۱ خوانده
موشک انقلابیون به ریاض رسید

شلیک به قلب عربستان انصارالله بینی آل سعود را به خاک مالید

پس از ۲۳ ماه تجاوز عربستان به یمن سرانجام موشک‌های بالستیک انقلابیون یمنی قلب آل‌سعود را نشانه گرفت و بدین ترتیب فصل جدیدی از نبرد بین انقلابیون یمن و ائتلاف سعودی آغاز شد.

 

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت"  به نقل از کیهان، عربستان ۲۳ ماه است که یمن را از زمین، هوا و دریا محاصره کرده و بمباران می‌کند. تاکنون چندین بار ادعا شده ذخایر موشکی انصارالله نابود شده و در این مدت همواره نیز وعده پیروزی داده شده است. اما در این مدت آل‌سعود به هیچ کدام از خواسته‌های خود نرسیده است. آل‌سعود اکنون به دنبال راهی برای فرار از این باتلاق است اما این اصل را فراموش کرده که «شروع‌کننده جنگ لزوما تمام‌کننده آن نیست.» همین چند روز پیش بود که هفتمین ناوچه سعودی و دومین ناوچه مدرن این کشور که با تجهیزات الکترونیکی محافظت می‌شد توسط موشک «برکان ۱» انصارالله منهدم شد و هراس شدیدی را در اردوگاه سعودی به راه انداخت.
مسئله‌ای که باعث حیرت کارشناسان نظامی شده این است که ارتش یمن با وجود تحریم‌های شدید چگونه توانایی دستیابی به این سلاح‌ها را پیدا کرده است؟ اما عربستان هنوز از گیجی انهدام دومین ناو مدرن خود درنیامده بود که ضربه سخت‌تری نوش جان کرد. این بار این ضربه کاخ‌های سعودی را به لرزه درآورده و باعث شادی در بین انقلابیون یمنی شده است. حمله‌ای که بلافاصله پس از آن نیروی موشکی ارتش یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد: «اولین پرتاب موشک بالستیک به ریاض موفقیت‌آمیز بود.»
به گزارش فارس،خبرگزاری یمن (سبأ) به نقل از نیروی موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی اعلام کرده که یکشنبه شب یک فروند «موشک بالستیک دوربُرد» به هدفی نظامی در پایتخت عربستان شلیک شده و با موفقیت به آن اصابت کرده است. این شلیک آزمایشی بوده است. (برای اثبات توانمندی ارتش یمن برای هدف گرفتن پایتخت عربستان سعودی) همزمان با انتشار بیانیه ارتش یمن، شاهدان عینی در ریاض نیز از انفجاری بزرگ در شهر خبر داده‌اند. همچنین برخی دیگر نیز گفته‌اند «صدای انفجاری مهیبی» را شنیده‌اند. گفته می‌شود، این موشک به پایگاه منطقه «المزاحمیه» در غرب ریاض (در ۴۰ کیلومتری پایتخت عربستان) اصابت کرده است. در همین حال، شهروندان عربستان در توییتر، از وقوع «انفجار بزرگی در پایگاه نظامی منطقه المزاحمیه» ریاض سخن گفته‌اند. پیشتر که نیروی موشکی یمن پایگاهی نظامی در جده در غرب عربستان را هدف گرفته بود، عربستان برای تحت الشعاع قرار دادن توانمندی یمنی‌ها مدعی شده بود که آنها مکه را هدف قرار گرفته بودند اما اکنون روشن نیست برای توجیه این موشک که به پایتخت اصابت کرده است، چه توجیهی به افکار عمومی خود تحویل خواهند داد. ریاض در توجیه افتضاح نابودی ناوچه مدرن خود نیز از اساس، شلیک این موشک را منکر شده بود!
کشورهای حامی ائتلاف
 هدف بعدی
