این مطلب ۶ بار خوانده شده
آيت‌الله مكارم: ۲۰۳۰ سندي سكولار و منهاي مذهب است

مسئولان به جاي تعصب شجاعانه ۲۰۳۰ را پس بزنند

آيت‌الله مكارم شيرازي با تأكيد بر اينكه سند ۲۰۳۰ سندي به تمام معنا سكولار است، به مسئولان توصيه كرد كه متن اين سند را به دقت و به دور از تعصب مطالعه كنند.

 

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت"  به نقل از رسا، آيت‌الله ناصر مكارم شيرازي از مراجع تقليد، در يك برنامه تلويزيوني با اشاره به سند ۲۰۳۰ و تأثير آن بر خانواده‌ها افزود: اين ايام بحثي درباره سند ۲۰۳۰ وجود دارد كه خانواده و فرزندان را هدف گرفته است  در سال ۲۰۱۵ عده‌اي از سران كشورها كه سردمداران آن دولت‌هاي زورمند بودند و عده‌اي كه جزو اقمار آنها محسوب مي‌شوند، نشستند و تصميماتي گرفتند. استاد برجسته درس خارج حوزه علميه قم اظهار داشت:  كار غربي‌ها معمولاً اين است كه چيزي مي‌نويسند و به تصويب مي‌رسانند و ديگران را به هر صورت وادار مي‌كنند كه آن را بپذيرند و تحت قيموميت آنها قرار گيرند.

 

آيت‌الله مكارم شيرازي با بيان اينكه ما كشوري داراي سابقه درخشان تمدن، داراي مذهب، داراي نظام اسلامي و فرهنگ خاص خود هستيم، ابراز داشت: بايد بر اساس فرهنگ خود عمل كنيم، مسئولان تعبيرات سند ۲۰۳۰ را فراموش نكنند كه تعبيراتي استعماري است و يك استعمارگر چنين منطق و ادبياتي دارد. وي عنوان كرد: بنده با برخي از مسئولان در اين زمينه صحبت كردم اما متأسفانه مطالعه كافي درباره سند ۲۰۳۰ نداشتند و ما بيشتر از آنها مطالعه كرديم، اين در حالي است كه تعريض مي‌كنند و مي‌گويند شما مطالعه‌اي نكرديد اما خودشان كمتر مطالعه كرده‌اند. اين مرجع تقليد خاطرنشان كرد: بسياري از مواد اين سند با مذهب و نظام ما سازگار نبوده و اين مسئله شوخي‌بردار نيست، ۲۰۳۰ سندي به تمام معنا سكولار، مادي‌گرايانه و منهاي مذهب است، چنين سندي نمي‌تواند با تشكيلات نظام جمهوري اسلامي هماهنگ باشد. آيت‌الله مكارم اضافه كرد: مسئولان بايد تأمل بيشتري كنند و تعصب به خرج ندهند، عيب ندارد كه انسان شجاع باشد و بگويد كه اين موضوع را پذيرفته و پس از مطالعه فهميده كه بايد آن را پس بگيرد، مسئولان درباره اين موضوع بايد با دقت قدم بردارند.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.