این مطلب ۷ بار خوانده شده

شهادت یک جوان بحرینی دیگر توسط نیروهای آل خلیفه

یک جوان بحرینی در پی استنشاق گازهای سمی شلیک شده توسط نیروهای امنیتی آل خلیفه به شهادت رسید.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی" بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت "

رئیس شورای مرکزی جمعیت وفاق بحرین، شهادت "باسل القطّان" ،جوان بحرینی، در منطقه ابوصیع را بر اثر استنشاق گازهای سمی شلیک شده از سوی نیروهای امنیتی این کشور تایید کرد.

جمیل کاظم روز پنجشنبه در گفتگو با شبکه خبری العالم تصریح کرد: شهید باسل مبتلا به بیماری آسم بود اما اصرار نیروهای رژیم بحرین بر شلیک گازهای سمّی به سوی مناطق مسکونی در شب باعث وخامت حال و شهادت وی شد.

وی افزود: روش آل خلیفه در رویارویی با تظاهرات و جوانان معترض، مجازات دسته جمعی همه ساکنان منطقه ای است که تظاهرات در آن صورت می گیرد و این به معنی کشته شدن بی گناهان بیشتر از جمله کودکان، زنان، سالمندان و بیمارانی است که از بیماریهایی مانند آسم و تنگی نفس رنج می برند.

کاظم درباره اظهارات وزیر حقوق بشر فرانسه و دعوت وی از بحرینیها به گفتگو نیز خاطرنشان کرد: اظهارات این وزیر اعتراف رسمی پاریس به وجود بحران در بحرین است و این سخنان ضربه ای به رژیم آل خلیفه است که تلاش می کند به جامعه بین المللی القا کند که بحران بحرین به پایان رسیده است.

وی گفت: سفیر بحرین در عربستان که عضو خاندان حاکم است، چندی پیش از پایان یافتن بحران در بحرین سخن گفته بود.

رئیس شورای مرکزی جمعیت وفاق بحرین، افزود: اظهارات مسوولان حکومتی در بحرین درباره نبود بحران، به هیچ وجه آنها را از تنگنای خواسته ها و انقلاب مردم نجات نمی دهد و مسئولیت کشتارها را که نیروهای این رژیم و نیروهای اشغالگر عربستان مرتکب می شوند، از آنان دور نمی کند.

کاظم تاکید کرد: نبود راه حلی سیاسی با وجود بازداشتها، زندانها و تعدی رژیم بحرین به حقوق بشر، باعث مداومت و افزایش بحران در کشور خواهد شد حتی اگر رژیم آن را انکار کند. 

انتهای پیام/

فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.