۱ خوانده

اخوان المسلمین از ایران كمك خواست

دبیركل جماعت اسلامی (شاخه اخوان المسلمین لبنان) با حضور در سفارت كشورمان در بیروت گفت: از ایران با توجه به توان و نفوذی كه در منطقه و ارتباطاتی كه با جهات مختلف عربی و اسلامی دارد تقاضا داریم كه در حل بحران سوریه ایفای نقش كند.

بسیج پیشکسوتان

'ابراهیم المصری' به همراه 'بسام حمود' عضو مكتب سیاسی و رییس دفتر جماعت اسلامی در جنوب لبنان با 'غضنفر ركن آبادی' سفیر جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت و گو كردند.

در این دیدار طرفین با بررسی تحولات منطقه به ویژه سوریه و لبنان بر ضرورت هوشیاری ملل منطقه در برابر توطئه‌های رژیم صهیونیستی تاكید كردند.

ابراهیم المصری با تقدیر از مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال مسائل جهان اسلام به ویژه مسئله فلسطین خواستار ایفای نقش ایران برای تقویت روندهای اسلامی و كمك به ملل منطقه برای گذر از بحران‌های كنونی شد.

وی پیروزی جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های سیاسی و علمی به ویژه تثبیت حق دستیابی به انرژی هسته‌ای صلح آمیز را حائز اهمیت ارزیابی كرد و آن را عامل مهمی برای تأثیرگذاری سازنده ایران بر تحولات منطقه دانست.

سفر ایران در بیروت نیز با تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات منطقه بر ضرورت آگاهی و هوشیاری ملل منطقه در برابر توطئه‌های صهیونیستی برای گذر هرچه سریعتر از بحران‌ها و تنش‌های كنونی تاكید كرد.

ركن آبادی اظهار داشت: آمریكا و رژیم صهیونیستی بدنبال بهره برداری از خیزش‌های مردمی در منطقه بوده و مردم باید نسبت به این توطئه توجه داشته باشند.

وی دستاوردهای ایران در عرصه‌های مختلف را خاص ملت ایران ندانست و آن را در خدمت منافع ملل منطقه ارزیابی كرد.

ركن آبادی وحدت ملی و گفت و گو بین لبنانی‌ها برای تقویت مثلث ارتش، ملت و مقاومت را خواستار شد و آن را عامل مهمی برای ضربه به طرحهای رژیم صهیونیستی در منطقه دانست.

سفیر جمهوری اسلامی ایران درخصوص تحولات سوریه به مواضع دوگانه غرب در قبال مطالبات مردم اشاره كرد و اظهار داشت: اكثریت مردم سوریه خواهان اصلاحات به رهبری بشار اسد هستند و ایران نیز همواره با ملت سوریه بوده است.

انتهای خبر/ع۱

منبع:.jahannews

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.