چهارشنبه 28 بهمن 1394 | 12:58
حجت الاسلام و مسلمین پناهیان :
سعی کنید تاریخ اسلام بگویید
شما سرمآیه های انقلاب و ذخایر انقلاب هستید، شما مسئولیتتان آنقدر بالا است که صلاح و فساد این کشور، بر عهده شما هست.

 

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت"حجت الاسلام و مسلمین پناهیان در پنجمین مجمع عالی بسیج پیشکسوتان که در مرکز همایش 5 آذر سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، در باره پیشکسوتان بسیجی اظهار داشت : شما سرمآیه  های انقلاب و ذخایر انقلاب هستید، شما مسئولیتتان آنقدر بالا است که صلاح و فساد این کشور، بر عهده  شما هست. وضع سیاسی کشور اگر خوب باشد مسئولیتش با شماست و اگر هم بد باشد بازهم با شماست.

وی با اشاره به اینکه شما نفر به نفر سرمآیه  انقلاب هستید و وقتی هم منسجم می شوید بحکم قرآن کریم آیه  200

سوره آل عمران، قدرتتان چندین برابر خواهد شد ادامه داد : خداوند می فرماید : يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اصْبِرُواْ وَصَابِرُواْ وَرَابِطُواْ (ال عمران) در تفسیر المیزان در ذیل این آیه ، علامه طباطبایی بزرگترین حرفهای خودش را زده است. به نظر بنده یکی از آیه  هایی که بعد از گذشت چند دهه تازه فهمیده شده است همین آیه  است. در ذیل این آیه  نوشته شده است : دموکراسی از دیکتاتوری بدتر است!!!! امروز شاهد این هستیم که دموکراسی جنایتهایی را در منطقه به پا کرده که دیکتاتوری نکرده است و یا اصلا این دموکراسی است که پشتیبان دیکتاتوری است. این آیه  بحث های اجتماعی و بحث های مربوط به سیاست و حکومت جامعه اسلامی است.

پناهیان با اشاره به آیه  200 سوره آل عمران ادامه داد : این آیه  می فرماید اصْبِرُواْ یعنی آدمهای صبور و مقاومی باشید

و لی اگر انفرادی صبور و مقاوم باشید نتیجه مکفی ندارد. و در ادامه این آیه  ما کلمه وَصَابِرُواْ را  داریم، یعنی با هم صبر کنید، با هم کار کنید با هم مقاومت کنید. پس ما مونین باید یک حزب قوی باشیم که هیچ حزبی چنین نیروی قوی ندارد.

قرآن اصْبِرُواْ وَصَابِرُواْ را باهم بکار برده است یعنی اول فردی و سپس جمعی باید صبرو مقاومت داشته باشید وقتی به این مرحله رسیدید قرآن می فرماید وَرَابِطُواْ یعنی قدرتتان را روی هم بگذارید و هم افزایی داشته باشید.

شما بین مردم اعتبار داریدو اگر بخواهید می توانید تمام مشکلات این کشور را حل کنید ( البته با هم).

وی با اشاره به اینکه شما (پیشکسوتان) نیروی آزاد گردان هسستید ادامه داد : که شما بزرگواران همان نیروی آزاد گردان هستید ما کسی را می خواهیم که مقید به جایی نباشد و بتواند فکر کند و کار کند.

پناهیان با بیان اینکه اگر قدمی برای رضای خدا برداشته نشود پیش خداوند عالمیان مسئول هستید به ارائه راه کارهایی پرداخت :

–معرفت افزایی : شما دوستان در  جبهه و جنگ و پای مکتب امام بزرگ شده اید حداقل یکبار صحیفه حضرت امام را بخوانند.

حضرت امام 20 جلد صحیفه نور دارد که لااقل 5 جلد آن بصورت خالص عالیترین معارف را دارد.

امام در مورد انقلابی که کرده بود می گفت (در صحیفه نور موجود است): شب میلاد حضرت رسول اکرم(ص)، 14 کنگره کاخ کسری فرو ریخت شاید معنایش این باشد که خداوند به حضرت رسول  وعده داد که که در 14 قرن بعد اسلام در این کشور حاکم خواهد شد، این یعنی خبر انقلاب ما را در شب تولد پیغمبر به ایشان دادند.

حجت الاسلام پناهیان با اشاره به اینکه امام آدم معمولی نبودند تصریح کرد : امام در هر کجا که سخن از لیبرال ها آورده است در کنار آن کلمه منافقین را نیز آورده است و اسم منافقین را تروریست گذاشته است.

وی با اشاره به یکی از جملات امام مبنی بر اینکه " اسلام را به ما بد معرفی کرده اند " عنوان کرد : شما ها (پیشکسوتان بسیجی) که نیروی آزاد گردان هستید خب مطالعه کنید. فرمایشات امام را با مطالعه و درک راه امام به کشور تزریق کیند.

– پناهیان با شاره به مطالعه و بازگو کردن راه امام ادامه داد : سعی کنید تاریخ اسلام بگویید. کتاب های تاریخی را بخوانید و مطلع باشید. دولت زمان جنگ در پشتیبانی از جنگ کوتاهی کرد، چرا این موارد را به مردم نگفتید.

وی با اشاره به اینکه در زمان جنگ به حضرت امام نامه نوشتند که " مردم دیگر حاضر نیستند به جبه بیایند "  عنوان کرد  : چرا این شخص بعد از گذشت چند دهه و با وجود خیانت نرمی که در زمان جنگ کرده باید بیاید و در انتخابات شرکت کند و حدود 20 میلیون رأی بیاورد؟ شما پیشکسوتان بسیجی چرا این موارد را به مردم گوش زد نکردید؟

پناهیان در پایان با اشاره به آیه  " مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن يَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا " (سوره احزاب ؛ آیه ۲۳) از ميان مؤمنان مردانى‏اند كه به آنچه با خدا عهد بستند صادقانه وفا كردند برخى از آنان به شهادت رسيدند و برخى از آنها در [همين] انتظارند و [هرگز عقيده خود را] تبديل نكردند شما همان وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا هستید. و در پایان دعای خیری را برای حضار از خداوند منان خواستار شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.