این مطلب ۷ بار خوانده شده
آیت‌الله مکارم‌شیرازی:

شرایط کشور به لحاظ اقتصادی سخت شده/فضای مجازی منجلاب‌های بسیار متعفن و خطرناکی برای جوانان است

یکی از مراجع عظام تقلید با بیان اینکه فضای مجازی منجلاب‌های بسیار متعفن و خطرناکی برای جوانان است، گفت: باید روحیه مذهبی را در جوانان تقویت کرد، تا مجذوب فضاهای مجازی نشوند.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت"  به نقل از تسنیم،  آیت‌الله العظمی ناصر مکارم‌شیرازی مرجع عالیقدر جهان تشیع در نشستی با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: در خراسان جنوبی با توجه به وضع حوزه‌های علمیه و کثرت نسبی جمعیت، معلوم می‌شود فعالیت خوبی دارید.

مرجع عالیقدر جهان تشیع در ادامه افزود: بدانید و آگاه باشید مهمترین کار در شرایط فعلی تقویت حوزه‌های علمیه است.

وی با اشاره به اینکه بنده وقتی ائمه جمعه به دیدار ما می‌آیند، گفته‌ایم از امامت جمعه مهمتر تشکیل و تقویت حوزه علمیه است، اظهار داشت: تشکیل و تقویت حوزه‌های علمیه، محیط را بیمه می‌کند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه مناطقی که حوزه‌های علمیه دارند وضع دینی مردم بهتر است، گفت: آنجایی که حوزه علیمه وجود ندارد وضعیت دینی مردم و مخصوصا فعالیت گروه‌های فاسد و مفسد بیشتر است.

وی با تأکید بر اینکه باید حوزه‌های علمیه را تقویت کرد، بیان کرد: با توجه به اینکه خراسان جنوبی دارای مردم مذهبی و خوبی هستند، باید با برنامه‌هایی این وضع مذهبی مردم را نگه داشت.

مرجع عالیقدر جهان تشیع با اشاره به اهمیت برنامه‌ریزی در سطح مساجد، گفت: مساجد باید برای جوانان، کودکان و غیره برنامه جذاب داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه جوانان مهمترین مسأله جامعه است، بیان کرد: در جامه امروز جوانان در خطر زیادی هستند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان این مطلب که فضای مجازی منجلاب‌های بسیار متعفن و خطرناکی برای جوانان است، تصریح کرد: باید روحیه مذهبی را در جوانان تقویت کرد، تا مجذوب فضاهای مجازی نشوند.

وی در ادامه با بیان اینکه اگر می‌خواهید از فضای مجازی استفاده کنید از نوع خوب آن باشد، گفت: در حال حاضر فضای مجازی خوب کم است.

مرجع عالیقدر جهان تشیع در ادامه افزود: در حال حاضر شرایط کشور به لحاظ اقتصادی سخت است و اینچنین نخواهد بود و باید استقامت و صبر کرد تا اوضاع بهتر شود.

وی اظهار داشت: شما که در سنگر ایستاده‌اید و در مرز خدمت می‌کنید، جزو مرزداران اسلام هستید و این ذخیره معاد است که در این شرایط باید مقاومت و کار کرد و در هر زمان گاهی بحران‌ها و فشارهایی وجود دارد ام باید با مقاومت بر آنها پیروز شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.