یکشنبه 10 خرداد 1394 | 15:46
بیانیه شورای مرکزی بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت
بیانیه شورای مرکزی بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه شورای مرکزی بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت

وَمَن يَقْتُلْ مُؤْمِنًا مُّتَعَمِّدًا فَجَزَآؤُهُ جَهَنَّمُ خَالِدًا فِيهَا وَغَضِبَ اللّهُ عَلَيْهِ وَلَعَنَهُ وَأَعَدَّ لَهُ عَذَابًا عَظِيمًا (سوره نساء، آیه 93)

«و هر كس عمدا مؤمنى را بكشد كيفرش دوزخ است كه در آن ماندگار خواهد بود و خدا بر او خشم مى‏گيرد و لعنتش مى‏كند و عذابى بزرگ برايش آماده ساخته است.»

 

خدای سبحان را شاکر و سپاسگذاریم که به ما توفیق زیستن در عصر انقلاب اسلامی را عطا فرمود ، تا در صف سربازان اسلام و مجاهدان فی سبیل الله قرار گیریم. گرچه از کاروان شهیدان، جا ماندیم ولی پایدار و وفادار به آرمان های امام راحل و عهدی که با خدا بستیم باقی ماندیم و افتخار حضور در صف سپاه اسلام و بسیجیان فداکار سلاله پاک حضرت ختمی مرتبت  و  ولی امر مسلمین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) را یافتیم.

به برکت اخلاص عمل امام راحل(ره) و خون شهیدان و همت مردم مجاهد و تکلیف گرای ایران اسلامی امواج نورانی انقلاب اسلامی هر روز گستره بیشتری از جهان را در بر می گیرد و درخشندگی و روند رو به رشد و پیشرفت انقلاب اسلامی و غلبه  گفتمان نوین اسلامی بر گفتمان جاهلیت مدرن، خواب ستمگران و مستکبران صلیبی و صهیونیستی و حاکمان مزدور را آشفته تر می سازد. انقلاب اسلامی زنده است و نسیم حیات بخش آن از چشمه جوشان و زلال جمهوری اسلامی ایران همچنان نوید آزادی و عطر حاکمیت ارزشهای اسلامی را به سرتاسر عالم می پراکند. مقاومت جانانه طرفداران اسلام ناب محمدی(ص) در لبنان و فلسطین ، سوریه، عراق، بحرین، یمن قهرمان و ... شاهد مدعای ما است و انشاء الله با گسترش مقاومت و بیداری اسلامی در سایر سرزمینهای اسلامی و به ویژه حجاز مظلوم زمینه اخراج شیطان بزرگ از منطقه و نابودی و محو کامل تمامی ایادی آن بویژه اسرائیل غاصب کودک کش و تروریسم وهابی و تکفیری سفاک از صفحه روزگار فراهم خواهد شد، انشاء الله.

ما بسیجیان پیشکسوت عرصه جهاد و شهادت  ضمن عرض تبریک و تهنیت به مناسبت اعیاد ماه مبارک شعبان بویژه روز پاسدار که روز میلاد بزرگ پاسدار اسلام حضرت امام حسین(ع) است، با استعانت از خداوند منان و پیروی از اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه، همواره رهنمودهای مقام معظم ولایت حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) را چراغ راه خویش دانسته و در راستای تحقق منویات ایشان از هیچ تلاشی فرو گذار نخواهیم کرد  و در همین راستا نکاتی چند را یاد آور می شویم.

1-    وحدت  مسلمین در سطح جهانی  از طریق تمسک به معارف قرآن کریم و هدایت های رسول خدا (ص) و اهل بیت طاهرینش را تنها راه شکست طرحهای اختلاف انگیز صهیونیزم جهانی و شیطان بزرگ آمریکای جهانخوار و انگلیس خبیث که به دنبال تفرقه افکنی بین مسلمین هستند می دانیم. قدرت و پیشرفت اسلام و مسلمین در گرو همکاری و وحدت است. مسلمین باید افراد منافق، نفوذی دشمن و تفرقه انگیز در هر لباس و مقامی را که با ظاهر سازی و عوام فریبی بر طبل تفرقه و جدایی می کوبند و خلاف قرآن و روش پیامبر و ائمه اطهار عمل می کنند و دایه دلسوزتر از مادر شده اند و خواسته و ناخواسته آب به آسیاب  دشمن می ریزند را بشناسند و از جوامع خود طرد و دور کنند و از هر عملی که خوشایند صهیونیستها و صلیبیون است هر چند به ظاهر مقدس باشد پرهیز نمایند. مومنین به راستی جانمایی کنند که در کدام صف ایستاده اند و حنجره و عملشان در خدمت کیست؟ صف اسلام ناب محمدی(ص) یا در صف اسلام آمریکایی؟ حجت و امام شان کیست؟ ولی امر مسلمین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی)؟  یا شیطان بزرگ و سران صهیونیسم جهانی ؟

