این مطلب ۱۴ بار خوانده شده
رژیم صهیونیستی باید در همه‌جا نگران باشد/

نصرالله: قطعاً به ترور قنطار پاسخ می‌دهیم/ نظامیان صهیونیست به سوراخ‌شان خزیده‌اند

دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی خود به‌مناسبت هفتمین روز شهادت سمیر قنطار سردار اسرا که هفته گذشته در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به دمشق به شهادت رسید، تهدید کرد که مقاومت بی‌شک به ترور قنطار پاسخ می‌دهد.

 

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت"  به نقل از تسنیم، سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان سخنان خود را در "مجتمع آموزشی شاهد" به‌مناسبت هفتمین روز شهادت سمیر قنطار آغاز کرد. در این مراسم علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی و سفیر جمهوری اسلامی ایران در  بیروت در این مراسم حضور دارند.

سید حسن نصرالله سخنان خود را با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) آغاز کرد‬‎. وی در ادامه آیه ‎مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَ مَابَدَّلُوا تَبْدِیلًا۞ سوره احزاب؛ آیه ۲۳؛ از مؤمنان مردانی هستند که به پیمانی که با خدا بسته بودند وفا کردند. بعضی بر سر پیمان خویش جان باختند و بعضی چشم به راهند و هیچ پیمان خود دگرگون نکرده‌اند، را در ارتباط با شهدای مقاومت قرائت کرد‬.‬‎

‫وی همچنین از ابراز همدردی و همبستگی تشکل‌ها و جریان‌های مختلف سیاسی و شخصیت‌‌ها و مقامات داخلی و خارجی در پی شهادت سمیر قنطار تشکر کرد‬‎.

‫نصرالله گفت: همچنین لازم می‌دانم به تمام خانواده‌های کسانی که کنار سمیر قنطار به شهادت رسیدند تسلیت بگویم. می‌توان گفت همه‌روزه در حال تشییع شهدای مقاومت هستیم، شهدایی که در برابر تروریسم می‌ایستند و مبارزه می‌کنند و لازم می‌دانم به خانواده‌ها و بستگان این عزیزان هم این حادثه را تسلیت بگویم‬‎.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در واکنش به خبر شهادت سمیر القنطار با تأکید بر "مقاومت شکی ندارد که اسرائیل عامل ترور شهید سمیر القنطار است" به صهیونیست‌ها هشدار داد که حق پاسخ در هر زمان و مکانی برای مقاومت محفوظ است.

تبریک فرارسیدن میلاد حضرت مسیح(ع) و ولادت پیامبر اعظم(ص)

‫دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین فرا رسیدن میلاد باسعادت پیامبر اکرم(ص) و حضرت مسیح(ع)  را به مسلمانان و مسیحیان جهان تبریک گفت و افزود: بار دیگر دو عید مبارک را به مسلمانان و مسیحیان تبریک عرض می‌کنم؛ سالروز میلاد حضرت مسیح(ع) و سالروز میلاد حضرت محمد(ص)‬‎. امیدواریم هم مسیحیان و هم مسلمانان بتوانند شاهد فرا رسیدن روزی باشند که در آن روز بتوانند واقعاً شادی اعیاد را احساس کنند.

وی همچنین ضایعه درگذشت "العید" نماینده سابق پارلمان را به حزب عربی دموکراتیک، و تمام دوستدارانش تسلیت گفت‬‎.

جنگ‌های منطقه در راستای منافع رژیم صهیونیستی

نصرالله جنگ‌های منطقه را در راستای منافع رژیم صهیونیستی دانست و افزود: ما در این منطقه سال‌هاست که نه طعم عید و نه شادی عید را احساس کردیم به‌ویژه در سالیان اخیر که منطقه ما گرفتار جنگ‌های ویرانگر شده که همه این جنگ‌ها در خدمت به رژیم صهیونیستی است‬‎.

وی اظهار داشت: به هر حال ما تلاش می‌کنیم که از هر عید و شادی بهره ببریم و برکات هر عید را به دست آوریم و معنای آن را نیز درک کنیم و تلاش می‌کنیم با وجود مشکلات و ناراحتی‌هایی که داریم، شادی‌ها را لمس کنیم‬‎.

