این مطلب ۳ بار خوانده شده

گفتگوی صمیمی "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت" با حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی وزیر سابق وزارت اطلاعات ، پیرامون فتنه و نقش پیشکسوتان در مقابله با آن

 

 

 

 

گفتگوی صمیمی "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت"  با حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی  وزیر سابق وزارت  اطلاعات ، پیرامون فتنه و نقش پیشکسوتان در مقابله با آن :

·      ضمن خوشامدگویی به محضر حضرتعالی به عنوان اولین سوال، در این شرایط پیچیده جهانی ، به نظر شما فتنه آینده ای که پیش بینی می کنند برای جمهوری اسلامی ایران در چه حوزه ای خواهد بود؟ و وظیفه پیشکسوتان بسیجی در این راستا چه خواهد بود؟

بسم الله الرحمن الرحیم

تشکر می کنم از عزیزان که یک حرکت خوبی را مخصوصا در رابطه با پیشکسوتان دنبال می کنند، نکته ای که در پاسخ به  سوالی که اشاره کردیدباید عرض کنم، دشمن در طول عمر انقلاب اسلامی در این ۳۴ و ۳۵ سال ، فتنه های مختلفی را طراحی کرده و در این زمینه ها هم تجربیات قابل توجهی را بدست آورده، یعنی ما نباید فکر کنیم  که ما فقط تجربه کسب کردیم که چگونه با دشمن مقابله کنیم. دشمن هم تجربه کسب می کند که چگونه مقابله کند با انقلاب اسلامی.

 نکته قابل توجهی که من بر اساس ظواهری که می بینم می توانم عرض کنم این است که دشمن اصل انقلاب ما را هدف قرار داده و در فتنه های آینده هم طراحیشان  همین است؛ که پایبندی ها را به اصول انقلاب کمرنگ کند، که این نکته بسیار قابل تأمل است.

البته این موارد را هم با طراحی به پیش می برند، از جنگ نرم در این قضیه خیلی استفاده می کنند. و عمده فعالیت آنها به سمت جنگ نرم است چون که  انقلاب در واقع منشاء گرفته از اصول دین و مبانی دینی است، دقیقا فتنه گران از دین علیه دین استفاده می کنند، که امروز شاهد آن هستید .  داعش نمونه ای از این فتنه می باشد و شماها (پیشکسوتان بسیجی ) باید آمادگی این را داشته باشید ، ممکن است  حتی یک جریان انقلابی نما را در داخل کشور بسازند، برای ایستادگی در مقابل رهبری ، در مقابل نظام و اصول انقلاب، اینها نکته های قابل توجهی هستند. چرا که دشمن در طول تاریخ تجربیات فراوانی هم دارد و قطعا از این تجربیات استفاده می کنند ، لذا ما باید این هشدارها و مراقبت از نیروهای حزب اللهی و ارزشیمان  را جدی بگیریم.

·      نقش پیشکسوتان بسیجی برای مقابله در این فتنه ها را بفرمایید ؟

پیشکسوتان بسیجی یک سابقه ای دارند، که خیلی ها این سابقه را ندارند، این دوستان عزیز پیشکسوت قبل از اینکه به عضویت سپاه درآیند، محور محله بودند، محور بسیاری از حرکت های ارزشی در مدرسه، شهر، استان خودشان بودند.

بعد از یک مقطعی وارد تشکیلات سپاه شدند، آیا این به این معنا است که همیشه باید تشکیلاتی عمل کرد؟ نه اینطور نیست همین امروز هم می توانید به همان صورت که در آن موقع(قبل از ورود به سپاه) عمل کردید عمل کنید. چرا که همین پیشکسوتان بسیجی امروز هم وجهه شهر و محله هستند؛ اعتبار دارند، می توانند کارهایی را انجام دهند.

پیشکسوت پاسدار بازنشستگی ندارد، البته  از نظر ظوابط و قوانین، بعد ۳۰ سال خدمت دیگر نباید در این تشکیلات باشید اما پاسداری که بازنشستگی ندارد دقیقا مثل روحانیت که بازنشستگی ندارد.

·      خیلی تشکر می کنیم و از خداوند منان توفیق روزافزون حضرتعالی راخواستاریم.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.