۱ خوانده
رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا؛

ارتش آمریکا متعهد به تأمین گزینه نظامی علیه ایران است

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در اورشلیم اظهار داشت: من به‌عنوان یک مقام ارشد نظامی موظف به تأمین گزینه نظامی علیه ایران برای رئیس‌جمهوری آمریکا هستم تا در صورت لزوم برای اجرای تعهدات خود از آن استفاده کند.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت"  ژنرال "مارتین دمپسی" رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا پس از دیدار با "بنی گانتز" همتای اسرائیلی خود در اورشلیم اعلام کرد که دو طرف در مورد مقابله با تهدیدات بلند‌مدت موجود در منطقه و چگونگی تبدیل آنها به فرصت‌ (برای بهره‌برداری) بحث و گفت‌وگو کردند.

دمپسی در ادامه اظهار داشت که (این) ملاقات‌ها یک شانس برای نگاهی فراتر به آینده است.

وی افزود: "من خیلی خوشحالم که با ژنرال گانتز و تیم همراه او درباره آینده مشترک،‌ منافع مشترک و امنیت مشترک مردم خود گفت‌وگو و مذاکره کنم و اینکه همدیگر را از بابت استحکام و ماهیت روابط خود مطمئن کنیم".

به‌گفته رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، همکاری بین نیروهای نظامی آمریکا و اسرائیل براساس اعتماد و شفافیت مبتنی است. وی در ادامه گفت: "بدون اینکه نیازی به داستان‌سرایی برای یکدیگر داشته باشیم، جهان به‌اندازه کافی پیچیده است. هم‌اکنون زمان شفافیت و خلوص است و من همیشه در این زمینه می‌توانم روی شرکای اسرائیلی خود حساب کنم".

دمپسی در پاسخ به سؤالات خبرنگاران در مورد توقف برنامه هسته‌ای ایران اظهار داشت: رئیس جمهوری باراک اوباما تصریح کرده است که اجازه نخواهد داد ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد. وی در ادامه گفت: "نقش من به‌عنوان یک مقام ارشد نظامی اطمینان از این موضوع است که گزینه نظامی را در اختیار وی (اوباما) قرار دهیم تا در صورت لزوم برای تحقق تعهداتش (از آن) استفاده کند و ما آن را انجام خواهیم داد".

همچنین گانتز در پایان این دیدار اعلام کرد که براساس مذاکرات و گفت‌وگوهای صورت گرفته می‌توان اظهار داشت که "ما به‌طور قطع می‌توانیم در مورد چالش‌های موجود همکاری داشته به‌طور واقعی تلاش کنیم تا برخی از تهدیدات پیش‌ِروی خود را به فرصت تبدیل کنیم".

وی همکاری با ارتش آمریکا را بسیار مهم، بسیار حرفه‌ای، بسیار آزاد و صمیمی توصیف کرد.

گانتز افزود: همکاری بین نیروهای نظامی دو طرف همچنان پابرجا و مستحکم باقی خواهند ماند.

منبع : تسنیم

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.