ویژ‌گی‌های شخصیتی شهید قنطار

 ‫دبیرکل حزب الله لبنان بخش اعظم سخنان خود را به ویژگی شخصیتی سمیر قنطار اختصاص داد و درباره وی افزود: در این مناسبت گرانقدر (هفتمین روز شهادت سمیر قنطار) و حزن‌آور می‌خواهم زمان بیشتری را برای سخن گفتن درباره شهید القنطار اختصاص بدهم تا از این طریق حق مطلب را ادا کنیم و بتوانیم با اشاره و پرداختن به برخی از ویژگی‌ها و خصوصیات او به مسئولیت‌هایش اشاره کنیم چرا که وی به مکتب و نمادی تبدیل شده است‬‎.

‫نصرالله گفت: از همان دوران آغازین مبارزه، شهید قنطار، جوانی پویا بود، او را می‌توان جوانی جدی، مسئولیت پذیر و مؤمن به یک مسئله دانست، او دغدغه مسائل امت اسلام را داشت‬‎ و برای همان مسائل مبارزه می‌کرد‬‎، این نخستین ویژگی او بود و بر اساس همین ویژگی‌ها، مردم القنطار را شناختند‬‎. سمیر می‌توانست در این دنیا باقی بماند یا کنار بستگانش به زندگی خود ادامه دهد و در روستای خود زندگی کند.

وی با بیان اینکه سمیر راه مقاومت را از همان نوجوانی پیمود، تصریح کرد:  وی بیانگر حال و روز بسیاری از جوانان هم‌سن و سال خود بود، جوانانی که در لبنان و در کشورهای عربی می‌زیستند، از این رو، وی به گروه‌های مقاومت و سازمان‌های فلسطینی پیوست‬‎. ما در آن روزگار،‌ بسیاری از جوانان عرب را می‌شناختیم که با آمدن به لبنان به این سازمان‌ها پیوستند.‬‎

قنطار به قضیه فلسطین ایمان داشت و برای آن جنگید

‫دبیرکل حزب‌الله لبنان با تأکید بر اینکه قنطار به آرمان فلسطین ایمان داشت و برای آن جنگید اظهار داشت: سمیر نمایانگر آن نسل مسئولیت پذیر، آن نسل هوشیار و نسلی بود که به مسئله فلسطین ایمان آورد و برای فلسطین جنگید و بسیاری از آنها در همین راه مسئله فلسطین به شهادت رسیدند‬‎. این امر مسئولیتی را به وجود می‌آورد چرا که از چند دهه قبل، برنامه‌ای فرهنگی و آموزشی در چارچوب جنگ نرم آغاز شده بود تا از آن طریق، دشمنان بتوانند جوانان امت ما را از مسائل بزرگ این امت دور کنند‬‎ و آنها را از جدی بودن منحرف کنند‬‎.

‫وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد : قصد آنها این بود که جوانان را غرق در مشکلات و نگرانی‌ها و مسائل و رنج‌هایی کنند که هرگز در تعیین مسیر و آینده آنها نقشی نخواهد داشت‬‎. ما به این روح مسئولیت پذیری و روحیه جدی که سمیر القنطار داشت، و از همان بدو پیوستنش به مقاومت فلسطین تا شهادتش در سرزمین سوریه از آن برخوردار بود، نیازمندیم‬‎. از ویژگی‌های سمیر قنطار می‌توان به جانفشانی‌های بی‌حدومرزش اشاره کرد، آن عملیاتی که در همان روزها انجام داد، از جنس عملیاتی بود که یا به شهادت و یا به اسارت منتهی می‌شد‬.‎

هیچ مقاومتی بدون جانفشانی محقق نمی‌شود‬‎

‫به گزارش تسنیم، سید حسن نصرالله با اشاره به عملیات شهادت طلبانه فلسطینی‌ها در قدس اشغالی افزود: درست مانند همین عملیاتی که امروز در فلسطین شاهدش هستیم که عملیات با سلاح سرد است‬‎. کسانی که به چنین عملیاتی دست می‌زنند بیشتر شبیه آن کسانی هستند که دست به عملیات شهادت طلبانه می‌زنند‬‎. این همان روحیه‌ای است که نمایانگر جوهر و اساس مقاومت است و هیچ مقاومتی بدون جانفشانی محقق نمی‌شود‬‎.
‫شاید برخی وجود داشته باشند که اندیشه مقاومت را بپذیرند و به مسئله مقاومت ایمان دارند اما تا موضوع جانفشانی مطرح می‌شود به این مسئله ایمان ندارند و آماده جانفشانی نیستند‬‎، حتی ممکن است برخی از این افراد از مقاومت سر باز زنند گرچه می‌دانند این مقاومت بر حق است.