پس از اصابت موفقیت‌آمیز این موشک بالستیک به پایگاه «المزاحمیه» در ریاض عربستان، سخنگوی ارتش یمن گفت «کشورهای شرکت‌کننده در ائتلاف متجاوز به یمن، اهداف بعدی موشک‌های ارتش یمن خواهند بود.» سرتیپ «عزیز راشد»، جانشین سخنگوی ارتش یمن، در گفت‌وگو با العالم، جزئیات آزمایش موشک یمنی را که به پایگاهی در نزدیکی ریاض اصابت کرد، مورد تحلیل قرار داد. وی در ابتدا این اتفاق را یک «حادثه تاریخی» و این روز را «روزی تاریخی» برای مردم یمن دانست و افزود: «اکنون ریاض در تیررس موشک‌های ما قرار دارد و با وجود محاصره طولانی و ادعای متجاوزان درباره نابودی قدرت موشکی یمن، اکنون یگان موشکی ارتش از گذشته هم قوی‌تر شده است. اکنون فرودگاه‌های نظامی در تیررس موشک‌های ماست و این پاسخی به وحشیگری و تجاوز ناجوانمردانه سعودی‌هاست.» وی در مورد میزان خسارات وارد شده به سعودی‌ها هم گفت: «جزئیات این حمله و مشخصات موشک را بعدا به طور دقیق اعلام خواهیم کرد. این موشک بیش از ۸۰۰ کیلومتر برد دارد و قدرت تخریبی آن بسیار بیشتر از موشک برکان -۱ (آتشفشان ۱) است و خسارات زیادی خواهد داشت و بازتاب گسترده‌ای در پی دارد.» سرتیپ راشد در ادامه تاکید کرد که ارتش یمن، موشک‌های جدیدی تولید کرده که در آینده کشورهای شرکت‌کننده در ائتلاف متجاوز سعودی را هدف قرار خواهد داد و هر دولت متجاوزی که به کشور ما تجاوز کرده، هدف قرار خواهند گرفت و در برابر هر هدف و هر بندر، هدفی را در آن کشورها مورد حمله قرار خواهیم داد.
بیانیه ارتش یمن
نیروی موشکی یمن نیز بیانیه مهمی را صادر کرده است. در این بیانیه آمده: «در پاسخ به ادامه تجاوز عربستان و آمریکا علیه یمن و ارتکاب کشتارهای خونین و محاصره‌های ظالمانه علیه ملت یمن، برای اولین بار اعلام می‌کنیم، اقدام به شلیک موفق یک فروند موشک بالستیک روی هدفی نظامی در پایتخت کردیم و به خاطر این پیشرفت و تحول بی‌همتای موشکی خدا را شاکریم و تاکید می‌کنیم، از این پس پایتخت عربستان هدف حملات موشکی ما خواهد بود.»
جلسه اضطراری «محمد بن سلمان» با «عبدربه منصورهادی»
به دنبال این حمله برق آسا، خبرگزاری «النجم الثاقب» به نقل از «منابع آگاه» عربستانی اعلام کرد، در پی اصابت موشک به منطقه نظامی «المزاحمیه» نزدیک ریاض، «محمد بن سلمان» جلسه‌ای فوق العاده و فوری را با «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی و فراری یمن برگزار کرد. از جزئیات این جلسه خبری منتشر نشده است.
تحقق یک پیش‌بینی
اکنون باید با صراحت اعلام کرد که آل‌سعود در یمن به پایان خط رسیده است و از این به بعد این کشور باید از تیررس موشک‌های انصارالله خود را برهاند. مقام معظم رهبری در دیدار مداحان اهل بیت علیهم‌السلام در فروردین ۹۴ با اشاره به حمله آل‌سعود به یمن اعلام کرده بودند که سعودی‌ها بدعت بدی گذاشتند در این منطقه و البته خطا کردند، اشتباه کردند. کاری که امروز دولت سعودی در یمن دارد انجام می‌دهد، عیناً همان کاری است که صهیونیست‌ها در غزّه انجام دادند. این‌ها قطعاً ضربه خواهند خورد؛ قطعاً بینی سعودی‌ها به خاک مالیده خواهد شد.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.