این مطلب ۲۸ بار خوانده شده

مسکو قصد دارد سیستم موشک‌های اتمی ویژه استقرار بر قطار راه بیاندازد

یک فرمانده نظامی روسیه می‌گوید، در پاسخ به برنامه «حمله فوری جهانی» امریکا، مسکو در حال تنظیم طرحی جهت استقرار موشک‌های هسته‌ای قابل حمل در مسیر ریلی است.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش " بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت": ژنرال سرگئی کاراکیف، فرمانده نیروی موشک‌های راهبردی روسیه روز چهارشنبه (۲۷ آذر، ۱۸ دسامبر) گفت، موسسه فناوری‌های گرمایی  مسکو در نیمه اول سال آینده میلادی پیش نویس این طرح را تنظیم خواهد کرد.

کاراکیف اظهار داشت: «گزارش وزارت دفاع به رئیس جمهور تحویل داده شده است و دستور مبنی بر تهیه طرح اولیه سیستم موشک‌های ویژه استقرار بر قطار صادر شده است.»

موشک‌های ویژه استقرار بر قطار می‌توانند در ترافیک قطارهای تجاری مستتر و پنهان شوند.

کارکیف افزود، مقامات روسیه پس از بررسی و تجزیه و تحلیل سیستم پدافند موشکی آمریکا به این نتیجه رسیدند که با توجه به قابلیت بقای فزاینده سیستم موشکی ریلی و گستره شبکه خط آهن ما، باید در مورد مسئله این نوع سیستم موشکی بازنگری صورت بگیرد.

پیشتر نیز دمیتری روگازین، معاون نخست وزیر روسیه هفته گذشته گفت، مسکو حق خود مبنی بر استفاده از تسلیحات اتمی را در صورتی که راهبرد جدید نظامی امریکا امنیت روسیه را تهدید کند، برای خود محفوظ می‌دارد.

این مقام روس افزود، برنامه «حمله فوری جهانی» امریکا، مهمترین راهبرد جدیدی است که امریکا در حال تهیه و توسعه آن است.

این برنامه امریکا شامل یک سری تسلیحات قادر به حمله سریع است که می‌توانند اهدافی را در سراسر جهان ظرف یک ساعت هدف قرار دهند.

امریکا در زمان ریاست جمهوری جرج دبلیو. بوش به دلیل نگرانی از اینکه برنامه حمله فوری جهانی، جنگ هسته‌ای تصادفی را رقم بزند، این طرح را کنار گذاشت.

روسیه دکترین نظامی خود را سال‌ها پیش اصلاح کرد تا به موجب آن بتواند جهت مقابله با حمله‌ای غیر هسته‌ای، از سلاح‌های اتمی استفاده کند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.