سمیر ۳۰ سال در اسارت پایداری کرد

‫دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به پایداری خستگی ناپذیر قنطار و سه دهه اسارت وی افزود: در مجلس شهادت قنطار ما نیازمند دست یافتن به این روح جانفشانی هستیم چرا که این مسئله شرطی اساسی برای خیزش ملت و استمرار مقاومت و ساختن آینده و بازگرداندن عزت و بزرگی به امت است‬‎ . سومین ویژگی سمیر قنطار، مسئله پایداری در اسارت برای مدت سی سال است‬‎. همه باید در این باره کمی تأمل و تفکر کنیم‬‎ و بگوییم که واقعاً سی سال اسارت چه معنی می‌دهد؟ کلمه‌ای است که ممکن است گوینده‌ای آن را به زبان آورد اما در واقع این کلمه نشان دهنده گذشت یک عمر از ایستادگی و تحمل و بردباری و صبر است‬‎. با وجود گذشت این سی سال، شما در چهره قنطار چیزی جز پایداری و تحمل و به چالش کشیدن زندانبانان (صهیونیست) چیزی نمی‌بینید‬‎.

یأس و ناامیدی هرگز در دل سمیر راه نیافت

نصرالله با تأکید بر اینکه نه یأس و نه ناامیدی در دل سمیر راه نیافت تصریح کرد: نه عقب نشینی کرد نه کرنش و تسلیم و نه در برابر زندانبانانش ضعف نشان داد و با وجود این سالیان طولانی اسارت، یأس و ناامیدی در دلش دیده نشد و این همان مسئله مهم است‬‎.

به‌گفته نصرالله، بسیاری از اسرا وارد زندان‌های رژیم صهیونیستی شدند و از آن رهایی یافتند و بسیاری از اسرای عرب و فلسطینی به این زندانها‌ گروه گروه وارد شدند و به همان شکل خارج شدند اما سمیر، همچنان در آن زندان‌ها باقی می‌ماند، او را می‌توان کوهی دانست که از یک کوه زاده شده است‬‎، کوهی که نماد اراده و ایستادگی است‬‎.

‫وی با اشاره به یأس و سستی برخی از افراد، مکتب سمیر را تلاش و کوشش در راه کسب علم توصیف کرد و افزود: همین مراحل به‌تنهایی کافی بود تا قلب و عاطفه یک مرد را در هم بشکنند، اما این مراحل در برابر سمیر قنطار ناتوان بودند‬‎ . پویایی و تکاپو حتی در طول سالیان اسارت هم وجود داشت، ممکن است برخی افراد دچار یأس و سستی شوند، اما سمیر مکتبی در طلب علم و تحصیل بود‬‎ و تمام تلاش خود را در داخل زندان‌های اسارت به عمل آورد.

قنطار روند سازش را در پیش نگرفت

نصرالله ادامه داد: آنچه یک اسیر می‌تواند در زندان انجام دهد، و در آن سهمی بزرگ داشته باشد، این است که از آنجا خطاب به مقاومت،‌ آنها را دعوت به صبر و پایداری کند و از آنها بخواهد که به این راه ادامه دهند و هرگز سازش نکنند و این همان کاری بود که در تمام این سالها و به‌ویژه در سالیان اخیر، القنطار انجام داد‬‎ ملت‌ها و امت‌ها و مقاومت‌ها همواره نیازمند سخنرانی و خطابه‌هایی برای تحریک و تشویق و خیزش هستند، اما در برابر تمام این خطابه، ما شاهد صدها تریبون رسانه‌ای هستیم که از طریق آنها تلاش می‌شود تا اراده‌ها را سست کنند و عزم و همت دیگران را از بین ببرند و از این طریق می‌کوشند تا مجاهدان و محیطی را که مقاومت‌پرور است از جهاد دست بردارند و از مسئولیت‌های خود صرف نظر کنند‬‎، سمیر همواره سرشار از بیداری و فعالیت و نشاط بود‬‎.

