این مطلب ۱۸ بار خوانده شده

انسان اگر رها شد معلوم نیست سر به کجا ببرد،هر انسانی نیاز به تذکر دارد

حلقه ها را جدی بگیریم/ ما انتظار داریم که هر پیشکسوت، مسئولیت یک حلقه صالحین بسیجی های مسجد یا بسیجی های قشر خودشان را بپذیرد

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت":

سخنرانی سردار نقدی در مجمع عالی بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت –دی ماه ۹۳

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله رب العالمین . الصلاة و السلام علی سیدنا و نبینا ابوالقاسم مصطفی محمد(ص) و اله الطیبین الطاهرین المعصومین.

السلام  علی المهدی و سلام بر نائبش امام خامنه ای عزیز و سلام بر امام راحل بزرگوار و شهیدان و شما رهروان بزرگواران .

تبریک عرض می کنم ایام میلاد با سعادت پیامبر اعظیم الشأن اسلام و همچنین ایام حماسه عظیم ملت ایران  در ۹دی ماه به همه شما پیش قراولان و پیشکسوتان و پیشتازان انقلاب.

خدای متعال می فرماید: "مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن يَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا از مومنان مرداني هستند که به پيماني که با خدا بسته بودند وفا کردندبعضي بر سر پيمان خويش جان باختند و بعضي چشم به راهند و هيچ پيمان خودرا دگرگون نکرده‏اند."(احزاب - ۲۳) امروز ما با یک چنین جمعی اینجا توفیق داریم که رو درو هستیم و مصداق این آیه شریفه را داریم ملاقات می کنیم.

و حق مطلب هم همین است. گذشت عمر و سن سال و شرایط شغلی انسان، مسئله ای است و عهد و پیمان که با خدای خود بسته است مسئله دیگری است. انسان صادق عهد و پیمانی را که با خدا بسته با تغییر سن و سال با تغییرشرایط شغلی، با تغییر مسئولیت تعطیل نمی کند.

این پیمان، پیمانی است که برای مومن از عالم زر بسته شده و تا حشر استمرار دارد.انبیاء اعظم ما، نماد و جلوه همین حقیقتند. حضرت نوح(ع) ۹۵۰ سال تبلیغ می کند و مبارزه می کند با ظلم ، با کفر، با شرک و خستگی ندارد، همینطور حضرت ابراهیم(ع)،  پیامبر اعظیم الشأن اسلام در بستر بیماری که رحلت کردند، فرمان اعزام سپاه را صادر می کند، جیش العثامه را برای نبرد با کفر می فرستد.

امیرالمومنین علی (ع) در همان ایامی که به لقاء پروردگار و شهادت نائل می شود. در حال آمادگی سپاه برای جنگ با کفار و منافقین هستند. در همین انقلاب خودمان نگاه کنید و ببینید، امام راحل بزرگوار با گذر زمان عمر، نتنها از انقلابیگری از شور انقلابی و جهادی او کم نمی کند بلکه افزون می کند این گذر عمر، بیانیه های سال های آخر عمر امام را بخوانید، بسیار آتشین تر از بیانیه های است که در دوره جوانی و جسمی صادر کردند.

ملموس است، صفحات اولیه صحیفیه نور را بخوانید، صفحات آخر را هم، بخوانید(در دسترس همه است) هر چقدر می آید جلو انقلابی تر، شور انگیزتر است  در میدان جهاد.

برای کسی که از گزران عمرش دارد توشه می گیرد و نمی خواهد آنطور باشد که فرمودند: "من ساوا یوماه فهو مغبون" کسی که دو روزش برابر باشد ورشکسته است. این توشه های که از عمر بر می گیرد اضافه می کند بر خصلت های ارزشمند جهادی او(امام خمینی) بر انگیزه های الهی انسان اضافه می کند.

