این مطلب ۲۱ بار خوانده شده
سردار جزایری:

۱۰ راهبرد جدید آمریکا و استکبار علیه ایران/ دشمن از لایه های اجتماعی ورود کرده است

معاون امور بسيج و تبليغات دفاعي ستاد كل نيروهاي مسلح ‌با بيان اينكه آمريكا و استكبار جهاني براي ضربه زدن به نظام اسلامي اين بار از لايه اجتماعي وارد شده است، گفت: آمريكا به همين منظور ۱۰ راهبرد و هدف را طراحي كرده است.

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت"  به نقل از روابط عمومي وزارت دفاع،‌ ‌سردار سرتیپ پاسدار سید مسعود جزایری در همایش اساتید و مربیان سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با بیان اینکه مقام معظم رهبری ‌دشمن‌شناسی را از محوری‌ترین مباحث در موضوع دفع تهدیدها می دانند، افزود: ‌‌دشمن شناسی باید اولویت نخست همه مسئولان و مردم باشد و اگر جامعه‌ای نتواند دشمن خود را بشناسد دشمنان در تمام لایه‌های آن جامعه نفوذ‌ می‌کنند.

وی با بیان اینکه دشمن شناسی کشور را از گرفتار شدن در انجام هزینه‌های مضاعف و پراکنده مصون می‌دارد و در سطح رودرویی، امکان تجمیع قوا در نقطه اصلی و محوری را میسر می‌سازد، اظهار داشت: بر همین اساس، هر چقدر شناخت و دانش ما از دشمن، تمایلات و انگیزه هایش بیشتر باشد، می‌توانیم آتش توپخانه هوشمندانه‌تری مهیا کنیم.

وی با بیان اینکه اگر نتوانیم راهبردها، تاکتیک‌ها، شیوه‌ها و ابزار دشمن را شناسایی کنیم باید هزینه‌های بسیاری بپردازیم، اظهار داشت: دشمن امروز با ابزارهای نوین به جنگ علیه ملت‌های مسلمان برخواسته است بنابر این باید هوشیار باشیم.

معاون امور بسیج و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه ‌جنگ نرم بسیار پیچیده و دیریاب‌تر است، تصریح کرد:‌ در این جنگ‌ نه تنها دشمن خط جبهه مشخصی ندارد، بلکه رفتارهای او غالباً غیر‌مستقیم و در لایه‌هایی از بی‌طرفی، خیرخواهی و فعالیت‌های جذاب فرهنگی نهفته است.

سردار جزایری ادامه داد: در چنین شرایطی شناخت دقیق دشمن، نقش کلیدی در تبیین اهداف، برنامه ها و توطئه‌های گوناگون او دارد و بهترین شرایط را برای خنثی‌سازی توطئه‌ها، پیشگیری از آسیب‌ها و مقابله هوشمندانه برای ناکامی دشمن دارد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی از بدو پیروزی با دشمنان قسم خورده و مسلح به تمامی ابزارهای سخت و نرم مواجه بوده است، خاطرنشان کرد: اما ملت ایران با توکل بر خدا و پیروی بصیرانه از مقام معظم رهبری ‌توانسته‌اند تا کنون بر دشمن پیروز شده و این تجربه ارزشمند قطب‌نمای دشمن‌شناسی است.

سردار جزایری در ادامه با بیان اینکه در جنگ نرم شناسایی دشمن بسیار سخت است، تصریح کرد: در جنگ نرم باید به اهداف و نوع توطئه‌ها اشراف داشته باشیم و بدون اشراف اطلاعاتی در جنگ نرم گام برداشتن به خطا رفتن است.

وی با بیان اینکه یکی از پیش نیازهای مقابله با دشمن، شناسایی تفکر، اندیشه و حوزه حرکت است، تصریح کرد: سیاست‌گذاران و مراکز تصمیم‌گیرنده برای مقابله،‌ باید پیکرشناسی مناسبی از دشمن در محیط‌های مختلف داشته باشند.

معاون امور بسیج و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح ‌گفت: اسناد دهه ۷۰ و ۸۰ نشان می‌دهد که دشمنان با چه صراحتی از تغییر حکومت اسلامی سخن به میان می‌آورند و متاسفانه برخی مسئولان و لایه اجتماعی جامعه معتقد به تئوری توهم توطئه هستند.

