۱ خوانده

اردوگاه اشرف محل آموزش تروریستها/ تعقیب اعضای گروهک در خارج عراق

در حالی که کمیته حمایت از قربانیان اقدامات گروهک تروریستی منافقین از تعقیب اعضای این گروهک حتی در صورت خروج از عراق خبر داده اند یکی از نمایندگان سابق پارلمان عراق از آمورش تروریستها در اردوگاه اشرف پرده برداشت.

بسیج پیشکسوتان

به نقل از خبرگزاری آکانیوز، "نافع العیسی" رئیس کمیته دفاع از قربانیان گروهک تروریستی منافقین گفت : ۴۲ شکایت علیه گروهک منافقین به جرم غصب اراضی کشاورزی عراقی طرح شده است.

وی افزود: ما اعضای گروهک منافقین را  در صورت خروجشان از عراق تحت تعقیب قرار خواهیم داد و از حقوق ملت و اقدامات آنها علیه ملت عراق کوتاه نخواهیم آمد.

از سوی دیگر "طه درع" عضو سابق پارلمان عراق گفت : اردوگاه اشرف که گروهک منافقین در آن قرار دارند به محلی برای تروریستها تبدیل شده است.

وی افزود: بسیاری از تروریستهایی که دست به حملات انتحاری می زنند در داخل اردوگاه اشرف آموزش می بینند، آنها تحت عنوان کارگر به آن وارد می شوند، اما آنجا آموزش می بینند.

درع بیان کرد: دولت باید سریعا اعضای گروهک منافقین در دیالی(دیاله) را به اردوگاه لیبرتی در بغداد منتقل کند به ویژه اینکه منافقین در اقدامات طایفه ای و خشونت در دیالی نقش زیادی دارند.

وی افزود: گروهک منافقین از روزهای اول سرنگونی رژیم سابق، توطئه های طایفه ای را به اجرا درآورده اند و به  گونه ای رفتار کرده اند که گویا در کشور خود هستند و اراضی که در آن ساکن هستند متعلق به آنهاست.

درع بیان کرد: تلاشهای گروهک منافقین در دیالی شیعه هراسی و ترساندن سنی ها از شیعیان است و دولت عراق اسنادی درباره اقدامات گروهک منافقین در اختیار دارد.

وی درباره سکوت دولت عراق گفت: آمریکایی ها از این گروهک حمایت می کنند و دولت در ابتدا قصد اخراج آنها ازعراق را داشت اما تصمیم به اخراج آنها از دیالی به نقطه دیگر گرفت و این به مفهوم این است که سرطان را مکانی به مکان دیگر منتقل کنیم.

از سوی دیگر "سعد المطلبی" عضو ائتلاف دولت قانون درباره ارتباط این گروهک با برخی از اعضای فهرست العراقیه گفت: همکاری اطلاعاتی و مالی میان منافقین و برخی رهبران و اعضای فهرست العراقیه وجود دارد و در پیش گرفتن این خط مشی از نگرش اشتباه آن نشات می گیرد.

وی افزود: برخی از رهبران العراقیه معتقدند که باید از این گروهک به عنوان اهرم فشاری علیه ایران استفاده کرد و باید این گروهک در عراق باقی بماند، اما به هر حال دولت عراق تصمیم گیرنده است و تصمیم به انتقال آنها به لیبرتی و اخراج نهایی آنها گرفته است.

المطلبی درباره ارتباط مسعود بارزانی با این گروهک گفت : ارتباط میان مسعود بارزانی و گروهک منافقین بعید نیست.

این در حالی است که "محما خلیل" عضو ائتلاف کردستان عراق هر گونه رابطه میان ائتلاف متبوعش و مسعود بارزانی با گروهک تروریستی منافقین را تکذیب کرد.

وی افزود: مسعود بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق ارتباطی با گروهک منافقین ندارد، زیرا این گروهک در کشتار مردم عراق دخالت داشته اند علاوه بر آن ائتلاف کرستان مایل به برقراری روابط مطلوب با همسایه اش ایران است.

خلیل بیان کرد: شایعاتی که درباره ارتباط مسعود بارزانی با گروهک منافقین منتشر شده است به  منظور خدشه وارد کردن به وجهه ائتلاف کردستان است و درماندگی اتهام زنندگان را می رساند.

خاطر نشان می شود انتقال اعضای گروهک تروریستی منافقین از اردوگاه اشرف در پی افزایش خشم وانزجار مردم دیاله و درخواست آنان برای اخراج این تروریستها صورت گرفته است، دولت عراق انتقال این افراد به لیبرتی را اولین گام برای اخراج نهایی آنان از کشور قلمداد و بر عزم خود برای انجام این کار تاکید کرده است.
 
گروهک تروریستی منافقین علاوه بر اقدامات تروریستی علیه ملت ایران در همکاری با رژیم دیکتاتوری بعث سابق عراق و القاعده جنایتهای فراوانی نیز علیه ملت عراق مرتکب شد.
 
شخصیتهای سیاسی و تحلیلگران عراقی ضمن تاکید مجدد بر غیر قانونی بودن حضور گروهک منافقین در خاک عراق، خروج آنها از اردوگاه اشرف را آغاز فروپاشی این گروهک دانسته اند.

انتهای خبر/ع۱

منبع:http:

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.