این مطلب ۱۶۸ بار خوانده شده

حضرت علي اكبر (ع) در كلام امام خميني (ره)

شما نسل جوان موظف هستيد غربزده ها را از خواب بيدار كنيد و فجايع حكومتهاي ضد انساني آنها، و اعمال آنها را بر ملا نماييد. امام خميني(ره)
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی" بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت"حضرت امام خميني (قدس سره) در درس اخلاقشان فرمودند: تمام مدايح و گفتار اهل بيت (عليهم السلام) خصوصاً حضرت اباعبدالله (عليه السلام) در مورد حضرت علي اكبر (عليه السلام) حاكي از اين است كه اگر علي اكبر (عليه السلام) در كربلا به شهادت نمي رسيد، خود، امام « مفترض الطاعه » مي بود. (يعني امامي كه اطاعت او واجب است).

در اين مختصر بهتر است به يك نمونه از كرامات ايشان بپردازيم:
فردي به نام حاج عبدعون، برادرش را كه به مرض سختي دچار شده بود نزد حافظ الصحه، يكي از سه پزشك معروف كربلا مي برد. پس از چند ماه معالجه سودي نمي كند و هر روز حال او بدتر مي شود عبدعون نزد پزشك مي رود و سخنان زشتي به او مي گويد و خطاب مي كند كه: اسمت خيلي بزرگ است ولي از معالجه تو سودي نديديم. بعد بدون خداحافظي مي رود. ولي بر خلاف انتظار از آن روز به بعد حال برادرش بهتر مي شود و يك دفعه شفا مي يابد. نزد حافظ الصحه مي رود و عذر خواهي مي كند.

طبيب مي گويد: بنشين تا برايت بگويم. من بعد از سخنان تو خيلي دل شكسته شدم. ظهر، هنگام اداي نماز به حضرت علي اكبر (عليه السلام) متوسل شدم و عرض كردم اي نور چشم حسين (عليه السلام) تو را به حق پدرت قسم مي دهم كه شفاي اين مريض را از خدا بخواه. ديدي چگونه به من توهين كرد؟ بسيار گريه كردم.

همان شب در خواب خدمت آقا علي اكبر (عليه السلام) شرف ياب شدم عرض ادب كردم و همان مطلب را تكرار كردم. فرمودند: من شفاي آن مريض را از خدا خواستم و از هاتفي شنيدم كه «اين مريض مردني است و تا نه روز ديگر ميميرد ولي به بركت دعا و شفاعت شما خدا با شفاي او سي سال به عمرش افزوده است و از همين ساعت او را شفا داديم.»

آن مرد سي سال ديگر عمر كرد و در هفتاد سالگي در گذشت. وصيت كرد پيكرش را پايين پاي حضرت علي اكبر (عليه السلام) دفن كنند.

منبع :پایگاه اطلاع رسانی بسیج

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.