این مطلب ۱۵ بار خوانده شده
گزارش محرمانه سنا منتشر کرد:

افشای شیوه‌های خشن بازجویی در دولت «جرج بوش»

بر اساس گزارش محرمانه ای که مجلس سنای آمریکا آماده کرده است سازمان سیا شیوه های خشن بازجویی در زمان بوش را مخفی کرده و افکار عمومی را فریب داده است.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت"  روزنامه واشنگتن پست از گزارش محرمانه ای که کمیته اطلاعات مجلس سنای آمریکا درباره مخفی نگه داشتن شیوه های بازجویی دوره جورج بوش پسر آماده کرده است پرده برداشت.

این رسانه آمریکایی اعلام کرد: بر اساس این گزارش سازمان سیا متهم به مخفی نگه داشتن و گمراه کردن افکار عمومی درباره شیوه های خشن بازجویی که بسیاری آن را شکنجه می دانند است.از میان این شیوه های بازجویی می توان به محروم کردن فرد بازداشت شده از خواب،از تن درآوردن لباس های افراد تحت بازجویی و عریان کردن آنها به طور کامل و غرق مصنوعی اشاره کرد.

بر اساس این گزارش سازمان سیا متهم به مبالغه درباره اهمیت برخی از زندانیان در زندان های مخفی شده است.

واشنگتن پست می نویسد: اطلاعات حساس درباره القاعده از جمله اطلاعاتی که ترور اسامه بن لادن در سال ۲۰۱۱ را به دنبال داشت با بهره گیری از شیوه های بازجویی سیا بدست نیامده است.

این رسانه آمریکایی اعلام کرد: گزارش هنوز جنبه محرمانه دارد و اطلاعات به دست آمده را مسئولان مطلع لو داده اند.این گزارش بر اساس شهادت دهها فردی که از سوی سیا در فاصله سال های ۲۰۰۲و۲۰۰۶ بازداشت شده اند تهیه شده است.

واشنگتن پست آورده است: باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در سال۲۰۰۹ استفاده از شیوه های شکنجه زمان بوش را ممنوع کرده است.

این رسانه آمریکایی از محدویت های اعمال شده از سوی سیا برای نمایندگانی که بیش از سه سال مشغول تهیه این گزارش بودند پرده برداشت.

منبع : تسنیم

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.