این مطلب ۱۹ بار خوانده شده

آمریکا هرگز نمی تواند به ایران حمله کند/ایران، عراق وافغانستان نیست

آمریکا نه در گذشته و نه در حال و نه در آینده توان حمله به ایران را نداشته ،ندارد و نخواهد داشت و صحبت از حمله به ایران نوعی فریبکاری است.

بسیج پیشکسوتان

"کرت دی" تحلیلگر آمریکایی با انتشار مقاله ای در سایت " ا ای ان" با ارائه دلایل و شواهدی یاد آور می شود که آمریکا چه در حال حاضر و چه در آینده توان حمله نظامی به ایران را ندارد و فقط با تهدید حمله به ایران نوعی فریبکاری می کنند.

کرت دی به آغاز تهدید ایران به حمله نظامی در سال ۲۰۰۶ توسط دولت وقت آمریکا به ریاست جورج بوش که برخی تحلیلگران و فریبکاران از قریب الوقوع بودن حمله به ایران صحبت می کردند، اشاره می کند و معتقد است آمریکا در زمان جورج بوش و بعد از آن توان حمله نظامی به ایران را نداشت، زیرا همزمان در منطقه درگیر دو جنگ عراق و افغانستان بود و توان گشودن جبهه ای جدید علیه ایران را نداشت.

وی در ادامه مقاله اش می نویسد در حال حاضر هم که دو جنگ عراق و افغانستان پایان یافته و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هستیم باز هم دولت اوباما هرگز توان حمله به ایران را ندارد، زیرا بروز هرگونه درگیری با ایران منجر به افزایش قیمت نفت در جهان خواهد شد که این مسئله تبعات منفی بر اقتصاد آمریکا خواهد داشت که همین امر می تواند منجر به نارضایتی های بیشتر از عملکرد دولت اوباما شود.

 وی معتقد است حتی بعد از اتمام انتخابات آمریکا هم باز دولتمردان آمریکایی توان حمله به ایران را ندارند و هرگز به ایران حمله نخواهند کرد، زیرا موضوع و توان ایران کاملا متفاوت از عراق و افغانستان است زیرا :

۱- ایران دارای قدرت بازدارندگی است و این قدرت بازدارندگی غیرنظامی هم است و آن قدرت بازدارندگی "اقتصادی" است.

۲- تجربه ما از جنگ های قبلی این درس را به ما داده است که توسل صرف به نیروی نظامی در خاورمیانه بسیارهزینه بر است.

۳- نبرد نظامی با ایران بسیار متفاوت از جنگهایی است که ما تا به حال تجربه آن را داشته ایم به طوری که امکان نبرد زمینی و تهاجم به ایران وجود ندارد و با صرف توسل به حملات هوایی هم نمی توانیم به اهداف خودمان برسیم.

در پایان نویسنده ابراز عقیده می کند آنهایی که همواره صحبت از حمله نظامی به ایران می کنند به نوعی سعی در فریبکاری دارند تا با توسل به این حربه بتوانند در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا افکار عمومی مردم آمریکا را از مشکلات واقعی و اقتصادشان منحرف کنند و مجددا آرای آنها را برای رهبرانی بی کفایت جلب کنند و در این حال از تبعات یک جنگ واقعی در امان باشند.

انتهی خبر/ع۱

منبع:basijnews

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.