وی تأثیرگذاری را از ویژگی‌های مهم قنطار اعلام کرد و افزود: و هرگز اهل سستی و یا راحت طلبی نبود، از دیگر ویژگی‌هایی که می‌توان برای او نام برد که یکی از مهمترین ویژگی‌های مجاهدان است آن بود که القنطار ویژگی تاثیرگذاری داشت.‬‎ در هر مقاومتی، زمانی که خودخواهی و خودپسندی به اولویت یک شخص تبدیل شود و در نظرش و تربیت و راهش این مسئله دخیل شود، این به مثابه یک خطر است. چرا که هر زمان، سازش و راحت طلبی و عنوان و سمتش، اولویت شود، این خطر می‌تواند هم برای آن شخص خطرناک باشد و هم برای مقاومتی که به آن وابستگی دارد، این یک خطر معنوی و وجودی است.‬‎

اسرائیل حاضر به آزادی قنطار نبود

‫نصرالله با اشاره به سرسختی رژیم صهیونیستی در عدم آزادی اسرای دربند این رژیم به مبادله قنطار با نظامیان صهیونیست اشاره کرد و گفت: یکی از خصوصیات اساسی مردان مقاومت این است که آنها از یکدیگر حمایت می‌کنند و مسئولیت‌ها را در خطوط مقدم می‌پذیرند و در این راه پیشگام می‌شوند‬‎ . من شخصا، به صراحت کامل می‌گویم که مهمترین ویژگی‌ که طی سالیان اخیر در شخص من و برادرانم اثر بزرگی به جا گذاشت، آن زمانی بود که ما وارد مذاکره می‌شدیم تا اسرا را از بند اسارت رهایی بخشیم آن زمانی که مقاومت اقدام به اسارت سه نظامی صهیونیست در مزارع شبعا کرد و مدتی بعد، یک افسر صهیونیست را به اسارت گرفتیم و پس از آن وارد یک دوره از مذاکرات طولانی شدیم‬‎ از همان روز نخست تا آخرین روز مذاکرات، مسئله اساسی ما، سمیر قنطار بود، چرا که دشمن اسرائیلی، حاضر نبود با آزادی قنطار موافقت کند‬‎.

وی افزود: از این رو مذاکرات برای مدت بسیار طولانی ‌تری ادامه یافت در آن زمان برای ما واضح بود که یا این تعداد از اسیرانی که ما می خواهیم و در بین آنها عبید و الدیرانی آزاد خواهند شد چرا که آنها سالیان طولانی را در اسارت گذرانده بودند اما در همین لحظه بود که این مذاکرات به دلیل تعهدی که در قبال تمام اسرا داشتیم متوقف شد‬‎. در اینجا ما در برابر یک مشکل اخلاقی از یک سو و از سوی دیگر یک مشکل واقعی و عملی قرار گرفتیم روند مذاکرات به این شکل پیش می رفت که یا باید سمیر را در زندان رها می‌کردیم و یا اینکه تمام مسئله مبادله اسرا را فراموش می‌کردیم و نمی‌پذیرفتیم یعنی تمام اسرا در زندان باقی می‌ماندند واقعیت برای ما بسیار سخت بود.

پیام قنطار به مقاومت

نصرالله با اشاره به سخنان قنطار و روحیه وی برای ادامه اسارت در زندان افزود: ما آنچه باعث شد تا این موضع تغییر یابد، شخص سمیر القنطار بود، وی تمام مسئولیت را شخصا پذیرفت و از این طریق، ما را تعهد اخلاقی رهایی بخشید‬‎ . وی به ما این پیام را رساند که اگر مشکل مربوط به آزادی وی است، او هیچ مشکلی در ماندن ندارد‬‎ در حالی که اگر شخص دیگری جای او بود از ما می‌خواست که فشار بیشتری وارد کنیم و مذاکرات را ادامه دهیم‬‎.

‫دبیرکل حزب الله با تمجید از شخصیت سمیر قنطار گفت: از همان آغاز، رفتار او، رفتاری شرافتمندانه و بزرگوارانه و در سطح عالی اخلاقی بود، حتی زمانی که آنها از اسارت آزاد شدند به آنها هنگام خروج و آزادیشان تبریک می‌گفت از این رو من معتقدم که این یکی از مهمترین صفاتی است که ما باید در این مناسبت درباره آن متمرکز شویم.