فلذا خیلی طبیعی است که سردار کریمی  می فرمایند اگر امروز پای آزمایش باشد، این پیشکسوتان ثابت می کنند که جلوتر از جوانها هم می دوند. شما یک توشه عظیم را از عمرتان برگرفتید، نورانیتی که از جبهه گرفتید، نورانیتی که از شهدا گرفتید، مگر جوان امروزی همنشین شهید بروجردی بوده، یا شهید باکری، شهید کاظمی؟ مگر جوان امروز معجزات بزرگ الهی را با چشم خود دیده؟ این شما بودید که همسفره، همنشین و هم صحبت شهید میثمی بودید.

باید فرق بکند، طبیعی است، هر چقدرهم عمر جلوتر برود. مگر عمار و یاسر چه سن و سالی داشتند، مگر آن بزرگ مردانی که در عاشورا آمدند و شمشیر گرفتند که در وصف بعضی از آنها گفته شده، که به پیشانیه خود  آن چفیه ها را بستندبرای اینکه  ابروهایه شان  می افتاد روی چشمشان و جلوی دیدشان را نگیرد. در این سن و سال بودند، انسانی که برای رضای خدا تلاش کرده، هرچقدر سن بگذرد ، انقلابی تر می شود.

انقلابیون قلابی که برای شهواتشان، برای رسیدن به قدرت، برای ریاست، دست و پا زدند، توی صف های انقلاب خودشان را جا دادند، آنها حسابشان جداست.

وقتی سنشان بالاتر می رود از آن شر و شور جوانی که می افتند، مدام حرفهای سازشکارانه می زنند، اسمش را می گذارند خردگرایی، عقلانیت سرعقل آمدن.

بله بی شعور بودی تو که جوانی تو برای  رسیدن به قدرت هدر دادی، لااقل از همون جوانی می رفتی دنبال عیش و عشرت، خسارت کردی، جوانیتو از دست دادی. می گه حالا که ما بزرگ شدیم و عقلانیت پیدا کردیم، خردگرا شدیم، یعنی مبارزه را می خواهیم تعطیل کنیم فایده ندارد.

بله، بی خرد هستید، جوانیتون را بی خودی فدا کردی، حالا نه دنیا را داری نه آخرت، خسرالدنیا والاخرت.

انتظار هم دارند که زمام امورمان را بدهیم دستشان بعضی ،اگر  از این افراد روز عاشورا کسی برود اسکی روی آب بکند، ما بریم زمام امورمون را بدیم دستش. روز ۲۸ صفرکسی برود شکار، شکار تفریحی، ما زمام امورمان را بدیم دست این افراد؟

شما کسانی هستید که با برجسته ترین انسانهای نورانی، همسفره بودید، هم صحبت بودید، معجزات الهی را شماها دیدید، توی انقلاب اسلامی دیدید که چگونه با دست خالی پیروز شدیم. چیزی که نسل امروز ندید، توی دفاع مقدس دیدید کارمان به کجاها کشید و توی چه جنگ هایی چه گونه  پیروز شدیم.

همه ابرقدرتها جمع شدند در یک جبهه مقابل یک ملت تنها، همه آنها شکست خوردند. این موارد را  شماها دیدید ماها دیدیم، باید جلوتر بدویم. حجت را خدا بر ما تمام کرده، باید بیشتر بدویم بعد هم آن چیزی که امروز، عظمتی که امروز آفریده شده در میان این ملت، عزتی که امروز برای ما آورده خدا، دستاورد همین تلاشها بوده، طبیعی که از دستاورد تلاشهای تان، زحمات تان، زخم هایی که بر بدن دارید، لطمه هایی که خانواده های تان در این شداید و گرفتاریها و سفرهای جهادی و مبارزات دیدند، محق ترین فرد و گروه برای اینکه تلاش کند برای حفظ این دستاوردها خود شما هستید. نگذارید از دست برود، فلذا این حرف، حرف بی موردی نیست که بگویم امروز این مردان الهی توی صحنه هستند، جلو هستند، نمونه اش هم این بزرگ مردان که امروز به یاد آنها اینجا جمع شدیم. سردار شهید حاج حمید تقوی ، سردار شهید احمدی تبار ، سردار شهید جمالی  مبارزه را تعطیل نکردند.

صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ، عهد ما با خداست که با ظلم و ظالم بجنگیم، از مظلوم دفاع کنیم، از ولایت دفاع کنیم، با کفر و شرک مبارزه کنیم. این عهد ماست، امام راحل و بزرگوارمون فرمودند: تا ظلم هست ، مبارزه هست، تا مبارزه هست، ما هستیم، تا شرک و کفر است  مبارزه است و تا مبارزه هست ما هستیم.

فرمودند: تا بانک لااله الا الله محمد رسول الله‏. در جهان طنین نیافکند مبارزه هست، تا مبارزه هست ما هستیم.

آرمان ما سانترفیوژ نیست، آرمان ما نابودی کاخ ستمگران است، آرمان نابودی کاخ سفید آمریکاست، آرمان ما محو صهیونیزم است . هر کس این آرمانها را نمی شناسد، اعتقاد ندارد و یا هر کس به اسم خودش می خواهد بگذارد به اسم خردگرایی، روی این آرمانها خط بکشد، صادقانه بگوید من انقلابی نیستم. خودمو جا زدم توی صف انقلاب.

صداقت داشته باشد. برای این آرمان ما تلاش می کنیم ، اگر همه موهامون سفید بشود. اگر همه مسئولیتامون که در اجرا داریم واگذار کنند به جوانها که حق مطلب هم همینه.

اون مسئولیت و رسالت الهی ما تعطیل بردار نیست، این ادامه پیدا می کند، امروز ما باید سعی کنیم که این ذخایر بزرگی که در ما بوجود آمده در طول این سالها از حشر و نشر با شهدا از دنبال کردن راه امام از اطاعت کردن از ولایت، این سرمایه را در خودمان حفظ کنیم. شرط اول این است، هیئت های قرآنی که شما درست کردید این هیئت های ذکری که درست کردید که در کنار هم باشید به هم تذکر دهید، یاد آور آن روزها باشید، درسهای شهدا را با هم مرور کنید توی این هیئت ها، اینها برای این است که این ذخایر را از دست ندهید.

 انسان اگر رها شد معلوم نیست سر به کجا ببره هر انسانی نیاز به تذکر دارد حتی پیامبر عظیم الشان اسلام ، انسان این طور است در روایت آمده حضرترسول (ص)به حضرت جبرائیل (ع) می فرماید که من رو موعظه کن این به ما درس می دهد ،پیامبر خدا هم نیاز به موعظه دارد چه رسد به ما ، همه ی ما نیاز به موعظه داریم این هیئت هایی که درست کردید برای این است. بسیجی ما که پیشکسوت است رها نباشد تا کسی از حال روزش بی خبر باشند ، ندانند  چه مشکلاتی دارد به کجا دارد می رود ! حتی اگه مشکلاتی داریم که نمیتوانیم برای هم دیگر حل کنیم حداقل بتوانیم هم دردی کنیم از حال هم خبر داشته باشیم این حلقه ها برای این هیئت ها برای این است تا دور هم جمع بشیم حداقل از حال و روز هم خبر داشته باشیم می توانیم که دعا کنیم نیمه شب برای آن دوست تمان که هیچ کاری نتوانستیم برایش انجام بدیم ، گرفتاری دارد  ، فرزندش بی کار است  می تونیم براش دعا کنیم ، محبت رو برای هم خرج کنیم فلذا این حلقه ها را جدی بگیریم و همه درونش حضور پیدا کنیم و اصل هم بر اینکه این ارتباط وجود داشته باشد ، شما و جمع پیشکسوتانی که با شما هستند  نقش مهمی می توانند ایفا کنند در تعالی نسل جوان ما این را نادیده نگیریم ما انتظار داریم که هر پیشکسوت ما مسئولیت یک حلقه صالحین بسیجی های مسجد یا بسیجی های قشر خودشان را بپذیرند ، مسئله کلاس درس نیست که بگیم حالا ما کلاس درس اعتقادی بلد نیستم بدم بریم فلان برادر پاسدار یا ارتشی یا نیروی انتظامی که العان جز بسیج پیشکسوتان است  مثلا درس اعتقادی بلد نیست یادش  بده همین که شما مسئولیت مثلا بیست تا جوان را بسیجی را به عهده می گیرید این مسئله حلقه صالحین است آقا این بیست تا جوان تحویل شما ، حالشون بپرس درد دلشون بشنو ، مراقبشان باش ببین  بصیرت شان درسته یا نه نمازهایشان به موقع است یا نه کاهل به نماز هستن یا نه ، تو خونشون ماهواره دارن یا نه ، برادرشون آلودگی دارد ، خواهرشون آلودگی دارد ، پدرش معتاد ، این چطوری باید حفظ بشه راهنماییش کن ،پیچیدگی های زندگی براش به وجود می آید به مشکل میخورد هدایتش کن ، تجربیاتت رو بگو از شهدا براش بگو درس های آنان رو برایش مرور کن.

