این مطلب ۲۴ بار خوانده شده

عبدالملک الحوثی: تحت هیچ شرایطی یمن زیر سلطه عربستان نخواهد رفت

رهبر جنبش انصار الله یمن تاکید کرد که آمریکا و برخی از کشورهای منطقه بزرگترین حامیان فساد هستند و به همین خاطر در یمن از فاسدان حمایت کردند.

 

 

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت"  عبد الملک الحوثی در دیدار با قبایل "خولان الطیال" در صعده تاکید کرد،  تمامی گام هایی که از خارج برای یمن برداشته می شود چه شورای امنیت و چه آمریکا و برخی از ایادی این کشور در جهت حمایت از فاسدان است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از عملکرد شورای همکاری خلیج فارس از جمله عربستان علیه این کشور گفت:  یمن تحت هیچ شرایطی زیر سلطه سعودی و کشورهای عربی خلیج فارس قرار نخواهد گرفت.

وی کشورهای عربی خلیج فارس و عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور یمن را مسئول حمایت از القاعده دانست و گفت: «  این جنبش دلایل روشنی در این خصوص در اختیار دارد».

الحوثی تصریح کرد: عبدربه منصور هادی به دلیل وابستگی به بیگانگان درحال ایجاد بحران‌های ساختگی است و مانع از اجرای توافقنامه آشتی و مشارکت می‌شود.

سید عبدالمالک الحوثی اعلام کرد که فرزند رئیس جمهور یمن از بوجه دولت برای ایجاد آشوب در مناطق مختلف این کشور استفاده می کند.

الحوثی همچنین از مواضع مطرح شده علیه جنبش انصارالله یمن در بیانیه نشست دوحه انتقاد کرد.

 

 

 

منبع : تسنیم

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.