این مطلب ۸ بار خوانده شده
لعنت خدا برآل‌سعود

کودک ۷ ساله یمنی پس از ۲ سال محاصره از گرسنگی جان باخت

جنایت دو ساله آل‌سعود در محاصره کامل یمن که با حمایت‌های دنیای غرب و انفعال سازمان ملل ادامه دارد باعث جان‌باختن دختر ۷ ساله یمنی به دلیل گرسنگی شد!

 

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت"  به نقل از کیهان،  کودکان آسیب پذیرترین قشر جامعه در شرایط جنگی هستند. جنگنده‌های سعودی در دو سال گذشته با حمله به مردم بی‌گناه یمن شرایط وحشتناکی را برای کودکان یمنی ایجاد کرده‌اند. کودکان یمنی در دو سال گذشته با صدای خمپاره و موشک به خواب رفته‌اند. آنها حتی به درستی ماهیت جنگ را درک نکرده‌اند. زنگ حساب آنها شمردن تعداد موشک‌ها و جنگنده‌ها در آسمان بوده و تفریح آنها نیز بازی کردن با آثار به جا مانده از بمباران خانه‌ها. منابع غذایی و آبی یمنی‌ها کاملاً نابود شده و در دو سال گذشته ورود هرگونه محموله دارویی و غذایی به داخل یمن ممنوع بوده است. این وضعیت دردآور کودکان یمنی روز به روز صدای آزادیخواهان جهان را بیشتر درمی آورد اما نهادهای مدعی حقوق بین‌المللی تنها به اظهار نگرانی بسنده کرده‌اند و آمار کشته‌های یمن را اعلام می‌کنند. همین چند روز پیش دبیر کل سازمان ملل گفت: در هر ۱۰ دقیقه یک کودک یمنی از گرسنگی جان می‌بازد. اما وی نیز به مانند «بان‌کی‌مون» دبیر کل سابق سازمان ملل هیچ اقدام عملی برای جلوگیری از تجاوز عربستان به یمن انجام نداد.
اکنون تمام این شرایط فاجعه انسانی بزرگی را در یمن ایجاد کرده است که هر روز کودکان زیادی را به کام مرگ می‌فرستد.
 به گزارش خبرگزاری ابنا یک دختر ۷ ساله یمنی دیگر بر اثر شدت سوءتغذیه در بندر الحدیده جان باخت. «جمیله علی عبده» به بیمارستان الحدیده منتقل شده بود اما کمک‌های پزشکی کارساز نبود و وی بر روی تخت بیمارستان و بر اثر سوءتغذیه شدید درگذشت. پیکر این دختر ۷ ساله پس از اقامه نماز میت و با حضور ده‌ها نفر از مردم تشییع و به خاک سپرده شد.
چند روز پیش صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) با اشاره به اینکه جنگ عربستان علیه یمن باعث وخامت اوضاع بهداشتی و درمانی این کشور شده است، اعلام کرده بود که بیش از ۲ میلیون کودک یمنی دچار سوء تغذیه «حاد» هستند. بنابر اعلام این سازمان یمن «همه» دستاوردهایی را که در زمینه بهداشت عمومی طی یک دهه گذشته به دست آورده بود در اثر جنگی که عربستان در این کشور به راه انداخت از دست داده است. در این جنگ اقتصاد یمن نابود شد. حدود ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار شهروند یمنی دچار سوء تغذیه شدید هستند که ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن از آنها کودک هستند. ۴۶۰ هزار کودک زیر پنج سال نیز از سوء تغذیه «خیلی حاد» رنج می‌برند. طبق اعلام یونیسف در اثر وضعیت وخیم بهداشتی و سوء تغذیه شدید کودکان یمنی در معرض ابتلا به اسهال و امراض تنفسی هستند که زندگی آنها را به شدت تهدید می‌کند. یونیسف با اشاره به اینکه از هر هزار کودک ۶۳نفر قبل از رسیدن به سن پنج سالگی از دنیا می‌روند، افزود: «کودکان، زنان بیوه و شیرده در استان‌های صعده واقع در شمال یمن و الحدیده و نیز تعز در جنوب، بیش از سایر اقشار از بحران سوء تغذیه رنج می‌برند.»
تمام این جنایات در میان سکوت آمریکا، کشورهای غربی و سازمان ملل صورت می‌گیرد، چرا؟ چون ترامپ پول حمایت از این جنایات را از آل‌سعود می‌گیرد.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.