2-    اتکا به توانایی های داخلی و کاهش وابستگی به کشورهای سلطه گر و تلاش همه جانبه برای تحقق راهبرد ملی اقتصاد مقاومتی تنها رویکردی است که استقلال اقتصادی را برای کشور ما به ارمغان می آورد. استقلالی که می تواند عزت و شرف ملت و دولتمردان ما را در مقابل برتری جویی و خود برتر بینی استکبار جهانی تضمین کند. مقام معظم رهبری در پیام نوروزی 94 فرمودند " تحریم تنها ابزار دشمن است ... اگر ما درست عمل کنیم، با تدبیر عمل کنیم، تحریم می تواند بی‌اثر بشود"

خودباوری ریشه در خداباوری دارد. شعار «ما می توانیم» متکی بر توکل بر خدا و قدرت بی چون و چرای الله است. و باور کنیم که قدرت خدا برتر از توان کدخدا است. الله اکبر را باور کنیم تا نصرت الهی را در آغوش بگیریم.

تقویت تولید داخلی، کاهش اسراف و مصرف، قطع استفاده از محصولات بیگانه و تقویت فرهنگ مصرف کالاهای داخلی، قطع قاچاق، کاهش واردات به ویژه قطع واردات کالاهای غیر ضرور و تولید داخل، کاهش سفرهای خارجی ، توسعه فراگیر صنایع کوچک، روستایی، تبدیلی و بومی ، ارتقاء سطح بهره وری کشاورزی و صنعتی ، کاهش اتکا به نفت و قطع خام فروشی، اصلاح روشهای اداری و کاغذ بازی، برخورد با فساد اداری و بی بند باری دستگاه های اجرایی و تحکیم و ترویج احکام اسلامی در ادارات و بازار به ویژه ریشه کن کردن رشوه و ربا و پارتی بازی، اصلاح مدیریت ناکارآمد و بی عرضه و غیر متعهد و ... درمان دردهای اقتصاد و استقلال کشور است . در این راستا تحریم می تواند به جای تهدید برای ملت ایران فرصت باشد و به قول حضرت امام (ره) مانند جنگ، از الطاف خفیه الهی محسوب شود به جای ذلت و دست به سوی بیگانه دراز کردن و زبان بازی و مردم فریبی ، دل در گرو اعتماد به قدرت خدا و همت مردم سلحشور و فداکار خود ببندیم و با نصرت الهی از پیچ تاریخی فرا روی امت اسلامی با سربلندی گذر کنیم.

3- انرژی هسته ای به عنوان یک علم و فناوری نوین است که در عرصه های مختلف زندگی از کشاورزی و پزشکی ، صنعت و معدن ، کشتیرانی ، هوافضا ، تولید برق و ... نقش موثر و غیر قابل چشم پوشی دارد و در عصر کنونی و آینده جزء عوامل اصلی پیشرفت و قدرت یک کشور محسوب می شود و از طرفی در عرصه سیاسی امروز کشور و جهان به عنوان یک نماد و معیار استقلال جمهوری اسلامی ایران در برابر دشمنان اسلام بویژه شیطان بزرگ و اسرائیل غاصب و کودک کش ارزیابی می شود.

استقامت و پایمردی در مذاکرات و حفظ منافع اسلام و کشور بر اساس خطوط قرمز تعیین شده نظام اسلامی توسط فرمانده معظم کل قوا و ولی امر مسلمین، شرط بنیادی حفظ استقلال و عزت ملت شهید پرور ایران است.

