این مطلب ۱۸ بار خوانده شده
سردار دهقان:

نباید اجازه دهیم کوچکترین حقی از مردم ضایع شود

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: باید شرایطی را در جامعه ایجاد کرد که نیروهای مسلح در چشم مردم عزیز باشند و مردم آن‌ها را مدافعان حقوق جامعه تلقی کنند؛ این انتظار در سایه نوع رفتار و عملکرد، می‌تواند تقویت شود و یا آسیب ببیند.
نسخه مناسب چاپ

 

 

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت"  به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار سرتیپ پاسدار «حسین دهقان» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در هم‌اندیشی حقوقی دفاعی وزارت دفاع، در سخنانی تأکید کرد: در مجموعه نیروهای مسلح ضمن اینکه نباید اجازه دهیم حق‌مان ضایع شود، نباید اجازه دهیم کوچک‌ترین حقی نیز از مردم ضایع شود.

وی افزود: باید شرایطی را در جامعه ایجاد کرد که نیروهای مسلح در چشم مردم عزیز باشند و مردم آن‌ها را مدافعان حقوق جامعه تلقی کنند؛ این انتظار در سایه نوع رفتار و عملکرد، می‌تواند تقویت شود و یا آسیب ببیند.

 

سردار دهقان با تأکید بر رعایت کامل عدالت در پیگیری امور حقوقی گفت: نیروهای مسلح باید قانون‌مدارترین نهاد در کشور باشند و مقید بودن به رعایت قانون در همه سطوح مدیریتی و کارشناسی، ظهور و بروز عینی داشته باشد.

 

وی گفت: در قراردادها و توافقنامه‌ها با طرف‌های مقابل باید به‌شدت بر رعایت مباحث حقوقی توجه کنیم و به‌کارگیری واژگان در متون قانونی به بهترین شکل صورت گیرد.

 

وزیر دفاع گفت: باید به سمت قوانین کارگشا حرکت کرد و نباید دنبال آن باشیم که هر لایحه‌ای را تبدیل به قانون کنیم.

 

وی افزود: امیدواریم با فضای همدلی و صمیمیت و حس مسئولیت شاهد ایجاد ظرفیت‌های مناسب در زمینه‌های حقوقی باشیم تا آنچه که در بحث قوانین نیاز داریم با کمترین هزینه حاصل شود.

 

سردار دهقان با بیان اینکه امور حقوقی ویترین نیروهای مسلح محسوب می‌شود بر انسجام هرچه بیشتر بخش‌های حقوقی نیروهای مسلح تأکید کرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.