سردار جزایری با بیان اینکه دشمنان عملکرد جمهوری اسلامی ایران را برنمی‌تابند و مدام علیه نظام دست به اقدامات خصمانه می‌زنند، افزود: امروز بسیاری از کشورها خودشان نیست به دشمنی با ایران اذعان دارند و تمام اسناد موجود است.

*علت اصلی دشمنی استکبار علیه انقلاب اسلامی

وی مهمترین استراتژی آمریکا را متوقف کردن ایران در گسترش انقلاب اسلامی در صورت لزوم بهره‌گیری از نیروی نظامی برشمرد و اضافه کرد: علت اصلی همه اقدامات خصمانه آمریکا و استکبار علیه ایران، ترس از گسترش اسلام ناب محمدی و وحدت مسلمانان با هم است چرا که ‌جلوی چپاولگری ‌آنها‌ گرفته می‌شود.

سردار جزایری با بیان اینکه امام خمینی(ره) حد و مرز دشمن علیه انقلاب اسلامی را مشخص کرده‌اند، گفت: امام خمینی می فرمایند ما چه بخواهیم و چه نخواهیم «صهیونیست‌ها»، «آمریکا» و «شوروی» در تعقیب‌مان خواهند بود تا «هویت دینی» و «شرافت مکتبی‌مان» را لکه‌دار کنند» بنابراین تا وقتی که هویت دینی و شرافت مذهبی بر کشور ایران حاکم است دشمن ایران را تهدید می‌کند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری می‌فرمایند «استکبار، اسلام و تفکر انقلابی ایران را بزرگترین مانع گسترش سیطره خود می‌داند و با توجه به نتیجه‌بخش نبودن راه‌های سخت‌افزاری به جنگ نرم متوسل شده است» گفت: دشمن به دنبال این است تا تفکر اسلام و انقلاب ایران نباشد‌.

معاون امور بسیج و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه به طرح‌ریزی دشمنان علیه ایران اشاره کرد و افزود: استکبار جهانی ریشه تمام مشکلاتشان را در هویت ایرانیان و باورهای مذهبی می‌دانند بنابراین ‌برای از بین بردن و حتی کمرنگ کردن مظاهر اعتقادات ملت ایران برنامه‌های عملیاتی خود را اجرا می‌کنند ‌که در این مسیر به استفاده از  تمامی ابزارها‌ بهره می‌گیرند‌.

سردار جزایری از ترویج فرهنگ سطحی‌نگری و خرافه‌پردازی با تبلیغات معکوس در باب گسترش نفوذ جریان فکری متفکرین جوانگرا و نواندیش اسلامی را مهمترین راهبرد دشمنان علیه جوانان ایران اسلامی برشمرد و گفت: دشمنان با استفاده از هر ابزاری‌ فضای دین‌گرایی واخلاق را در جامعه جوانان ایران هدف قرار داده‌اند چرا که به خوبی می دانند جوانان اساسی‌ترین راهبرد برون‌رفت جمهوری اسلامی از چالش‌های متعددی نظیر جنگ و تحریم هستد‌.

‌معاون امور بسیج و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمنان به این مقوله هم اکتفا نمی‌کنند و وارد مباحث علمی شده‌اند، تصریح کرد: از همین روست که مقام معظم رهبری روی مباحث علمی و فناوری تاکیدات فراوانی دارند چرا که ایشان یکی از پایه‌های ایستادگی و مقاومت و پیشرفت و عبور از ‌پیچ تاریخی را توجه به علم و فناوری می‌دانند.

وی با بیان اینکه در خارج از کشور دشمنان اتاق‌های فکر فراوانی روی نو‌اندیشی اسلامی و دگراندیشی تشکیل داده‌اند، اظهار داشت: این درحالی است که وقتی در داخل کشور به این مسئله اشاره می‌شود، ‌برخی مسئولان به آن واکنش نشان داده و بی‌توجه از کنار آن رد می‌شوند.

سردار جزایری ضد‌انقلاب سنتی، گروه‌های تندروی قومی و مذهبی، تروریست‌ها، اراذل و اوباش سیاسی، نفوذی‌های دشمنان پنهان، غرب‌زدگان و شیفتگان غرب، افراد و گروه‌های جدا شده از انقلاب، جبهه معارض غرب و جبهه معارض عربی را از دشمنان انقلاب اسلامی برشمرد و اظهار داشت: باید راهبردها و تاکتیک‌های دشمنان را در این جبهه‌ها شناسایی و در برابر آن راهبردها و تاکتیک‌های خودمان را عملیاتی و اجرا کنیم، چرا که دشمنان مدام با برنامه‌های جدید در حال توطئه علیه ایران هستند.

