شنبه 12 تیر 1395 | 08:11
نصرالله: امام خمینی(ره) روز قدس را تعیین کرد تا مسئله فلسطین زنده بماند
نصرالله: امام خمینی(ره) روز قدس را تعیین کرد تا مسئله فلسطین زنده بماند
دبیرکل حزب‌الله لبنان تأکید کرد که امام خمینی(ره) روز قدس را تعیین کرد تا مسئله فلسطین زنده بماند و مردم آن را فراموش نکنند.

 

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت" تسنیم به نقل از شبکه خبری المنار نشوت، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و به‌مناسب روز جهانی قدس سخنرانی کرد.

روز قدس روزی برای ترسیم تاریخ و مشخص‌کردن مسئولیت‌ها است

سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی خود تأکید کرد که روز قدس روزی برای ترسیم تاریخ و مشخص کردن مسئولیت‌ها است. امام خمینی(ره) این روز را قرار داد تا مسئله فلسطین زنده بماند و مردم آن را فراموش نکنند.

اسرائیل باید از هستی محو شود

نصرالله تأکید کرد که اسرائیل باید از هستی محو شود تا اینکه حق به صاحبان اصلی آن بازگردد و نباید در برابر این دشمن کرنش کرد. ضعف ممکن است مانع از جنگ با دشمن شود؛ ولی نباید باعث تسلیم شدن در برابر دشمن یا به رسمیت شناختن و یا کوتاهی در برابر دشمن شود.

ملت‌های ما هرگز از آرمان فلسطین دست نخواهند کشید

دبیرکل حزب‌الله لبنان افزود: کسانی هستند که منطقه را به‌سوی بحران و جنگ می‌کشانند و این‌گونه عمل می‌کنند که گویا اصلاً کسی وجود ندارد که بخواهد با اسرائیل بجنگد یا به قضیه فلسطین اهتمامی داشته باشد. کسانی هستند که امکانات مادی و نظامی گسترده‌ای برای از کار انداختن کشورها، جنبش‌ها و فرهنگ مقاومت به کار بسته‌اند. تمامی نوکران و ابزارهای اسرائیل باید بدانند که هرگز جنبش‌ها و کشورهای ما از فلسطین و آرمان قدس دست نخواهند کشید. کشورهایی که علیه ما توطئه کرده‌اند باید از اینکه ملت‌های ما از مقاومت دست بکشند ناامید شوند.

برخی از کشورها اسرائیل را از یک خطر حتمی نجات دادند

دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به خارج کردن اسم ائتلاف عربستان از لیست سیاه سازمان ملل تأکید کرد: سازمان ملل ترسو است؛ چرا که از اتهام عربستان به تجاوز به حقوق مردم یمن چشم‌پوشی کرد. برخی از کشورها با سرکوب تظاهرات مردمی علیه اشغالگری و اقدامات اشغالگران، اسرائیل را از یک خطر حتمی نجات دادند. اگر برخی از نظام‌ها تلاش مادی و انسانی‌ای که در سوریه و یمن هزینه کردند برای فلسطین خرج می‌کردند، قدس تا به الآن 10 بار آزاد شده بود. کسانی هستند که به ادامه جنگ در منطقه و از کار انداختن هرگونه راه حل سیاسی اصرار دارند.

سید حسن نصرالله با اشاره به اظهارات مقامات اسرائیلی در کنفرانس هرتسلیا گفت: سخنان رهبران اسرائیل در این کنفرانس نشانگر ترس اسرائیل از شکست داعش در سوریه است. بیشتر سخنرانی‌ها در هرتسلیا در مورد حزب‌الله و لبنان بود و یک مجموعه از تهدید و ارعاب را در دل خود داشت.

نصرالله خطاب به اسرائیلی‌ها گفت: تهدیدها و سخنان شما هیچ چیز جدیدی ندارد؛ شما فقط پرحرفی می‌کنید. مقاومت ما اراده جنگ و قدرتی نظامی و انسانی در اختیار دارد که خود را از داخل به دشمن تحمیل کرده است.

حملات اخیر القاع از هر نظر تحولی خطرناک است

سید حسن نصرالله با اشاره به حملات اخیر داعش در منطقه القاع لبنان گفت: حملات داعش در القاع  یک تحول بسیار خطرناک در چند وقت اخیر است. این تعرض‌ها منطقه القاع و اهالی آن را هدف قرار داده بود. این افراد انتحاری که در منطقه القاع دست به حمله زدند از مدت زمان طولانی در اختیار داعش بودند. شهرک القاع یک شهرک شیعی نیست بلکه مسیحی است و اکثریت آن نیز طرفدار حزب‌الله نیستند و این شهرک یک گرایش سیاسی متفاوت از حزب‌الله دارد.

اگر جنگ پیشدستانه حزب‌الله در سوریه نبود عناصر انتحاری داعش به تمامی نقاط لبنان حمله می‌کردند و روزانه 8 فرد انتحاری و ده‌ها خودروی بمب‌گذاری شده به لبنان وارد می‌شد. سخن برخی‌ها در مورد اینکه اوضاع امنیتی در لبنان وخیم است اصلاً نباید شما را بترساند، این سخن درستی نیست. اوضاع امنیتی در لبنان تحت کنترل است و باید به دستگاه امنیتی اعتماد کرد. اگر جنگ پیشگیرانه حزب‌الله و ارتش در مرزها تکمیل شده بود حملات شهرک القاع رخ نمی‌داد.

نصرالله همچنین با اشاره به لغو شدن مراسم شب قدر در مجتمع سیدالشهدا(ع) در ضاحیه جنوبی بیروت گفت: این اقدام یک اقدام پیشگیرانه بود.

با چشمان خود از اهالی القاع دفاع می‌کنیم

وی همچنین خطاب به اهالی منطقه القاع گفت: حزب‌الله و جریان امل و اهل البقاع شهرک شما را همچون شهرک‌های خود و اهالی شما را اهل خود می‌دانند و با چشمان خود از منطقه شما دفاع می‌کنیم و اجازه نخواهیم داد تا مورد آزار قرار بگیرید یا آواره شوید. باید صبر مقاومت کنیم و صبر اتحاد در پیش بگیریم و همکاری کنیم و قادر خواهیم بود تا تکفیری‌ها را شکست دهیم.

آبشخور اندیشه داعش و جبهه النصره تفکر آل‌سعود است

دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به انفجارهای فرودگاه استانبول ترکیه گفت: 3 انفجار انتحاری داعش در فرودگاه آتاتورک با وجود حمایت ترکیه از گروه‌های تروریستی رخ داد. اردوغان و حزب و طرفدارانش با وجود حمایت از گروه‌های تکفیری ولی از نظر داعش کافر هستند. انفجار انتحاری استانبول از اندیشه داعش و النصره تغذیه می‌شود که آبشخور این دو اندیشه تفکر آل سعود است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.