 هر پیشکسوتی با نگاه بصیرت افزایی بیست تا بسیجی رو تحویل بگیره ، در  این فضای جنگ نرم اینها بر عهده من تواست ،در این قضایایی که می خواهند این جوانان را از بین ببرند می خواهند عزم این جوانان را بگیرند و اراده شان رو تسلیم خود  کنند. باید پیشکسوت بسیجی  با خود بگوید،  می آورم این ها را داخل سنگر ایمان خودم از همه ی تجربه هایم به اینان منتقل می کنم از این بیست تا جوان بچه هایی رو می سازم که تو جبهه دیدم همون طوری می سازم ، به نظر بنده این  یک رسالت مهمی است ، پیشکسوتان غفلت نسبت به اینکه می توانن در مسجد محله خودشان در قشر دیگری که وجود دارد در شهرشان جوان تر ها هستند ، در قشر  دانشجویان در قشر  دانش آموزان ، جوانانی تنها هستند ۲۰ تا جوان رو تحویل بگیرد با اینها کار کند ، شماره تلفن اینها را داشته باشه به اینها پیامک بزند مثل بیست تا دوست ، امروز این رسالتی است که ما داریم هم رابطه مان رو حفظ کنیم هم تعالی ببخشیم هم از ذخیره ای که داریم زکاتش را بدیم به جوانان هایی که هستند و هم نسل جدید اینها را بهرمند کنیم از این سرمایه عظیم میراث شهدا ، خدا حجت را برما ما تمام کرده نمی توانیم ما دیگر سلاح مبارزه رو زمین بگذاریم نگاه کنید ببینید پیروزی های شگفت انگیز یکی پس از دیگری .در مسیر انقلاب اسلامی  زخم خوردید ، شهید دادید ، جانباز دادید ، آسیب دیدید ، گرسنگی کشیدید ،تشنگی کشیدید، سختی کشیدید ، دوری از خانواده ، هجرت ها ، همه رو تحمل کردید اما خدا هم به شما  پاداش داده یک کشور زیر دست و پا افتاده ی استعماری که شش میلیون بشکه نفت مان رو می بردند ، یک سوم این جمعیت را داشتیم ! در همین تهران دور تا دورش پر از حلبی آباد بود که با حلبی روغن نباتی خانه می ساختند داخلش گل می ریختند می گذاشتند روی هم می شد دیوار خانه بالاش هم یک پلاستیک می کشیدند تازه این در تهران بود تهران پایتخت، حالا  ببینید  در روستا ها چه خبر بوده در شهرها کوچک چه خبر بود ! امروز داریم با ۷۰۰ یا ۸۰۰ هزار بشکه نفت ۳ برابرآن جمعیت رو اداره می کنیم با این همه پیشرفت با وجود این همه تورم در دنیا ببین چه غارتی از ما می کردند ، خیلی از شما ها رفتید دیدید در اربعین دیدید چه عزتی نام ایران و ملت ایران دارد پیش مسلمانان دنیا ، این عزت این موفقیتهای بزرگ در عرصه علمی در عرصه فناوری در عرصه صنعتی این گشایش های عمده در کشورما ، این چیزهای کمی نبوده در بسیاری از شاخه ها ما در مراتب بالای علمی و فنی و صنعتی دنیا قرار گرفتیم باید قدر اینها رو دانست، اینها پیروزی هایی بوده که خدا نسیب ما کرده اجر آن جهاد ما را داده امروز کشوری که محلی از اعراب نداشته برای خودش هم نمی توانسته تصمیم بگیره دیگران برایش تصمیم میگرفتن امروز برای تصمیم گیری اکثر کشورهای منطقه چشمشان به دهان مسئولین شماست چشمشان به شعارهای نماز