‫وی از دیگر صفات سمیر القنطار را دوری از بی‌تفاوتی و ادامه راهی که بدان اعتقاد داشت دانست و افزود: سمیر بعد از آزادی از زندان می‌توانست بگوید که من به اندازه کافی تحمل کردم و سهم خود را در این راه ادا کردم و هیچ کس هم در این باره بر او خرده نمی‌گرفت‬‎ و حتی ممکن بود وی در عرصه مسائل نظامی ورود نکند و خطری هم او را تهدید نمی‌کرد چرا که با ورود به عرصه فعالیت‌های نظامی، او در دایره خطر قرار گرفت‬‎.

پاسخ قنطار به خواسته نصرالله

دبیرکل حزب الله لبنان از پیشنهادش به قنطار خبر داد و گفت: من به او اعلام کردم که او به نمادی مشخص تبدیل شده چرا که سی سال از عمرش را در اسارت گذرانده است از این رو به سمیر گفتم که می‌تواند نقش بیدارکننده بسیار بزرگی را ایفا کند، او به من گفت در این باره هیچ مشکلی ندارد اما به من افزود که می‌خواهد نقش یک رزمنده را هم داشته باشد. سمیر گفت که من از فلسطین آمده‌ام تا به فلسطین بازگردم، او بود که خواستار پیوستن به دوره‌های آموزش نظامی شده بود‬‎.

‫وی با اشاره به خواسته های قنطار برای ادامه حضور در نبرد سوریه افزود: سمیر القنطار خود خواستار آن شده بود تا در خط مقدم حضور داشته باشد، تا این‌که رویدادهای سوریه رخ داد و افقی باز شد تا در آنجا هم مقاومت مردمی سوریه شکل گیرد، او در آنجا بود که متوجه شد می‌‌تواند در این راه کمک کند و می‌تواند چیز قابل توجهی ارائه کند از این رو از ما اجازه خواست تا بتواند به برادران مقاومت در سوریه ملحق شود‬‎.

‫نصرالله با اشاره به نگرانی صهیونیست ها از گشایش جبهه جدید در جولان اشغالی گفت: دشمن اسرائیلی می‌خواست هر گونه پروژه مقاومت مردمی سوریه را در جولان نابود کند به همین دلیل، تمام افرادی که به این مقاومت محلق می‌شدند تحت پیگرد قرار می‌گرفتند به محض پیوستن یک فرد به این مقاومت، آن شخص در معرض بازداشت یا مرگ قرار می‌گرفت‬‎ این مسئله نشان می‌دهد که اسرائیل چقدر به این موضوع حساس شده بود‬‎.

وی با اشاره به تلاش صهیونیست‌ها برای وابسته نشان دادن مقاومت خودجوش مردم در لبنان و سوریه گفت: دشمن تلاش می‌کرد تا به این موضوع پوشش ایرانی بدهد، چرا که اسرائیل به هویت ملی اذعان ندارد و معتقد است کسی که با این رژیم بجنگد، مزدور ایران است.‬‎ از همان ابتدای امر هر چه در سوریه روی می داد یک موضوع سوری بود و سمیر و برادرانش تنها نقش کمکی داشتند و سعی می‌کردند تجربه مقاومت را به مقاومت سوریه که در این امر هم جوان بود، منتقل کنند مقاومتی که به آن امید داشتند و دشمن از آن می‌هراسید از این رو می‌بینیم که سطح تهدیدهای اسرائیلی در این باره بسیار بالا بود‬‎.

دشمن از بازگشایی جبهه جدید در جولان وحشت دارد

‫نصرالله تاکید کرد: دشمن در تعامل با موضوع جولان بسیار حساس بود زیرا نمی‌خواهد مقاومتی از این نوع در این منطقه آغاز شود‬‎ نه تنها از آزادی جولان واهمه دارد بلکه حتی از بازگشت جولان به نقشه سیاسی سوریه هم می‌ترسد اسرائیل می‌خواست که مقاومت سوریه را زنده به گور کند و می خواست پروژه مقاومت جدید را در نطفه خفه کند‬‎. برخی معتقدند که اسرائیلی‌ها در پیش بینی‌های خود مرتکب خطا شدند اما به طور کلی دشمن اسرائیلی، بر اساس این قاعده عمل می کند که این پرونده بسیار حساس است و نمی توان در تعامل با آن تسامح کرد به همین دلیل همه ما وظیفه داریم در خصوص این پرونده به صورت بسیار عالی توجه کنیم‬‎ و آن را یک موضوع خطرناک بدانیم‬‎.

