این مطلب ۲۱ بار خوانده شده
مدرس تاریخ اسلام حوزه و دانشگاه؛

سرویس:مذهبی

مدرس و عضو هیات علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه گفت: وجود قرآن بر سر سفره هفت سین به عید نوروز بركت، غنا و زیبایی اعطا می كند.

بسیج پیشکسوتان : دكتر 'منصور داداش نژاد'روزشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود:با تایید پیشوایان دینی، نوروز ایرانی، به رسمی ایرانی اسلامی تبدیل شد.

وی ادامه داد: سنّت های نیك گذشته با آموزه های دینی، قرین گشت و آموزه های نو، به زیبایی و غنای بیشتر آن یاری رساند.

مدرس تاریخ اسلام دانشگاههای قم بیان داشت: یكی از سنّت های نیكو كه در گذشته و امروز، در اقوام مختلف ایرانی مرسوم بوده و هست، حضور قرآن كریم در آیین های نوروزی است.

داداش نژاد اظهارداشت:'قرآن سفره هفت سین'، 'قرائت قرآن در هنگام تحویل سال'، 'ورود به منزل با قرآن'، 'قرار دادن پول عیدی لای قرآن' از جمله سنت های پسندیده در هنگام تحویل سال نو است.

وی تصریح كرد: زنده نگه داشتن سنّت پسندیده و نیكو گذشتگان ما در واقع فرهنگ و پیشنه تاریخی و تمدن ایرانی را به نمایش می گذارد.

این محقق و پژوهشگر حوزه و دانشگاه ادامه داد: زنده نگه داشتن فرهنگ و سنت گذشتگان هویت ملی و ایرانی ما را رقم می زند و ما باید نسبت به احیای آنان اهتمام ویژه ای داشته باشیم.

وی گفت: قرائت قرآن در دقایق پایانی سال و دقایق آغازین سال جدید در واقع نشان از مدد جویی و تمسك به قرآن كریم را می رساند و معنویت را برای بركت بیشتر زندگی رقم می زند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.