جمعه شماست ، کشوری که در قبل از انقلاب  برای خودش هم  تصمیم نمی گرفت و اراده نداشت همین کشوری که وزیرش رو عوض می کردند ، رئیس سازمان مدیریت رژیم گذشته کتاب خاطراتی نوشته در آنجا می گوید که یک کارمند سفارت خانه ی امریکا به من پیشنهاد وزارت داد ، من خیلی ناراحت شدم گفتم اگر لااقل می خواهند یک نفر من را وزیر بکنه لااقل سفیر امریکا باشه یا کاردارش باشه !! چطور یه کارمند ساده دارد به من پیشنهاد وزارت میدهد ! و تصمیم می گیره برای کشور ما !!! این وضع کشور ما بوده ، العان شما برای تمام منطقه دارید مشاوره برای  تصمیم دهید  اینها نتایج پایداری ها شهدا وشما بوده ، شاید شما اگر می رفتید بغداد را هم فتح می کردید خودتان با سلاح خودتان به هیچ وجه این اندازه ، محبوبیت ، عظمت و محبتی که امروز در دل مردم عراق است امروز نصیب شما نبود ، همه شما را تقدس می کنند به پاسدارها به لباساشون دست می کشند و تبرک می کنند و به سر خودشون می زنند این عظمت این عزت و این محبتها و موفقیتها ها یکی پس از دیگری بدست آمد تا این طور صیهونیست ها ذلیل بشوند و محاصره بشوند ، نتوانند حرکتی بکنند ،مردمی که ده ساله در غزه محاصره هستند برای بردن سیمان برای بردن آرد برای بردن لباس برای بردن غذا محاصره اند کنترل می شوند مردمی که ۱۰ سال در محاصره در یک منطقه کوچک اند که به همین اندازه منطقه شرق تهران هم نیست ۳ بار در ۳ عملیات که رژیم صیهونیستی با تمام نیرویش آمد جلو به میزان هر ۳ بار پوزه اش را به خاک مالیدند ! اینها پیروزی های کمی نیست خدا حجت رو بر ما تمام کرده ، ما و شما زحمت کشیدیم خدا هم دارد پاداشش را میدهد ، چند برابر دارد پاداش می دهد ، فلذا ما حجتی نداریم که مبارزه رو کنار بگذاریم به چه حجتی مبارزه رو کنار بگذاریم!! آنهایی که میگویند ما خردمند شدیم و فایده نداره مبارزه !!!باید گفت شما  امریکا رو ذلیل کردید امریکاه امروز  در  اقتصادش ورشکسته است،  در  سیاستش ورشکسته ا ست،  نیروی مسلحش دچار مشکل شده  دیگر اصلا کسی حاضر نیست برای آنها بجنگد، رزمنده دیگر ندارند ، توی این جنگ های اخیرش هم کا را با مزدور اداره کرد العان دیگر همان هم ته کشیده در داخل خودش العان چه غوقایی است و بلوا یی در داخل خود امریکا است می بینید هر روز چه خبره ، مسئله کشتن یک جوان نیست ! یکدفه ۱۲۰ تا شهر قیام کردند برای یک جوان که ۱۲۰ تا شهر قیام نمی کنند اینها این طوری خبر را منتقل می کنند ، به جاهای خوب رسیده مبارزه ی ما . صیهونیست ها در حال محاصره اند امریکایی ها در همه عرصه ها شکست خورده اند امروز ذلیل اند چرا ما دست از این مبارزات پیروزمندانه بر داریم که چهار تا مشکل به وجود آمده !! خوب مشکل همیشه بوده این مشکلات امروز خیلی کوچک تر از مشکلات گذشته است که ما در زمان جنگ تحمل کردیم از اینها هم عبور خواهیم کرد با عزم