این مطلب ۲۷ بار خوانده شده
تظاهرات کنندگان بحريني در چند منطقه در اين کشور حاشيه خليج فارس در اعتراض به شکنجه فعالان طرفدار دموکراسي بازداشت شده توسط رژيم آل خليفه به خيابان‌ها آمده‌اند.

بحرینی‌ها در اعتراض به شکنجه در زندان تظاهرات کردند

تظاهرات ضد رژیم بحرینی‎ها در روستای کرانه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی" بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت"

اين تظاهرات روز جمعه در منامه، پايتخت بحرين و چند روستا از جمله سلماباد، سيتره و ديراز برگزار شد.

اين تظاهرات پس از آن صورت مي‌گيرد که ريحانه الموسوي، فعال طرفدار دموکراسي بحريني روز پنجشنبه گفت که نيروهاي رژيم آل خليفه وي را در زمان بازداشت شکنجه فيزيکي و روحي کرده‌اند.

همچنين روز پنجشنبه جامعه ملي اسلامي الوفاق، حزب اصلي مخالف در بحرين در بيانيه‌اي گفت که اقدامات اين رژيم «منعکس کنننده جدايي از اصول و ارزش‌هاي اسلامي، ملي و انساني است و رفتارهايش نشانگر اعمال پستي است که دربرگيرنده تجاوز به زنان و اردوگاه‌هاي زنداني است و از خط قرمز عبور کرده است.»

اين بيانيه افزود: «با اين رفتار، رژيم نقشه عمل جديدي طراحي کرده است و آنچه ريحانه الموسوي و ديگر زندانيان فاش کرده‌اند تنزل کامل و محروميت از ارزش‌هاي ملي و انساني است و همه مقامات در اين رژيم مسئول نتايج آن هستند.»

قيام مردم بحرين از اواسط فوريه ۲۰۱۱ ميلادي و با الهام گرفتن از قيام مردمي در منطقه که به سقوط رژيم‌هاي ديکتاتوري تونس و مصر منجر شد، آغاز شده است.

رژيم بحرين از همان ابتدا به سرکوب تظاهرات مردمي پرداخت و به همين منظور نيز از کشورهاي همسايه خود خواست تا نيروهايي را به سرکردگي نيروهاي رژيم سعودي براي کمک به سرکوب تظاهرات مسالمت‌آميز مردم به اين کشور اعزام کنند.

در جريان سرکوب قيام مردمي بحرين به دست نيروهاي رژيم منامه و نيروهاي تحت رهبري عربستان سعودي، تا کنون ده‌ها تن از مردم اين کشور کشته شده و صدها تن از آنان نيز به دست نيروهاي امنيتي بازداشت شده‌اند.

پزشکان و پرستاران بحريني نيز از جانب نيروهاي امنيتي رژيم منامه به اتهام مداواي انقلابيون مجروح، دستگير شده‌اند.

مردم بحرين اعلام کرده‌اند که تا زمان دستيابي به خواسته‌هاي خود به تظاهرات اعتراض‌آميز عليه رژيم آل‌خليفه ادامه خواهند داد.

منبع پرس تی وی

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.