وی از فتنه ۸۸ به عنوان بزرگترین بلا برای انقلاب اسلامی طی طول ۳۰ سال گذشته نام برد و گفت: بلایی که در جنگ، کودتاها، اقدامات تجزیه‌طلبانه و ۸ سال جنگ تحمیلی بر کشور ‌اثر نداشت ولی در فتنه ۸۸ یکجا بر ایران وارد آمد.

معاون امور بسیج و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه در دفاع مقدس انقلاب اسلامی را به جهان صادر کردیم و آبرو خریدیم، تاکید کرد: در جنگ‌های تجزیه‌طلبانه آموختیم که چگونه دفاع کنیم و در دفاع مقدس بسیاری از پدیده‌های ارزشی به وجود آمد.

وی با بیان اینکه بزرگترین پیروزی در سال ۸۸ به بزرگترین شکست توسط فتنه‌‌گران منجر شد، افزود: در این سال از طرف مسئولان کوتاهی ‌و اهمال‌هایي ‌صورت گرفت و متاسفانه فتنه‌گران باقی مانده‌اند و هنوز هم فتنه‌انگیزی می‌کنند.

سردار جزایری با بیان اینکه فتنه‌گران با وقاحت هرچه تمام‌تر تا زمینه پیدا می‌کنند، مجددا دشمنی‌های خودشان را بروز می‌دهند، تصریح کرد: قوه قضائیه بدون تحت تأثیر بودن باید با فتنه‌گران برخورد جدی کند.

وی‌ مراکز تصمیم‌گیری، تئوری‌پردازان، مراکز پدیده‌شناسی، ایده‌پردازی، سیاست‌مداران و کارگزاران، مراکز پیاده‌سازی، مدیریت و اجرا و برنامه‏های کلی و پروژه‌های ‌راهبردی را ساختار کلی دشمن برشمرد.

معاون امور بسیج و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح ‌‌براندازی نرم‌، نافرمانی مدنی،‌ ایران محور شرارت‌، جذب نخبگان ایرانی‌، مقابله با ایران در دوران نو محافظه‌کاران، طراحی بمباران اتمی سایت‌های هسته‌ای ایران، تحریم‌های حوزه انرژی و تحریم‌ها علیه سپاه را از مهمترین اهداف و برنامه‌‌ها‌ی دشمنان علیه کشورمان برشمرد و گفت: رائول مارک گرچت تئوری پرداز آمریکایی می‌گوید ‌ایالات متحده باید تحریم‌های بیشتری علیه ایران اعمال کند تا منجر به تغییر رژیم شود، اما خود آنان می‌دانستند که‌ تحریم‌ها‌ مستقیماً به سقوط رژیم منجر نخواهند شد، ولی ‌‌ایالات متحده جهت مقابله با برنامه هسته‌ای ایران، گزینه ‌فشار را در دستور کار قرار داد ‌و  در عین حال، ‌روی نقض حقوق بشر و نبود انتخابات قانونی و مشروع در ایران به طور گسترده‌ تمرکز کردند.

معاون امور بسیج و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه یکی دیگر از راهبردی‌های امریکا علیه ایران «اسلام‌ستیزی» است، افزود: ‌ دشمنان بیشتر برنامه‌های مطالعاتی خود را در منطقه ‌حول محور «اسلام ستیزی» و مقابله با جریانات اسلامی قرار داده‌اند که‌ در این راستا ‌متزلزل کردن بنیادهای عقیدتی و ایدئولوژیکی اسلام در دستور کار آنان قرار گرفته است.

وی کمیته امور عمومی ‌آمریکا ـ اسرائیل، آیپک، بنیاد  سوروس، موسسه  آلبرت انیشتین، بنیاد  اعانه ملی دموکراسی، مرکز بین‌المللی  ویلسون،  بنیاد بوش، موسسه هوور،  موسسه پرس ناو، مرکز فرماندهی  سایبر و بنیاد  راکفلر،  مؤسسه صلح آمریکا،  مؤسسه یهودی امور امنیت ملی و هالیوود را از مهمترین مراکز طرح و برنامه علیه ایران برشمرد و تصریح کرد: امریکا برای ‌ایجاد انقلاب ‌مخملی ‌در‌ ایران ‌بیش از ۲۲ پروژه را اجرا کرد.

