این مطلب ۸ بار خوانده شده

کاستیلو؛ شاهراه امدادی تروریست‌ها به داخل حلب در آستانه آزادی

ارتش سوریه و نیروهای متحدش بخش عمده‌ای از «مزارع ملاح» را بعد از دو سال آزاد کردند. اکنون تنها مسیر امدادی تروریست‌ها به داخل شهر حلب، در آستانه آزادی قرار گرفته است.

 

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت" به نقل از خبرگزاری فارس، ارتش سوریه و مقاومت در چهارمین روز عملیات غرب حلب موفقیت مهمی کسب کردند.

عصر روز گذشته ارتش با تثبیت مواضع در شمال و شرق مزارع الملاح به سمت جنوب این مزارع پیشروی کرد.

تاکنون ۶۰ درصد از مزارع به طور کامل پاکسازی شده است. درگیری‌ها تا نیمه‌های شب گذشته بشدت ادامه یافت.

ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت شب گذشته توانستند خود را به آخرین مزرعه در مزارع  الملاح یعنی مزرعه دیبو شامیه برسانند.

با این پیشروی نیروهای سوری و مقاومت به ۲ کیلومتری شهرک حریتان و نزدیکی جاده حیاتی الکاستیلو رسیدند.

این جاده زیر آتش سنگین توپخانه ارتش سوریه قرار دارد.

پس از دو سال، این نخستین بار است که نیروهای سوری و مقاومت به پیروزی در این محور دست پیدا کرده اند و خود را به این جاده مهم رسانده اند.

با پاکسازی مزارع الملاح عملیات آزادسازی اردوگاه حندرات با سرعت بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد.

به گزارش گروه بین الملل فارس، تنها راه کمک رسانی به تروریست ها در اردوگاه حندرات از طریق جاده کاستیلو و مزارع الملاح است که هم اکنون نیروهای سوری به این مناطق اشراف دارند.

همزمان با این پیشروی ارتش سوریه که شکننده هم هست، به نظر می آید ، تروریست های مستقر در مرکز شهر هیچ گاه نیروهای خود را برای جلوگیری از سقوط اردوگاه حندرات به این منطقه اعزام نکنند زیرا با کاهش نیروها، جبهه مقاومت از فرصت استفاده خواهد کرد و مناطق داخل شهر را پاکسازی می کند.

تروریست های مستقر در غرب شهر و حومه مناطق بنی زید، اللیرمون و شهرک کفرحمره به  پیشروی نیروهای سوری واکنش نشان می دهند و در ساعت های آینده باید منتظر حملات آنان به مواضع ارتش و جبهه مقاومت باشیم بویژه اینکه تلفات جانی برای آنها اهمیتی ندارد زیرا در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۰ تن از عناصر تروریستی در درگیری ها کشته شدند.

تروریست ها بخوبی می دانند اگر امنیت جاده کاستیلو تامین نشود دیگر  امکان ارسال تجهیزات و نیرو به مرکز شهر حلب وجود ندارد.

از سویی دیگر تنها راه جلوگیری از شکست عملیات ارتش سوریه در غرب شهر حلب ادامه پیشروی با سرعت بیشتر است، تا تروریستها امکان تجدید قوا پیدا نکنند.

این عملیات در غرب شهر حلب از بامداد شنبه آغاز شده و هدف آن قطع تنها مسیر امدادی تروریستها به داخل شهر است، تا تروریستهای داخل شهر در حلقه محاصره ارتش قرار بگیرند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.