قوای سه گانه و در راس آنها دولت تدبیر و امید و تیم مذاکره کننده نباید اجازه دهند، با کوتاه آمدن و خدشه بر منویات ولی امر مسلمین علاوه بر اندوه روز حسرت ، در آینده جوانان مسلمان از بازخوانی این مقطع از تاریخ میهن اسلامی مانند دوره ننگین و ذلت بار قاجار و پهلوی و قراردادهایی همچون ترکمن چای و گلستان چای ، هرات ، بحرین و نفت و کاپیتولاسیون و ... شرمسار و سرافکنده باشند.

شعب ابی طالب و .... و هشت سال دفاع مقدس و مقاومت جانانه ملت ایران و توفیق نصرت الهی به برکت اخلاص امام و خون شهیدان عبرت و چراغ فروزان هدایت در لحظه های سخت سردرگمی ، وسوسه خناسان و غرب باوران فرا راه شما باشد.

دشمن را دشمن بدارید و فریب ظاهر سازی و نیرنگ بازی او را نخورید که «وَمَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ ۖوَاللَّهُ خَيرُ الماكِرينَ»

4- ما پیشکسوتان بسیجی حاضر در جلسه شورای مرکزی  بسیج  پیشکسوتان به نمایندگی از پیشکسوتان عضو سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت بر این باوریم که هویت انقلاب اسلامی برآمده از معارف اسلام ناب محمدی (ص) و متکی بر ارزشهای دینی می باشد و لذا صیانت و تعمیق آن بر اساس الگوی اسلامی ایرانی ممکن است. از این رو از مسئولین خواستاریم تا با هوشمندی مراقب نفوذ جریانهای نفاق و غرب زده و مخالف با آرمانهای امام (ره) باشند؛ غافلان و ساده لوحان را به بیداری و پیوستن به چشمه زلال و جوشان حقیقت ملت بصیر و عاشورایی دعوت می نمائیم و به فتنه گران هشدار می دهیم از خشم الهی پرهیز نمایند و بدانند که حافظه تاریخی ملت بزرگ ایران خیانتهای آنها را فراموش نخواهد کرد. از مسئولین می خواهیم از فرصت پیش آمده برای تقویت فرهنگ و سبک زندگی اسلامی از طریق مقابله همه جانبه و جهادی با فرهنگ بیمار و آلوده غرب صلیبی و صهیونیزم جهانی استفاده کنند. هر روز صدها جوان مسلمان بدون شلیک یک گلوله با ابزار مواد مخدر و ماهواره و ... فحشاء از دست می روند، بنیان خانواده ها از هم می گسلد و عفت و حیا و غیرت در لجنزار فساد فرو می رود باید فریاد زد ای مسئولین که قدرت و اختیار دارید سهم و جای شما در این کارزار وحشتناک چیست؟ و کجاست؟ آیا برای روز محاسبه و روبه رو شدن با پیامبر اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) و شهداء فکری کرده اید و پاسخی آماده دارید؟!

5- در پایان ضمن هشدار به سران قبیله سعودی های فاسد و تکفیری های گمراه که سر در آخور سازمانهای اطلاعاتی و جاسوسی غرب دارند و توسط نیروهای ویژه آمریکا ی سلطه گر، اسرائیل کودک کش و  انگلیس خبیث و ... آموزش دیده ، تجهیز و هدایت و پشتیبانی می شوند می گوییم مراقب باشید صبح پیروزی اسلام نزدیک است ، بیداری اسلامی قلبها را فرا گرفته و جنبش جوانان مسلمان به زودی طومار زندگی ننگین و دنیای سیاه شما را در هم خواهد پیچید و در دریای خون مظلومان و بی گناهان غرق خواهید شد.

ما پیشکسوتان جهاد وشهادت آمادگی داریم تا با استفاده از تجارب گران سنگ خویش در دوران دفاع مقدس با یک اشاره رهبر عزیز انقلاب و مقتدای مومنین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز با هجرت به سرزمینهای اسلامی تجارب و آموزه های جهادی خویش را در طبق اخلاص در خدمت مجاهدان و مظلومان یمن و عراق و سوریه و بحرین ... قرار داده جان ناقابل خویش را تقدیم یار نماییم.           

                                                                     «إِن تَنصُرُوا اللَّهَ يَنصُركُم وَيُثَبِّت أَقدامَكُم»

                                                                          والسلام علی عبادالله الصالحین

                                                                  سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.