نابودی اسرائیل پایه و اساس نبرد ماست

‫وی نابودی رژیم صهیونیستی را اساس و پایه نبرد مقاومت دانست و گفت: لااقل می‌دانیم بار دیگر جولان اشغالی را به نقشه سیاسی سوریه برگردانیم در حالی که دشمن می‌خواهد آن را به خود ملحق کند‬‎ از دیگر ویژگی‌هایی که می‌توان برای سمیر القنطار نام برد، امید به آزادی فلسطین و ایمان به زوال و نابودی اسرائیل است، این اساس نبرد ما است.‬‎ هم اکنون در همین عرصه نبرد بسیار قوی و جنگ روانی بین جبهه مقاومت و دشمن اسرائیلی برپاست دشمن از همان روزهای نخست غصب فلسطین، تلاش می‌کند تا ملت فلسطین و دیگر ملت‌های منطقه امید به زوال و نابودی اسرائیل را از دست بدهند.‬‎

‫وی افزود: این دشمن بر روی چشم و عقل و اراده ما کار می‌کند و این همان جنگ فرهنگی و اندیشه‌ای است که بر ضد ما به راه انداخته است تا این امید را نابود کند زیرا کسی که امیدش را از دست دهد همه چیزش را از دست داده است‬‎. در هر جبهه‌ای که بخواهید به دشمنتان ضربه بزنید کافی است اراده نبرد را در وی از بین ببرید با از بین بردن اراده جنگی یک ارتش، امید پیروزی را از آن می‌گیرید و این ارتش در برابر شما فرو می‌پاشد‬‎.

‫نصرالله تصریح کرد: دشمن اسرائیلی می‌خواهد ما را به نقطه و مکانی برساند که در آنجا بگوید نشانه‌ها همه حکایت از آن دارد که شما دیگری امیدی ندارید و این رژیم باقی می‌ماند و ابدی و نیرومند است در حالی که کلاهک‌های هسته‌ای در اختیار دارد و قوی ترین ارتش منطقه هم از آن این رژیم است و قدرتمندترین نیروی هوایی را در منطقه در اختیار دارد‬‎. در پس این رژیم، ایالات متحده آمریکا قرار دارد(حامی این رژیم است) آمریکایی که حتی اجازه نمی‌دهد این رژیم به خاطر جنایات و اقدامات تروریستی‌اش محکوم شود‬‎.

 

انتظاری از اعراب و شورای امنیت نداشته باشید

‫وی با تاکید بر اینکه صهیونیست‌ها می‌خواهند امید را از مقاومت بگیرند، افزود: در تمام رفتارها و اقدامات اسرائیلی‌ها از همان ابتدا، آنها می‌‌خواستند این مسئله را بگویند که آن کسانی که به دنبال مسئله فلسطین هستند دیگر امیدشان را از دست داده‌اند از این رو، نه از شورای امنیت چیزی را انتظار داشته باشید و نه از جامعه بین المللی و نه از اعراب‬‎.

نصرالله مکتب سمیر قنطار را دوری از یاس و ناامیدی دانست و تصریح کرد: اسرائیل می‌خواهد بگوید برای دفاع از زنان و کودکان و مقدساتتان که در معرض تهدید است و برای دفاع از کل امتتان که در شرایط بسیار بد غیر انسانی به سر می‌برد انتظار طوفان قاطعیتی از اعراب نداشته باشید و نه امیدی به بازگشت امید(اشاره به جنگ افروزی عربستان علیه یمن) و نه امیدی به ائتلاف اسلامی عربی داشته باشید و همچنین به ائتلاف بین المللی مبارزه با تروریسم، امید نبندید، چرا که آمریکا می‌گوید اسرائیل، شریک ما است و جهان اکنون اذعان کرده است که اسرائیل در مبارزه با تروریسم، سهیم است و حتی برخی از سازمان‌های تروریستی، به این مسئله اذعان دارند و آنچه که باید از این سازمان‌های عربی انتظار داشته باشید تنها همان چیزی است که در طول سال‌های گذشته دیدید‬‎ . اما مکتب سمیر القنطار و مقاومت به ما می‌گویند که جایی برای یاس و ناامیدی وجود ندارد.‬‎

وی افزود: اساس تجارب تاریخی و مردمی، هر قدرت اشغالگری می‌تواند برای صدها سال در یک سرزمین باقی بماند اما سرانجام آن، زوال و نابودی است‬‎. اگر چه آن اشغالگران بخشی از امپراطوری بزرگی باشند‬‎. کشوری که بر قدرت ذاتی ما استناد نکند بلکه بر عکس بر ایالات متحده آمریکا تکیه کند و امید دارد که آمریکا از آن حمایت کند و با این حمایت‌ها، این رژیم، ما را به تمسخر خواهد گرفت که با این حمایت‌ها، هرگز زوال آن محقق نمی‌شود‬‎.

