این مطلب ۱۳ بار خوانده شده

عمليات‌هاي منحصر به فرد نيروهاي يمني‌ عليه مزدوران سعودي

 

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت"  به نقل از جوان،ارتش و کميته‌هاي مردمي يمن عمليات‌هاي نظامي منحصر به فردي عليه متجاوزان در استان‌هاي مختلف اين کشور انجام دادند. روز جمعه مزدوران عبدربه منصور هادي رئيس‌جمهور فراري و مستعفي يمن مواضع نيروهاي ارتش و کميته‌هاي مردمي يمن در غرب شهر تعز را هدف حملات گسترده خود قرار دادند و درگيري‌هاي شديدي بين مزدوران که قصد داشتند به سمت الضباب پيشروي کنند و نيروهاي يمني در گرفت. وزارت دفاع يمن اعلام کرد که نيروهاي ارتش و کميته‌هاي مردمي اين کشور موفق شدند جلوي پيشروي دشمن به سمت منطقه الضباب را بگيرند. وزارت دفاع يمن همچنين اعلام کرد که نيروهاي اين کشور تلاش مزدوران منصور هادي و ائتلاف متجاوز سعودي براي تسلط بر روستاي الحود در بخش الصلو تعز را خنثي کردند و ۲۲ تن از مهاجمان در اين درگيري‌ها زخمي شدند.

 

اين در حالي است که مزدوران منصور هادي و ائتلاف متجاوز مدعي شدند که روستاي الحود را بعد از درگيري‌هاي شديد با نيروهاي ارتش و کميته‌هاي مردمي يمن، به کنترل خود در آوردند. به گزارش الميادين، درگيري‌ها بين دو طرف در اين روستا همچنان ادامه دارد. نيروهاي ارتش و کميته‌هاي مردمي يمن همچنين پيشروي مزدوران رئيس‌جمهور فراري اين کشور و ائتلاف متجاوز سعودي به سمت جبل‌الشجره در الاقروض در جنوب استان تعز را متوقف کردند. از سوي ديگر درگيري بين نيروهاي ارتش و کميته‌هاي مردمي يمن و مزدوران در اطراف پادگان خالد بن وليد واقع بين موزع و المخا در جنوب غرب تعز همچنان ادامه دارد. منابع نظامي گفتند که نيروهاي يمني عمليات‌هاي مختلفي عليه مزدوران در موزع، الوازعيه و شمال شرق المخا انجام دادند که در پي اين عمليات‌ها، چندين خودروي نظامي مزدوران منهدم شد و شماري از آنها به هلاکت رسيده يا زخمي شدند. اين در حالي است که درگيري‌هاي شديدي بين نيروهاي يمني و مزدوران منصور هادي در اطراف کاخ رياست‌جمهوري و پادگان التشريفات به وقوع پيوست. تک‌تيراندازان ارتش يمن همچنين سه تن از مزدوران منصور هادي در بخش وقز در المصلوب در استان الجوف را از پاي در آوردند. همزمان با اين تحول، مراکز تجمع مزدوران در صفر الخنايا در بخش حام و الجبل‌الأحمر در بخش المتون استان الجوف، هدف حملات توپخانه‌اي نيروهاي ارتش و کميته‌هاي مردمي يمن قرار گرفت.

 

همچنين ارتش و کميته‌هاي مردمي يمن مواضع نظامي مزدوران و نظاميان سعودي در تپه المطار در مأرب را هدف قرار دادند که در پي اين حملات شماري از آنها به هلاکت رسيده يا زخمي شدند. از سوي ديگر، ارتش و کميته‌هاي مردمي يمن، مراکز تجمع نظاميان سعودي در شمال منطقه مرزي ميدي در استان حجه را با يک فروند موشک زلزال ۱ هدف قرار دادند. ارتش و کميته‌هاي مردمي يمن مواضع و مراکز تجمع ارتش سعودي در جيزان و عسير و نجران را هدف حملات قرار دادند.

 

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.