این مطلب ۱۹ بار خوانده شده
آیت‌الله العظمی نوری همدانی:

سرویس مذهبی

یکی از مراجع تقلید در قم گفت: خطبه حضرت زهرا(س) فریادی از حلقوم فریادگری است که تا قیامت طنین‌انداز است تا دیگران بفهمند انحراف از ولایت تا چه اندازه سبب عقب‌ماندگی می‌شود.

بسیج پیشکسوتان "

آیت‌الله حسین نوری‌ همدانی ظهر امروز در دیدار جمعی از کارکنان یگان حفاظت سپاه علی بن ابیطالب(ع) و ذاکران اهل بیت(ع) و مبلغان استان سمنان اظهار کرد: ایام فاطمیه دارای پیام‌های فراوانی است که باید به آنها توجه کرده و از روش و رویه حضرت فاطمه زهرا(س) و خطاب‌هایی که ایشان ابراز کرده به عنوان درس‌هایی برای زندگی خود استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه حکومت مسئله بسیار مهم زندگی انسان‌هاست، گفت: هیچ مسئله‌ای در زندگی به اندازه نظام حکومتی در اخلاق و آداب مردم موثر نیست زیرا سرنوشت‌سازترین و موثرترین جزء در زندگی انسان‌هاست.
این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: پیامبران مختلف مانند حضرت موسی(ع) و حضرت عیسی(ع) برای سرنگونی حکومت‌های فاسد مبعوث می‌شدند تا حکومت صلح را بنیان بگذارند.
وی عنوان داشت: پیامبر اکرم(ص) با نامه‌ای تمام سلاطین ایران و روم را به اسلام دعوت کرد و به آنها گفت در برابر اسلام تسلیم باشند.
آیت‌الله نوری‌همدانی ادامه داد: سیدالشهدا(ع) برای سرنگونی حکومت یزید قیام کرد و درس عاشورا و کربلا هر سال تجدید می‌شود تا مردم حساس باشند و در برابر حکومت فاسد تسلیم نشوند تا حکومت صلح برقرار شود.
وی با بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا(س) نخستین شهیده مسئله حکومت است، گفت: حضرت فاطمه(س) در برابر قبضه شدن مسئله ولایت از امیرمومنان(ع) قیام کرد، زیرا در حکومت اسلامی باید پیامبر، امام معصوم(ع) و در غیبت امام، نایب امام(ع) در راس حکومت قرار گیرد.
استاد حوزه علمیه قم تاکید کرد: کسی باید در راس حکومت اسلامی قرار گیرد که از نظر فقاهت، تقوا و تعهد در سطح بالا بوده و مدیر، شجاع، زمان‌شناس و مدبر باشد.
وی ادامه داد: اکنون در کشور این حکومت برقرار است و به سادگی به دست نیامده بلکه پس از قرن‌ها حکومت استبداد و استکبار، نظام اسلامی استقرار پیدا کرده است.
آیت‌الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: اسلام اجازه نمی‌دهد سرنوشت انسان‌ها در دست عده‌ای کاخ‌نشین و تجمل‌گرا قرار گیرد و مردم در فقر فرهنگی و مالی به سر ببرند.
وی با تاکید بر مطالعه تاریخ سلاطین گفت: نظام ارباب و رعیتی در دوران گذشته بر مردم حاکم بود و کشورهای انگلستان بر کشور مسلط شدند و کشور را عقب نگه داشتند و جوانان را شست‌ و شوی مغزی داده و نسبت به اسلام و روحانیت بدبین می‌کردند.
این مرجع تقلید عنوان داشت: امام خمینی(ره) به عنوان فقیه فرزانه، قدرتمند و قهرمان میدان‌های جنگ سال ۵۷ به صحنه آمد و استبداد را از داخل قلع و قمع و رژیم دو هزار و ۵۰۰ ساله را محو و نابود کرد.
وی یادآور شد: اکنون خیابان‌ها و کوچه‌ها به نام شهداست زیرا آنها حقی به گردن ما دارند و این مردم بودند که خون دادند و خودشان را از زیر بار استبداد و استکبار نجات دادند، بنابراین باید قدر این انقلاب، آزادی و استقلال را بدانید.
آیت‌الله نوری همدانی تصریح کرد: امروز مسند نظام اسلامی به وجود فقیه فرزانه و زمان‌شناس آیت‌الله خامنه‌ای برقرار است.
وی بیان داشت: حضرت فاطمه زهرا(س) برای جلوگیری از انحراف آمد و نخستین قربانی حکومت اسلامی فاطمه زهرا است.
این مرجع تقلید با اشاره به اهمیت خطبه حضرت زهرا(س) گفت: این خطبه بسیار بلند بوده و فریادی از حلقوم فریادگری است که تا قیامت طنین‌انداز است تا دیگران بفهمند انحراف از ولایت تا چه اندازه سبب عقب‌ماندگی می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: بارگاه حضرت زهرا(س) بی‌نشان است ولی آن حضرت دارای نشانه‌های فراوانی است که دستور دفن شبانه را داد و این بی‌نشانی برای هر مسلمان هزاران نشان دارد.
آیت‌الله نوری همدانی عنوان داشت: امروز با پیروزی انقلاب اسلامی قیام حضرت زهرا(س) بار دیگر به ثمر نشسته و سراسر کشورهای اسلامی مانند تونس، بحرین، یمن و عربستان گسترش پیدا کرده و مرزهای کشورهای اسلامی را درنوردیده، به کشورهای اروپایی رسیده است.
وی با بیان اینکه فاطمه زهرا به ما می‌گوید در برابر حکومت‌های فاسد حساس باشید و متحد شوید، گفت: این مردم متحد هستند که قیام ۹ دی و ۲۲ بهمن و انتخابات باشکوه را به وجود آوردند و در نتیجه آن دشمن عقب‌نشینی کرد.
استاد حوزه علمیه قم یادآور شد: در نتیجه انقلاب‌ها، حکومت‌های آل صباح، آل خلیفه و آل سعود سقوط می‌کند و در نهایت مستضعفان قدرتمندتر و مستکبران منفورتر می‌شوند.

سپاه نیوز

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.