پول اعراب پیشکش

وی با اشاره به اینکه مقاومت در لبنان و فلسطین با امکانات محدودی که داشت، توانست پیروزی‌ها و ایستادگی‌هایی را در برابر دشمن اسرائیلی محقق کند، ادامه داد:  همان گونه که گفتند این امکانات، محدود است حال اگر بخواهیم از توانایی‌های امت استفاده کنیم، چه می‌‌کردیم؟ ما اموال و پول‌‌های اعراب و ارتش‌های عربی را هم نمی‌خواهیم، گر کسانی را که در سوریه، عراق و در یمن با هم در حال جنگ هستند  گرد هم می آوردیم و سلاح وتجهیزات در اختیار آنها قرار می‌دادیم. آنها خود به تنهایی برای محو اسرائیل از صحنه وجود کافی بودن. ما نیازمند تقویت امید هستیم‬‎.

‫نصرالله با اشاره به مسئولیت امت اسلامی در قبال مسئله فلسطین گفت: به همین سبب امروز دعوت به مقاومت، ایستادگی و ثابت قدم بودن در سرزمین می‌کنیم، یکی از نبردهای تمام عیار ما که اکنون در حال انجام هستیم، باقی ماندن در سرزمین است یعنی باقی ماندن فلسطینی‌ها در سرزمینشان حتی اگر برای این باقی ماندن دست به اقدامی بزنند و همین کار را باید انجام دهند تا بتوانند مسئله فلسطین را باقی نگه دارند و حفظ کنند، مسئولیت امت(اسلام) این است که به فلسطینی‌ها کمک کند تا در سرزمین و منازل خود باقی بمانند و این یک مسئولیت بزرگ و جدی است.‬‎

به ترور قنطار پاسخ خواهیم داد / نظامیان صهیونیست مانند موش به سوراخ خود خزیده‌اند

دبیرکل حزب الله لبنان در سخنان امروز خود باز هم بر انتقام خون شهید قنطار تاکید کرد و گفت: ما بی شک به ترور سمیر القنطار پاسخ خواهیم داد و هیچ تردیدی در این زمینه وجود ندارد‬‎.

نصرالله در دومین تعبیر خود از  نظامیان صهیونیست آنها را موش‌هایی دانست که از ترس به سوراخ هایشان پناه می برند و در این باره گفت : به مرزها از الناقوره تا آخرین موضعی که اسرائیلی‌ها در نزدیک جولان اشغالی هستند بنگرید، نظامیان دشمن کجا هستند آیا همچون موش‌هایی نیستند که در سوراخ‌ها مخفی شده‌اند. بر اسرائیلی‌ها لازم است همانگونه که امروز در نگرانی به سر می‌برند در داخل و خارج هم نگران باقی بمانند‬‎

دبیرکل حزب الله لبنان پیش از این صهیونیست‌ها را به خانه عنکبوت تشبیه کرده و گفته بود: به خدا سوگند که اسرائیل از خانه عنکبوت سست‌تر است.

‫سید حسن نصرالله در پایان سخنانش گفت: اینکه بخواهند درباره اقدام ما پیشداوری کنند، به نفع آنها نیست و اگر کسی درباره این مسئله قضاوت اشتباهی داشته باشد آن اسرائیل است که مرتکب اشتباه شده و ما اشتباه نمی‌کنیم.‬‎ درباره خودمان این را باید اعلام کنم تبعات و تهدیدهایی که با آن روبرو هستیم هر چه می‌خواهد باشد، ما از چیزی نمی‌ترسیم، ما نمی‌توانیم و اجازه هم نداریم که در برابر ریخته شدن خون مجاهدان و برادرانمان در هر نقطه‌ای از جهان بی تفاوت باشیم، هم اکنون پاسخ به ترور القنطار در دستان کسانی است که مسئولیت گرفتن انتقام خون این شهید را بر عهده دارند.

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.