این مطلب ۵ بار خوانده شده

آل خليفه براي سركوب معترضان منامه را به پادگان نظامي تبديل كرد

با آغاز راهپيمايي «ياد شهدا» در خيابان هاي اصلي منامه، نيروهاي امنيتي براي سركوب و متفرق كردن راهپيمايان به خشونت متوسل شدند و با بستن راه ها پايتخت را به پادگان نظامي تبديل كردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی" بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت " نيروهاي امنيتي و پليس بحرين با سركوب گسترده تظاهرات مخالفان اين كشور به مناسبت «روز شهيد» تعداد زيادي از تظاهركنندگان را مجروح و ۲۵ تن از جمله مسئول پيگيري مركز حقوق بشر بحرين را بازداشت كردند.
تظاهركنندگان در حالي كه فرياد مي زدند: «تسليم نمي شويم»، «عقب نمي نشينيم» با نيروهاي امنيتي درگير شدند و به سوي آنان كوكتل مولوتف پرتاب كردند.
مخالفان بحريني همچنين شعار مي دادند: «مرگ بر حمد»، «آل خليفه بايد سرنگون شود»، «خواسته ما تغيير رژيم است.»
نيروهاي امنيتي آل خليفه نه تنها به سركوب معترضان پرداختند و تعدادي را دستگير كردند بلكه به منازل شهروندان نيز حمله بردند.
خيابان هاي منتهي به منامه نيز توسط نيروهاي امنيتي مسدود شد و مراكز ايست و بازرسي متعددي در منامه و ديگر شهرها و روستاهاي بحرين ايجاد شد.
سخنگوي ائتلاف انقلابيون ۱۴ فوريه اعلام كرد، مردم فريب رژيم را نمي خورند و با تظاهرات روزانه سرنگوني رژيم حاكم سركوبگر را خواستارند.
وي تصريح كرد، اين رژيم به هيچ وجه اصلاح پذير نيست و حمايت نيروهاي بيگانه همچون آمريكايي ها، انگليسي ها و سعودي ها نمي تواند ملت بحرين را ريشه كن و خواسته هاي رژيم آل خليفه را بر مردم تحميل كند.

انتهای خبر/

کیهان

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.