۱ خوانده
آیت الله نوری همدانی:

نرمش قهرمانانه به معنای باج دادن به آمریکا و غرب نیست

آیت الله نوری همدانی گفت: نرمش قهرمانانه به معنای باج دادن به آمریکا و غرب نیست بلکه مسئولان نظام باید سعی کنند با تکیه بر قدرت داخلی مشکلات را حل کنند
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت" آیت الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار با محمد رضا باهنر با اشاره به اینکه کسانی که در جامعه به عنوان خواص شناخته می‌شود اظهار کرد: این افراد که از لحاظ قدرت و امکانات در جامعه بسیار تاثیر گذار هستند وظیفه بسیار سنگین تری را بر عهده دارند.

وی با اشاره به رشداقتصادی و فرهنگی که باید توسط افراد شاخص در جامعه ایجاد شود تصریح کرد: رشد فرهنگی دارای چند پایه است که اولین آن ایمان است که در دین به این موضوع تاکیدات بسیار زیادی شده است.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه باید سه رکن فرهنگی در قسمت‌های مختلف مد نظر قرار بگیرد تصریح کرد: باید علاوهخ بر رشد علمی و فرهنگی رشد سیاسی نیز شامل مسئولان ظنام شود.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه رشد سیاسی باید در حوزه مدیریت کشور تجلی پیدا کند خاطر نشان کرد: باید تمامی حکم‌ها در جامعه اسلامی بر اساس حق انجام شود زیرا تنها در این صورت است که جامعه اسلامی می‌تواند مسیر اصلی خود را پیدا کند.

آیت الله نوری همدانی با تاکید بر اینکه باید از حضرت زهرا (س) در بین جامعه اسلامی الگو گیری کرد افزود: پنهان ماندن قبر حضرت زهرا (س) یکی از موضوعات بسیار مهمی است که باید مورد تحلیل و بررسی قرار بگیرد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه بینش سیاسی جامعه ما تنها با مرور سیره اهل بیت رشد پیدا می کند تصریح کرد: رشد سیاسی یکی از موضوعاتی است که باید توسط مسئولان نظام اسلامی مورد توجه قرار بگیرد.

این مرجع تقلید گفت: برخی می‌خواهند به نظام استکباری نرمش نشان می‌دهند و این افراد‌‌ همان کسانی هستند که از صحبت‌های مقام معظم رهبری سوء استفاده می‌کنند و باید از این افراد دوری کرد.

وی با تاکید بر اینکه نرمش قهرمانانه به معنای باج دادن به غرب نیست تصریح کرد: باید مسئولان نظام اسلامی با مراجعه به آیات و روایت قرآن کریم بتوانند این موضوع را مد نظر قرار دهند و در این مسیر حرکت کنند.

آیت الله نوری همدانی گفت: دشمن دوست دارد کشورهای توسعه نیافته نرمش نشان دهند و آن‌ها در مقابل نیز نرمشی را به شما نشان دهند و زیر دست‌هایی که با محبت به شما می‌دهند دشمنی و کینه خود را گنهان می‌کنند.

استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه دشمنان نظام اسلامی به دنبال عیب جویی هستند و سعی می‌کنند نکات بسیار کوچکی را در نظام اسلامی را بسیار بزرگ جلوه دهند.

استاد حوزه علمیه قم گفت: اوکراین نمونه بارزی از دخالت‌های غربی در کشورهاست و اجازه نمی‌دهند مردم هر کشوری برای خودش تصمیم بگیرد و سیطره ان‌ها بر آن کشور‌ها کوتاه شود.

مرجع تقلید جهان تشیع با تاکید بر اینکه مدعیان حقوق بشر اسلحه به دست در سوریه در حال جنگ هستند عنوان کرد: بسیاری پس از اینکه شعار اعتدال را شندیند فکر کردند مشی و روش نظام اسلامی تغییر پیدا کرده است.

وی خاطر نشان کرد: جسارت‌های بسیار زیادی در همین مدت از سوی کشورهای غربی بر علیه رخ داده است که نمونه بارز آن قطعنامه ضد ایرانی اتحادیه اروپا است.

وی با اشاره به اینکه باید عفاف و حجاب باید توسط مسئولان مجلس شورای اسلامی پیگیری شود خاطر نشان کرد: موضوع فرهنگ بسیار مهم است و نباید این موضوع فراموش شود تمامی افراد در این نظام باید در این مسیر حرکت کنند.

آیت الله نوری همدانی گفت: ایران باید آنقدر از لحاظ اقتصادی قوی باشد که به هیچ کشوری محتاج نباشد و باید مسئولان این موضوع را مد نظر قرار دهند.

 

منبع : تسنیم

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.