این مطلب ۲۹ بار خوانده شده

مصاحبه با طلبه فرانسوی شهید «کمال کورسل»/ زمینه حکومت مهدی موعود (عج) فراهم خواهد شد

طلبه فرانسوی شهید «کمال مورسل» در مصاحبه خود با روزنامه جمهوری اسلامی آورده است: «جنگی بین ایران و عراق جریان دارد، در واقع جنگ اسلام با کفر است و من با روحیه‌ای که از رزمندگان اسلام در جبهه‌ها دیدم، ایمان آوردم که اسلام پیروز خواهد شد و زمینه حکومت مهدی موعود (عج) فراهم خواهد شد.»

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت" به نقل از ساجد،  طلبه فرانسوی شهید «کمال کورسل» در فرانسه چشم به جهان گشود. وی پس از تشرف به دین مبین اسلام به تحصیلات دینی در مدارس علمیه قم پرداخت.

وی سرانجام در تاریخ پنجم مرداد ۱۳۶۵ در اسلام آباد غرب به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

متن مصاحبه‌ای را که از این شهید والامقام توسط روزنامه جمهوری اسلامی در تاریخ یکم شهریور ۱۳۶۳ به یادگار مانده است، در ادامه می‌خوانید:

«طلبه به نام ژیقوم که نام کمال را برای خود برگزیده در زمینه علل گرایش به اسلام گفت: من از طریق مطالعه ترجمه فرانسوی قرآن و تماس مستمر با مسلمانان جهان به ویژه مسلمانان ایرانی به دین اسلام مشرف شدم همچنین کتب تاریخی و اسلامی را به خوبی مطالعه کردم و امروز پس از گرایش به اسلام احساس می‌کنم که از یک دنیای تاریک وارد جهان روشنی شده‌ام.

وی افزود: من نمی‌توانم به زبان علمی و فلسفی مسائل اسلام را تشریح کنم لیکن در خلال دوسالی که به اسلام گرویدم‌ام به این نتیجه مسلم دست یافته‌ام که اسلام ضمن آنکه دین کاملی است فطرت و خمیر مایه یک انسان را به ماورای این جهان مادی سوق می‌دهد.

وی افزود: دنیای گنگ و کور و کر غرب حرکت‌های اقمار و ستارگان و خورشید را با دستگاه‌های پیچیده کامپیوتری محاسبه می‌کند لیکن هرگز از خود نمی‌پرسند که اهرم حرکت دهنده این کائنات در دست پر قدرت چه کسی است.

وی در مورد روابط رژیم‌های فرانسه و عراق گفت: از دوهزار سال پیش عمدتاً حکومت‌های فرانسه در دست یهودیان بوده آن‌ها می‌کوشند از طریق استقرار رژِیم‌های وابسته صهیونیست را در جهان گسترش دهند چنانچه می‌بینیم می‌توان پس از بدست گرفتن قدرت به اسرائیل سفر کرد و قدر دانی خود را از صهیونیست‌ها به خاطر کمک به انتخابات ریاست جمهوریش ابراز داشت.

بنابرین طبیعی است که صهیونیست‌ها برای تضعیف اسلام و مقابله با مسلمانان عوامل دست نشانده خود را بسیج کنند و یکی از این عوامل مزدور صهیونیست صدام است و صهیونیست‌ها نیز جنگ خیبر را فراموش نمی‌کنند.

این طلبه فرانسوی افزود: جنگی بین ایران و عراق جریان دارد در واقع جنگ اسلام با کفر است و من با روحیه‌ای که از رزمندگان اسلام در جبهه‌ها دیدم ایمان آوردم که اسلام پیروز خواهد شد و زمینه حکومت مهدی موعود (عج) فراهم خواهد شد.

روزنامه جمهوری اسلامی

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.