این مطلب ۲۴ بار خوانده شده

افزايش فشارها براي كناره‌گيري نتانياهو به دليل فساد

يعلون: نخست‌وزير استعفا كند / با تشديد فشارها براي استعفاي نخست‌وزير رژيم صهيونيستي به دليل فساد مالي، وزير جنگ سابق رژيم صهيونيستي هم از نتانياهو خواست كناره‌گيري كند.

 

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت"  به نقل از جوان، با تشديد فشارها براي استعفاي نخست‌وزير رژيم صهيونيستي به دليل فساد مالي، وزير جنگ سابق رژيم صهيونيستي هم از نتانياهو خواست كناره‌گيري كند. انتشار كاريكاتور جنجالي پسر نتانياهو، آتش خشم منتقدان را بيشتر كرده است.

 

پايگاه اينترنتي روزنامه الحيات چاپ لندن در يادداشتي به قلم جهاد الخازن نوشته كه نتانياهو به اتهام فساد، رشوه‌خواري و سوء‌استفاده از قدرت محاكمه خواهد شد و به سمت زباله‌دان تاريخ مي‌رود. از روز شنبه كه دادستان كل رژيم صهيونيستي اعلام كرده پرونده سارا نتانياهو همسر نخست‌وزير به اتهام كلاهبرداري، تقلب، خيانت در امانت و سوء‌استفاده از اموال دولتي گشوده شده، منتقدان با اميد بيشتري براي كناره‌گيري نتانياهو فشار مي‌آورند. وزير جنگ پيشين رژيم صهيونيستي كه خود پيش از اين دوست صميمي و همپيمان نتانياهو بوده گفته كه پرونده‌هاي «فساد متوجه نتانياهو و تحقيقات در اين پرونده‌ها شامل خانواده و نزديكان وي شده است، به همين دليل او بايد فوراً از سمت خود استعفا كند.» به نوشته روزنامه فرامنطقه‌اي الشرق‌الاوسط، موشه يعلون ديروز با ابراز تأسف از اينكه فساد دولتي در اسرائيل به جايي رسيده كه به گفته او افراد«منافع شخصي‌شان را بر منافع عمومي ترجيح مي‌دهند» از نخست‌وزير اين رژيم خواسته به دنبال تحقيقات و بازجويي‌هايي كه شامل وي و همسرش شده فوراً استعفا كند. وزير جنگ پيشين رژيم صهيونيستي از نتانياهو به دليل قرارداد خريد زيردريايي از آلمان كه جنجال بزرگي را در اراضي اشغالي به وجود آورد، به شدت انتقاد كرد و گفت: «مردم نمي‌دانند فساد چگونه در هر يك از ما رخنه كرده و مي‌پرسند، با ۲ ميليارد دلار چه كاري مثلاً مي‌توان كرد به جاي اينكه اين پول در قراردادي هزينه شود كه نيازي به آن نيست؟ سلب اطمينان مردم از دولت دليل مهم ديگري براي استعفاي فوري است.»

 

پليس رژيم صهيونيستي به تازگي تحقيقات درباره احتمال فساد در قرارداد خريد زيردريايي از آلمان را آغاز كرده و هفته گذشته نيز شش تن از مسئولان اسرائيلي در اين رابطه بازداشت شدند كه از جمله آنها يكي از مسئولان دفتر نتانياهو و فرمانده سابق نيروي دريايي اين رژيم است.  انتشار يك كاريكاتور جنجالي كه آن را يائير نتانياهو پسر بنيامين نتانياهو منتشر كرده، بر خشم منتقدان افزوده است. پست اين كاريكاتور را رهبر كوكلوس‌كلان‌ها و ديگر يهودستيزان به اشتراك گذاشته‌اند و در آن جورج سوروس و نمادي از نازي‌ها در حال هدايت ايهود باراك و دو تن ديگر از رهبران اعتراضات هفتگي براي بركناري نتانياهو به دليل اتهامات فساد ديده مي‌شوند. پسر نتانياهو با انتشار اين كاريكاتور همزمان كه موج درخواست‌ها بركناري او را با انقلاب‌هايي رنگي مقايسه مي‌كند، منتقدان را نازي نشان مي‌دهد. آوي گابي، رهبر حزب مخالف در واكنش به اين كاريكاتور گفته كه اين پست تمامي مرزهاي تصور را شكست، براي اسرائيل و مردم يهود بسيار غم‌انگيز است كه پسر نخست‌وزير كارتوني را به اشتراك بگذارد كه رهبر كوكلوس‌كلان با آن موافق است. ايهود باراك نيز در توئيتي نوشت: «نمي‌دانم آيا يائير كه از خودروي دولتي و محافظان شخصي بهره مي‌برد و در اقامتگاه نخست‌وزير زندگي مي‌كند، چنين تفكري را در خانه نيز دارد؟ به نظر شما اين چيست؟ يك مشكل رواني ژنتيكي؟ مهم نيست به هر عنوان بايد هزينه روان‌درماني وي را هم بپردازيم؛ چيزي كه بيشتر از محافظ و راننده به آن نياز دارد.» يائير در پاسخ، باراك را يك مست نيازمند آسايشگاه خواند.

  

تلاش براي جلوگيري از ديدار عباس و ترامپ

يك روزنامه اسرائيلي فاش كرد تل‌آويو در تلاش است قبل از ايراد سخنراني رئيس تشكيلات خودگردان فلسطين در مجمع عمومي، ديداري ميان وي و رئيس‌جمهور امريكا برگزار نشود.  روزنامه «اسرائيل اليوم» اعلام كرد: «بنيامين نتانياهو» نخست‌وزير رژيم صهيونيستي تلاش مي‌كند مانع از برگزاري ديدار ميان «محمود عباس» رئيس تشكيلات خودگردان و «دونالد ترامپ» رئيس‌جمهور امريكا در حاشيه نشست مجمع عمومي سازمان ملل در نيويورك شود. روزنامه مذكور به نقل از نزديكان به محمود عباس نوشت كه وي قصد دارد امسال سخنراني هجومي عليه اسرائيل داشته باشد و اين در صورتي است كه وي به درخواست هيئت امريكايي ويژه صلح قول داده از برداشتن هر گامي عليه اسرائيل در برابر سازمان‌هاي بين‌المللي خودداري كند.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.