این مطلب ۱۱ بار خوانده شده

پزشکی که با عنایت امام رضا(ع) شفا گرفت/ تعارف زبانی‌ام جدی شد!

استاندار سمنان ضمن بازگو کردن معجزه امام رضا (ع) در شفا گرفتن بانویی ویلچری گفت: تعارف زبانی‌ام جدی شد و بانوی خیر از امام هشتم (ع) شفا گرفت.

 

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت"  به نقل از فارس، استان سمنان، محمدرضا خباز ظهر دیروز در جمع برگزیدگان استانی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سمنان، با اشاره به لزوم نهادینه کردن سیره ائمه اطهار(ع) در زندگی و روزمرگی‌ها اظهار کرد: ترویج سیره ائمه اطهار(ع) در جامعه امری ضروری است و تنها نباید به جشن گرفتن در ایام ولادت این بزرگواران بسنده کرد.

وی با اشاره به مفید بودن هنر قصه‌گویی و تأثیر بة‌سزای آن بر روحیه نوجوانان اظهار داشت: بنده قصه‌گوی خوبی نیستم؛ اما خاطره‌ای را برای شما بازگو می‌کنم و امیدوارم برای شما حائز اهمیت باشد.

استاندار سمنان به تشریح خاطره معجزه امام رضا(ع) و شفا گرفتن بانویی از ایشان پرداخت و افزود: در سال ۶۹ رئیس آموزش و پرورش منطقه احمدآباد مشهد بودم؛ بانوی پزشکی که متخصص مغز و اعصاب بود، برای کاری با ویلچر به دفتر کارم آمد که به او پیشنهاد ساخت مدرسه در روستا را دادم.

خباز بیان کرد: این پیشنهاد را دادم و برایش طلب معجزه از امام هشتم(ع) کردم و گفتم ان‌شاءالله از امام رضا(ع) شفا می‌گیرید.

وی با بیان اینکه به قدرت امام رضا(ع) ایمان داشتم؛ اما طلب شفا در ازای پیشنهاد ساخت مدرسه یک تعارف زبانی بود، ادامه داد: من این دعا را بر زبان جاری کردم؛ اما آن بانو با آن ارتباط قلبی برقرار کرد و پیشنهاد ساخت مدرسه را پذیرفت.

استاندار سمنان بیان کرد: روستایی که مدرسه باید در آن ساخته می‌شد، معرفی شد و به همراه این بانو که با وجود کمک به‌سختی وارد خودرو می‌شد، به مکان احداث مدرسه رفتیم.

خباز با بیان اینکه این پزشک متخصص با چهار بیماری آزاردهنده دست‌وپنجه نرم می‌کرد، ادامه داد: در اثر سانحه‌ای علاوه بر فرورفتگی دنده‌ها، درمان پاهایش لاعلاج شده بود.

وی بیان کرد: سیلان خون و حساسیت به داروهای مسکن چهار مشکلی بود که این بانو با آن درگیر بود.

استاندار سمنان ادامه داد: اقدامات اولیه برای ساخت مدرسه انجام شد و در حین ساخت این بانو به‌ طور مداوم از آن سرکشی می‌کرد.

خباز با بیان اینکه خانم پزشک آماده شدن مدرسه را در ۱۳ آبان قول داد، اضافه کرد: ما نیز کارهای افتتاح را انجام دادیم و مهیای رفتن به مدرسه شدیم.

وی از مواجه‌ شدن با صحنه‌ای هولناک به‌محض ورود به مدرسه گفت و بیان کرد: وقتی وارد مدرسه شدیم، غوغایی برپا بود.

استاندار سمنان با بیان اینکه از این اتفاق بسیار اندوهگین و شرمنده شدم، اظهار داشت: ما به این بانو وعده معجزه و شفا گرفتن از امام رضا(ع) را دادیم؛ اما حالا با صحنه از دست دادن قدرت دو پای این بانو مواجه شدیم که بسیار دردناک بود.

خباز گفت: در آن روزها فکر این بانو و درگیری‌اش با چند مشکل، ذهنم را درگیر کرده بود که خبری غیرقابل باور به گوشمان رسید.

وی افزود: با ما تماس گرفتند و خبر شفا گرفتن خانم دکتر را به ما دادند و وقتی به محل رسیدیم و با صحنه‌ای مواجه شدیم که غیرقابل باور بود؛ خانم پزشک به‌راحتی راه می‌رفت و از ما پذیرایی می‌کرد.

استاندار سمنان بیان کرد: این پزشک مشکل حساسیت به مسکن و سیلان خون هم داشت؛ اما این مشکل هم با عنایت امام رضا(ع) برطرف شد و طی درمان علاج برای دندان‌درد هم بدنش واکنش منفی به مسکن نداد و هم مشکل خون که روان نبود، درمان شد.

وی با اشاره به قدرت معجزه امام رضا(ع) و شفا دادن به بیماران بیان کرد: هنر امام رضا(ع) تنها شفا دادن نیست، بلکه امام رضا(ع) همه‌کاره جهان خلقت است.

استاندار سمنان با بیان اینکه باید همیشه از ائمه اطهار(ع) یاد کنیم، اضافه کرد: تنها جشن گرفتن برای این بزرگواران در ایامی که به نام آنان است، کافی نیست؛ بلکه باید سیره آنان در زندگی ما ساری و جاری باشد.

خباز گفت: تطبیق زندگی با روش و منش ائمه اطهار(ع) ضروری است و باید بکوشیم این امر در زندگی ما نهادینه شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.