این مطلب ۳۶ بار خوانده شده

پیشروی ارتش سوریه در خان الشیخ/ توافق جدید در قدسیا

یک منبع میدانی از قطع یکی از برجسته‌ترین خطوط امدادرسانی به تروریست‌ها در غوطه غربی دمشق خبر داد.

 

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت" ارتش سوریه در ادامه عملیات علیه گروه‌های تروریستی در حومه غربی دمشق، ۱۴ مجتمع مسکونی در خان الشیخ و همچنین تعداد زیادی از مزارع در الدیرخیبه را به کنترل خود در آورد.

یک منبع میدانی گفت که نیروهای ارتش سوریه موفق شدند جاده الدرخیبه – المقیلبیه در غوطه غربی دمشق را مسدود کنند و بدین ترتیب یکی از برجسته‌ترین خطوط امدادرسانی به تروریستها قطع شد. در این عملیات همچنین شماری از تروریستها از جمله عبدالحمید عوض یکی از سرکرده‌های احرارالشام به هلاکت رسیدند.

این در حالی است که تروریست‌های مستقر در خان الشیخ از شهرک‌های بیت جن و بیت تیما کمک خواستند که این فریاد کمک خواهی آنها بی حاصل بود.

همزمان با این تحول، جنگنده‌ها و بالگردهای ارتش سوریه مواضع جبهه النصره را در الدیرخیبه و خان الشیخ و زاکیه در حومه غربی دمشق بمباران کردند.

برخی از اخبار از توافق بین دولت سوریه و نمایندگان گروه‌های تروریستی برایخروج ۴۰۰ فرد مسلح به همراه خانواده‌هایشان از قدسیا و الهامه در شمال غرب دمشق حکایت دارد.

این توافق بعد از نقض آتش‌بس توسط تروریست‌ها و حمله آنها به مناطق ارتش سوریه، حاصل شده است.

برخی منابع گفتند که کمیته‌های آشتی، کار تهیه فهرست اسامی افراد مسلح و خانواده‌های آنها در قدسیا والهامه به منظور منتقل کردن آنها به ادلب در شمال سوریه را آغاز کرده‌اند.

این منابع تاکید کردند که فرماندهی کل ارتش سوریه دستور توقف عملیات نظامی در شهر قدسیا را صادر کرده است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.