرفت وي را باور كند، بعد از آنكه آمريكا عميقا در بحران داخلي خود فرو رفت. بعد از آنكه رفتار آمريكا با اسرائيل شبيه رفتار آن ها با تايواني شد كه در مسير طلوع يك قدرت جديد از شرق، مانعي بزرگ بود. نتانياهو هم ديگر آن نتانياهو سابق نيست. بعد از آنكه نمايش نتانياهو و سوال «به ايران حمله مي كنه؟ به ايران حمله نمي كنه؟» فروكش كرد، ديگر هيچ كس نتانياهو را جدي نمي گيرد. از وقتي روحاني لبخند به لب صحنه را از وي ربود، نتانياهو به خبري تاريخ مصرف گذشته تبديل شده است. حتي دوستان جمهوري خواه او هم سرگرم مسائل خود هستند. نيازي نيست به دموكرات ها، اروپايي ها، روس ها و چيني ها هم اشاره كنم. تنها كساني كه در جبهه نتانياهو باقي مانده اند، حكومت هاي عربي هستند. فقط اين همسايگان حامي آمريكا هستند كه از رفتار آمريكا پريشان شده و اكنون به هم پيماناني كامل براي نتانياهو در مواجهه با ايران تبديل شده اند.

هاآرتص در پايان مدعي شده است نتانياهو در سخنراني خود در سازمان ملل يك منظور بزرگ داشت، آن هم اين بود كه يا معامله اي بزرگ با ايران انجام دهيد يا اسرائيل به تنهايي با گزينه نظامي خود وارد عمل مي شود.

انتهاي پيام/

بسیج نیوز

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.