این مطلب ۲ بار خوانده شده
فعالان بحرینی در گفت‌وگو با فارس:

چراغ‌سبز لندن و ریاض برای تشدید سرکوب‌ها در بحرین/ قتل‌عام خط‌مشی جدید آل‌خلیفه

فعالان بحرینی با تاکید بر اینکه تشدید اقدامات تروریستی و اعدام‌های میدانی چیزی از عزم ملت بحرین برای ادامه راه انقلابشان کم نمی‌کند، گفتند: سرکوب‌ها پایان عمر رژیم آل‌خلیفه را نزدیک می‌کند.

 

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت"  به نقل از فارس،  «ابراهیم الامین» ، معارض بحرینی در خصوص قتل سه جوان انقلابی بحرین به دست عوامل رژیم آل خلیفه اظهار داشت: حکومت بحرین اقدامات تروریستی خود علیه ملت بحرین را بیشتر کرده تا آنها را در برابر ظلم و استبداد خود تسلیم کند.

وی افزود: مقامات رژیم بحرین به اعدام میدانی این سه جوان بحرینی در پنجشنبه گذشته اکتفا نکرده و بلکه مانع حضور خانواده هایشان در مراسم کفن و دفن عزیزانشان شدند.

الامین با بیان اینکه رژیم آل خلیفه مردم بی گناه را به بهانه های واهی هدف می گیرد، افزود: حملات تروریستی حکومت بحرین با هدف به زانو درآوردن ملت بحرین انجام می شود و این رژیم تصور می کند که با ارتکاب جنایات وحشیانه و غیرانسانی ترس در دل مردم کاشته و آنها را در برابر طاغوت تسلیم می کند.

معارض بحرینی گفت: انگلیس، بحرین را دفتر نمایندگی خود در خاورمیانه قرار داده و ملک حمد هم به منظور اینکه انگلیسی ها حفظ پادشاهی او را تضمین کنند استقبال گرمی از آنها به عمل می آورد.

الامین با تاکید بر اینکه رد پای سعودی ها در همه جنایات رژیم آل خلیفه آشکار است، گفت: بخصوص در قضیه اعدام های میدانی، رژیم آل سعود هم سابقه دیرینه ای دارد و باید گفت هر آنچه آل خلیفه مرتکب می شود نخست زیر چتر حمایتی سعودی ها و سپس در سایه بی تفاوتی بزرگ جامعه بین المللی است که جز صدور برخی بیانیه های پوچ و شرم آور در محکومیت این جنایات گامی برای حل بحران بحرین برنمی دارند.

این فعال بحرینی تاکید کرد: ملت بحرین با ایستادن پای انقلاب خود دعوت علما و رهبران انقلابی خود را برای حضور گسترده در راهمپیمایی های تشییع نمادین شهدای بحرینی و مراسم ختم آنها را لبیک می گویند چرا که این امر تاثیر بسیار بزرگ ملی، دینی و اخلاقی داشته و وفاداری به خون شهدا را نشان می دهد.

الامین افزود: رژیم آل خلیفه با ممانعت از حضور خانواده های شهدا در مراسم کفن و دفن آنها بار دیگر وحشی گری خود را در تعرض به همه ارزش های دینی و آداب و رسوم نشان داد.

فعال بحرینی گفت: همین که رژیم آل خلیفه تدفین پیکرهای شهدا را در غیاب عموم برگزار می کند معلوم است که مرتکب جنایت شده است

به گزارش فارس، «رضا الغسره»، «محمد یحی» و «مصطفی عبدعلی»، سه تن از جوانان انقلابی بحرین پنجشنبه گذشته در هنگام خروج از این کشور در آب های خلیج فارس به دست عوامل رژیم آل خلیفه به شهادت رسیدند.

رئیس دستگاه امنیتی بحرین ادعا کرد که عملیات فرار جوانان انقلابی بحرین در دریا خنثی شده است.

«طارف الحسن» گفت که نیروهای مرزبانی این کشور به یک قایق در آب های خلیج فارس برای توقف هشدار دادند و پس از بی توجهی قایق به سوی آن تیراندازی کردند و سه تن از سرنشینان قایق کشته شدند.

وی افزود: در این عملیات هفت نفر دستگیر شدند که دو تن از آنها مجروح هستند، سن این افراد بین ۲۰ تا ۳۸ سال است.

مردم بحرین در مناطق مختلف این کشور با برگزاری تظاهرات به قتل سه جوان انقلابی بحرینی توسط عوامل رژیم آل خلیفه اعتراض کردند.

آل خلیفه خط مشی سیاسی خود را عوض کرده است

شهاب الدایری، فعال و تحلیلگر سیاسی بحرین در گفت وگو با خبرنگار دفاتر منطقه ای خبرگزاری فارس اظهار داشت: رژیم آل خلیفه خط مشی سیاسی خود را تغییر داده و آن را با خط مشی های وحشیانه تر عوض کرده است.

وی با تاکید بر اینکه آل خلیفه از بیم سرنگونی خود دست به اقدامات تروریستی علیه ملت بحرین می زند، افزود: اعدام سه جوان بحرینی در آب های خلیج فارس بر اساس همه معیارهای انسانی، اخلاقی ودینی، جنایت شمرده می شود و شیوه ای که این سه جوان به قتل رسیدند نوعی تروریسم خونریز و خطرناک است.

الدایری با بیان اینکه رژیم آل خلیفه به دنبال حل بحران کشورش نیست، گفت: این رژیم نمی خواهد مساله ای که سال هاست گریبانگیر بحرین است حل شود و همین دلیل دیگری بر خط مشی  است که حکام بحرین در تعامل با ملت بحرین به کار گرفته اند ملتی که از همه طیف های آن برای مطالبه ساده ترین حقوقی که رژیم از آنها محروم کرده به خیابان ها می ریزند.

تحلیلگر سیاسی یحرینی تاکید کرد: ملت های آزاده و بخصوص ملت بحرین به کشورهای غربی منافق که تنها مدعی حمایت از ملت هات و مطالبات حقوق بشری آنها هستند، اتکایی ندارد چرا که آنها سلاح در اختیار آل خلیفه می گذارند تا مردمش را سرکوب کند و بر جنایات این رژیم هم سرپوش می گذارند.

وی اظهار داشت: ملت بحرین بر قدرت، اراده و عزم راسخ خود و همچنین همبستگی ملت های شریف جهان اتکا می کنند.

الدایری افزود: محاکمه آیت الله عیسی قاسم تعرض به احساسات قشر بزرگی از ملت بحرینی است که او را رهبر دینی خود دانسته و شکستن حرمتش را حرام می دانند بخصوص که رژیم آل خلیفه از سر نیرنگ و به منظور سرکوب انقلاب و پیگرد انسان های شرافتمند دست به این کار زده است.

فعال بحرینی گفت: ادامه سیاست سرکوب، بازداشت و اعدام ها در بحرین فایده ای برای رژیم مستبد بحرین نخواهد داشت و بالعکس سقوط آن به پرتگاه را نزدیک خواهد کرد و با ارتکاب این جنایات سقوط خود را شتاب داده است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.