سردار جزایری ادامه داد: همچنین از طریق هالیود بیش از ۷۰ فیلم ضد‌ایرانی، ده‌ها فیلم ضد‌اسلامی و صدها تولید ضد‌انسانی مغایر با پیام‌های رهایی بخش اسلام و ایران تولید کرده است.

وی با بیان اینکه دشمنان بهترین راه مقابله با ایران‌ را فروپاشی از درون می‌دا‌نند‌ و ‌‌با اعمال فشارهای داخلی و بیرونی و کشاندن صحنه رویارویی ‌به داخل ایران به دنبال ضربه زدن به کشور هستند، گفت: دلیل این همه اقدامات خصمانه علیه به دلیل این است که جمهوری اسلامی ‌‌مانع تحقق منافع آمریکا در منطقه می‌شود.

سردار جزایری تضعیف سیاست‌های اقتصادی و دامن زدن به اختلافات درونی ایران را یکی دیگر از راهبردهای دشمنان علیه کشورمان نام برد و اظهار داشت: آمریکا ‌با پخش برنامه‌های تلویزیونی ماهواره‌ای با محتوای هرزه به دنبال به انحراف کشاندن نسل جوان است و از طرفی جریان فرهنگ عامیانه غربی را به داخل ایران منتقل کند.

معاون امور بسیج و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح ترساندن ایران از طریق عملیات روانی و تهدید به حمله نظامی مستقیم‌ را از دیگر راهبردهای استکبار جهانی علیه کشورمان برشمرد.

وی با بیان اینکه جبهه استکبار برای نابودی ایران ۱۰ فرمان شیطانی را طراحی کرده است از تضعیف و ناکارآمد‌سازی‌ رهبری، مدیران و نظام مدیریت در کشور به عنوان اولین فرمان نام برد و گفت: مرکز ثقل مدیریت نظام در برابر هجمه‌های نرم و سخت دشمن در نظام جمهوری اسلامی ایران، ولایت فقیه و جایگاه آن است‌ بنابراین دشمن در تمامی توطئه‌ها و طرح‌های خود تلاش کرده ‌در رهبری و مدیریت جامعه ایران اخلال ایجاد کرده و از این طریق جایگاه رهبری و مدیریت نظام را تضعیف کند.

سردار جزایری اعتماد‌زدایی، مشروعیت‌زدایی، ایجاد بی‌ثباتی و ناپایداری سیاسی نظام را یکی دیگر از ده فرمان جبهه استکبار بیان کرد و اظهار داشت: دشمنان نظام پیوسته از دو جهت داخلی و خارجی تلاش کرده‌اند ثبات و مشروعیت نظام را تضعیف کنند‌.

معاون امور بسیج و تبلیغات دفاعی ستاد کل رسانه‌سازی، رسانه‌گیری و ایجاد جنگ روانی و رسانه‌ای برای مسئله سازی و تسخیر اذهان جامعه هدف را از اهداف دشمنان علیه ایران دانست و تصریح کرد: دشمنان در این عملیات تبلیغی و رسانه‌ای با مسئله‌سازی و طرح مسایل متعدد، بزرگ‌نمایی آسیب‌ها و ارائه راست و دروغ‌های فراوان، نوعی عملیات نرم برای ایجاد تردید و سست کردن باورها و تغییر اذهان جامعه ایران را پیگیری می‌کنند.

وی هویت‌زدایی ایران از فرهنگ و باورهای اسلامی و ایجاد خوش بینی نسبت به غرب و ترویج فرهنگ و سبک زندگی‏ غربی را از دیگر فرمان‌های شیطانی استکبار برشمرد و اضافه کرد: غربی‌ها به خصوص صهیونیست‏ها، اسلام‌خواهی، باورهای دینی و ملی در ایران و ‌معنویت‏جویی در آموزه‏های مکتب تشیع را به عنوان نقطه کانونی قدرت نرم جمهوری اسلامی می‌دانند بنابراین‌ گسترش ابتذال و لمپنیسم در جامعه، تغییر ذائقه فرهنگی اجتماعی جامعه، جابه‌جایی ارزش‌ها، ترویج سبک زندگی غربی به جای مدل اسلامی و گسترش اباحه‌گری و سست کردن نظام خانواده را به طور جد در دستور کار قرار داده‌اند.