و اراده رو سیاهی برای آنهایی خواهد ماند که صداقت ندارند ما می خواهیم مصداق این آیه الهی باشیم (رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ) با عهد و پیمانی که با امام خودمان بستیم بمانیم با عهدی که با شهدا بستیم بمانیم عهدی که با خدای خودمان بستیم بمانیم و انشا... این مبارزه را به پایان برسانیم امام راحل فرمودند جنگ ما فتح فلسطین را به دنبال خواهد داشت شما ها بهتر از همه می دانید که هر چه امام گفت راست گفت ، هر چه امام وعده داد محقق شد و این وعده محقق خواهد شد هر فتنه ای که به پا کردند توی لبنان ، تجاوز کردند آنجا رو اشغال کردند حزب ا... بر پا شد تو فلسطین جنایت کردند نیروهای انقلابی درست شد توی عراق توی سوریه جنگ تروریستی راه انداختن امروز شما بسیج ده ها هزار نفری آنجا دارید و همینطوری دارد توسعه پیدا می کند هر روز دارد عمیق تر میشود ، در خواب  هم نمیدیدید که توی مرزهای رژیم صیهونیستی انقدر بسیجی داشته باشید توی عراق آمدند این توطئه را کردند امریکایی ها که فرماندهی داعش بر عهد خودشا است ،  داعش از داخل سفارت امریکا دارد هدایت می شود در بغداد سند آن موجود است که هواپیماهایی امریکایی هر شب می آیند و حتی روز محموله می ریزند برای داعش در مناطق که محاصره است و در تنگنا است از هوا براش سلاح می ریزند خیلی از این ها رو باد زده آورده در مناطق خودی ها و اینهارو گرفتند ، سند است نمی توانند انکار کنند همین توطئه رو کردند چی شد ! بسیج عظیم جوان های عراقی به میدان آمدند بدری که در حاشیه بود در صف اول قرار گرفت این عظمت هایی که امروزه آفریده شد پیروزی ها بزرگ و وحدت و انسجام ملت و دولت عراق در خط ولایت در خط اسلام ناب این دستاوردها هر کاری انها دارند می کنند ما را بر مبارزه در راه حق  صادق هستیم و در عهدمان با خدا صادقیم ، ایستادیم مقابل کفر، بدانید هر توطئه ای که انها بکنند علیه ایران اسلامی  دستاوردش علیه خودشان میشود ، همینطوری که شده همینطوری که بر علیه ما ترور راه انداختن از درونش یک نیروی امنیتی قوی درآمد جنگ راه انداختن از درونش یک نیروی مسلح شکست ناپذیر درآمد ، تحریم علمی راه انداختن ازش قدرت ماهواره ای و هسته ای به وجود آمد هر توطئه ای کردند این شد مادامی که بر عهد و پیمانمان باشیم ( اِن تَنصُروا اللَهَ یَنصُرکُم) خدا یاری می کند و امروز از هر روزی به این وعده امام نزدیک تریم و انشاا... بزودی و همین روزها با شما  ریش سفید ها و موهای سفید در بیت المقدس نماز خواهیم خواند این رو نمی گذاریم برای نسل های آینده این افتخارات بزرگی که این نسل مجاهد این نسل غیرتمند این نسل از پیشکسوتان جهاد و شهادت برای اسلام کسب کردند این رو با پیروزی مسلمانان و آزادی فلسطین انشاا... به نتیجه می رسانیم .

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.