این مطلب ۶ بار خوانده شده
جدیدترین تحولات میدانی یمن/

دفع حملات گسترده مزدوران عربستان به تَعِز یمن/ حملات تلافی‌جویانه نیروهای یمنی

مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی روز شنبه مناطقی در تعز واقع در جنوب غرب یمن را هدف حملات سنگین خود قرار دادند که این حملات از سوی نیروهای یمنی دفع شد.

 

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت"  به نقل از  تسنیم، یک منبع نظامی به المسیره گفت که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، روز شنبه دو حمله گسترده مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی را به مناطق الجدید، الکدحه، و الخضراء در شمال ذباب در تعز واقع در جنوب غرب این کشور دفع کردند.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن چهارشنبه گذشته نیز حمله گسترده مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی به سمت الجدید و الکدحه و الخضراء و به سمت العمری در شمال ذباب در تعز را دفع کردند.

حمله موشکی و توپخانه‌ای ارتش یمن به مواضع نظامیان سعودی

یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مراکز تجمع نظامیان سعودی در یک پایگاه تازه‌تاسیس در شرق پایگاه آل حماد در نجران را در هم کوبیدند.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین پایگاه‌ها و پادگان‌های ارتش سعودی در نجران و جیزان را هدف حملات موشکی و توپخانه‌ای خود قرار دادند.

یک منبع نظامی گفت که یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، پادگان بلیالین عربستان در نجران را هدف قرار داد.

این منبع افزود که یگان توپخانه‌ای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، برج پایگاه نظامی الخشل عربستان در جیزان را گلوله‌باران کرد.

روز شنبه همچنین شماری از نظامیان سعودی در پی حملات توپخانه‌ای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به پایگاه نظامی السدیس در نجران به هلاکت رسیدند. یگان توپخانه‌ای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین دو پایگاه ملحمه و البیت الأبیض در جیزان را گلوله‌باران کرد.

پاکسازی یک موضع مهم در استان ضالع

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین موفق شدند موضع استراتژیک جبل الخشبه در بخش قعطبه در الضالع در جنوب یمن را پاکسازی کنند.

حملات ائتلاف متجاوز سعودی به یمن به‌بهانه بازگرداندن مشروعیت به این کشور به‌نمایندگی عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن از ششم فروردین ماه ۱۳۹۴ آغاز شده است.

رژیم سعودی با وجود حملات بی‌وقفه خود که حاصل آن کشته و زخمی شدن هزاران انسان بی‌گناه بوده است، نتوانسته است هیچ کدام از اهداف شوم خود را در راستای سلطه بر یمن و منابع آن محقق کند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.