وی ایجاد گسست برای تضعیف سرمایه‏های اجتماعی، وحدت ملی، قدرت مرکزی و هویت‏بخشی به گروه های معارض را یکی دیگر از راهبردهای دشمن علیه ایران برشمرد و گفت: تشدید اختلاف‏های داخلی در تمام سطوح و تبدیل آن به نزاع‏های فرسایشی درون ملی به صورت اقتضایی و بهره‌گیری از مجموعه روش‌های نرم برای ایجاد گسست و بحران‌های اجتماعی و سیاسی با تمرکز بر مسایل اختلافی توسط دشمنان در داخل کشور پیگیری می‌شود.‌

سردار جزایری تضعیف فرهنگ ایثار و مقاومت،تخریب منابع قدرت دفاعی، امنیتی، انتظامی و حوزه اثر بازدارندگی آنها را مهمترین راهبرد دشمن در ایران داست و گفت: بنگاه‌های فکری و کلوپ های صهیونیستی‌ بر این باورند که جامعه ایران زمانی ضعیف و قابل مهار یا اضمحلال خواهد شد که منابع قدرت انقلابی آن نظیر روحانیت، نیروهای مسلح، پاسداران، بسیجیان و نهادها و گروه‌های کشوری حامی انقلاب و فرهنگ مقاومت تضعیف شوند.

معاون امور بسیج و تبلیغات دفاعی ستاد کل ‌القای ناامیدی، جداسازی نخبگان و علما از همدیگر و از نظام‌ و محدود سازی فعالیت های علمی و فناوری را از دیگر فرمان های شیطانی استکبار علیه ایران برشمرد و اظهار داشت: قرار دادن نخبگان در رویارویی با نظام و تشدید شکاف‌آزمایی و ارتباطی یا تقابل میان آنها و رایج کردن فضای یأس، ناامیدی و آشوب در جامعه و امنیتی کردن این رابطه در کشور و تلاش برای جداسازی مراجع، نخبگان، اقوام و اقلیت‏ها از نظام و گروه‏سازی‌های متعدد به طور در دستور کار دشمنان قرار گرفته است.

سردار جزایری تضعیف زیرساخت‏های فرهنگی و روانی تولید، شکستن مقاومت اقتصادی و ایجاد بی‏ثباتی در اقتصاد ملی را از مهمترین برنامه‌های استکبار برشمرد و اضافه کرد: غرب با این استراتژی‌ به عنوان اهرم فشار و محاصره فلج‌کننده استفده کرده و ضمن رواج دادن فرهنگ مصرف‌زدگی و جلوگیری از تولید و رونق بازار کالاهای ایرانی و ترویج واردات بی‌رویه، به صورت هم زمان تشدید تحریم‏ها، اعمال فشار و ایجاد ناپایداری اقتصادی در ایران توام با تهدید مستمر، محدودسازی ارتباطات و تضعیف هم‏پیمانان ایران را در دستور کار قرار داده است.

وی تهدیدنمایی ایران برای صلح و امنیت جهانی و ایجاد انزوای بین المللی و اجماع جهانی علیه ایران را از برنامه های اخیر دشمنان برشمرد و گفت: ‌غرب با ارائه‌ چهره‌ای مخوف از اسلام و جمهوری اسلامی در نزد افکار عمومی جهان، ‌معرفی ایران به عنوان محور تروریسم و شرارت در منطقه، تلقین ایجاد اجماع جهانی بر ضد ایران و ‌القای خطرناک بودن ایران برای صلح و امنیت جهان به دنبال تخریب چهره اسلام و ایران در جامعه جهانی است.

وی‌ ایران‌ستیزی، شیعه‌ستیزی و جداسازی ایران از کشورهای اسلامی و تأثیرگذار را از برنامه های دشمنان نام برد و گفت: نظام صهیونیستی، وحدت و همگرایی در جهان اسلام ‌آن هم با محوریت ایران را بزرگترین خطر برای خود می داند‌ و با توجه به اینکه مردم مسلمان آزادی‏خواه، گروه های انقلابی و کشورهای مستقل در جهان اسلام همیشه برای انقلاب یک حامی و پشتیبان بوده‏اند، دشمن تلاش جدی دارد تا با تضعیف و قطع ارتباط آنها با جمهوری اسلامی ایران و ایجاد اختلاف بین ایران و دیگر کشورهای اسلامی از گسترش شیعه و نظرات شیعی جلوگیری کند.

 

منبع : خبرگزاری بسیج

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.