این مطلب ۲۴ بار خوانده شده
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران:

اگر دفاع از ارکان انقلاب و اصل ولایت فقیه سیاسی است سپاه از همه نهادها سیاسی تر است

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: دشمنان با فتنه نفوذ می خواهند ضربه بزنند، باید بدانیم خطر نفوذ امروز یک تهدید بزرگ است چرا که ممکن است گرایش مردم و اعتقاد آنها را تغییر دهد و آماده پذیرش تغییرات آمریکایی نموده و مردم را از روحیه استکبارستیزی دور کند.

 

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت"  حجت الاسلام حاجی صادقی جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مجمع بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت که صبح دیروز(یکشنبه) با حضور  ۶۰۰نفر از نخبگان و اعضای شوراهای مجامع بسیج پیشکسوتان سراسر کشور برگزار شد با گرامیداشت سالروز ۱۹دی ماه که روز قیام مردم قم بود اظهار داشت: در روایت آمده که هر تلاشی بدون توفیق از طرف خدا نتیجه نمی دهد. خدا دو چیز از ما خواسته که اگر انجام شود به نتیجه می رسیم، یکی حرکت ما جهادی باشد که در انقلاب ما وضعیت عادی داشتن جواب نمی دهد بلکه قیام و جهاد است که موجب پیروزی می شود و دوم اینکه این جهاد جهت دار باشد یعنی برای خدا صورت بگیرد که اگر به این دو نکته توجه شود خدا جلوی اشتباهات ما را خواهد گرفت.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه ولی فقیه معصوم نیست ولی برجسته ترین مصداق مصونیت از خطاست، تاکید کرد: باید در کارها اخلاص داشته باشیم و در تمام کارها خدا را درنظر بگیریم در این صورت پیروز خواهیم شد زیرا ما هرچه داریم از خدا بوده و اگر امروز به جایی رسیدیم از طرف خدا بوده است.

وی افزود: آیا تا لحظه آخر این روحیه انقلابی را نگه خواهیم داشت یا خیر، از خدا می خواهیم تا آخرین لحظه زندگی، ما را انقلابی نگه دارد و لذا نسبت به آینده باید به خدا توکل کنیم تا عاقبت به خیر شویم.

حجت الاسلام حاجی صادقی یکی از مهمترین شاخص های مومنین راستین واقعی را دفاع از دین دانست و گفت: مومنان واقعی فقط دین دار نیستند بلکه اگر جایی دین خدا مورد هجوم واقع شود وارد صحنه دفاع از دین می شوند، درست مانند همان چیزی که امامان ما انجام دادند. اگر گلوله های دشمن به دین بخورد به هدف خورده ولی اگر به جسم،بخورد یعنی ما پیروز شده ایم، این همان فرهنگ عاشورایی است که برای دفاع از دین جان خود و عزیزان خود را نیز می دهد.

وی ادامه داد: امروز دفاع از دین خدا در قالب دفاع از انقلاب شکل گرفته که تجلی بخش حاکمیت خدا همان اسلام ناب است. امروز یک فرد انقلابی درسی که از اهل بیت گرفته دفاع از انقلابی است که احیاگر اسلام ناب بوده و در آینده زمینه ساز نهضت ظهور است و زمینه ظهور را فراهم کرده و شرایط را آماده ظهور می کند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه ماموریت انقلاب اسلامی را آماده کردن جهان برای ظهور دانست و گفت: خوشا به حال کسانی که در این راه به شهادت رسیده اند زیرا پیروزی انقلاب پیروزی اسلام ناب است.

وی افزود: دفاع لوازم و مقدماتی دارد که یکی از مهمترین الزامات دفاع توجه به نوع خطر و ابزار حمله دشمن است، برای اینکه بتوانیم دفاع صحیح داشته باشیم باید از حمله های دشمن یک تصویر درست داشته باشیم.

حجت الاسلام حاجی صادقی بصیرت را بسیار حیاتی دانست و گفت: یکی از مهمترین ابعاد بصیرت آگاهی نسبت به دشمن است به خصوص در شرایطی که دشمن با چهره دوستانه و نفاق و فتنه می آید ، در فتنه تانک های دشمن در قالب طنز و مردم داری و ارادت می آید در چنین وضعیتی دفاع بدون دشمن شناسی امکان ندارد.

وی ادامه داد: درگیری جبهه استکبار در برابر جبهه انقلاب شفاف شده است، سال قبل رهبر انقلاب فرمودند دشمن جبهه ای عظیم و گسترده و نامتجانس مقابل انقلاب درست کرده است..

وی با طرح این سوال که چرا فتنه ۸۸که طراحی آن۱۰سال طول کشید جواب نداد؟ اظهار داشت: علت شکست این فتنه دو چیز بود یکی قدرت رهبری بود دومی هوشیاری الهی مردم، اما امروز دشمنان تلاش می کنند تا به جایگاه رهبری در فتنه های بعدی ضربه بزند. در انتخابات خبرگان برخی هوس هایی داشتند و برخی می گویند باید کاری کرد که رهبری سوم از جنس رهبر اول و دوم نباشد، باید مراقب این فتنه بزرگ باشیم، برخی نیز به دنبال عوض کردن خطوط قرمز رهبری هستند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: رهبری ما که از امام علی بالاتر نیست ، در زمان حضرت علی با فتنه که همان آتش بس با معاویه بود علی را خراب کردند و صدمات سنگینی به اسلام زدند، دومین نکته اینکه تحمیل کردند به حضرت علی که با معاویه مذاکره کند.

 

حجت الاسلام حاجی صادقی تاکید کرد: سران قوا بدانند حق سیاست گذاری ندارند و همه باید پشت سر رهبری باشند.

وی ادامه داد: به نظر می رسد  تمام رئیس جمهور های ما خودشان را رئیس نظام می دانند و اقدام به سیاست گذاری می کنند که اقدام غلطی است و تنها کسی که حق سیاست گذاری دارد رهبری است.

وی اظهار داشت: فرق یزید و معاویه در این است که یزید به میدان می آید ولی معاویه به گونه ای عمل می کند که قتل عام امامان توجیه داشته باشد لذا امروز چهره دشمن چهره معاویه ای است.

حجت الاسلام حاجی صادقی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: دشمنان با فتنه نفوذ می خواهند ضربه بزنند، باید بدانیم خطر نفوذ امروز یک تهدید بزرگ است چرا که ممکن است گرایش مردم و اعتقاد آنها را تغییر دهد و آماده پذیرش تغییرات آمریکایی نموده و مردم را از روحیه استکبارستیزی دور کند.

کسانی که می گویند با شعار مرگ بر آمریکا نمی شود کشور را اداره کرد قطعا  سخنگوی کاخ سفید هستند

حجت الاسلام حاجی صادقی گفت: نفوذ سیاسی یعنی اینکه در ۲۲بهمن فردی برود پشت تریبون بگوید که انقلاب را باید به روز کنیم، یعنی انقلاب را با بعد رحمانی جلو ببریم و با تمام دنیا باید رفیق شویم و این افراد به دنبال تحریف انقلاب هستند. کسی که می گوید با شعار مرگ بر آمریکا نمی شود کشور را اداره کرد قطعا  سخنگوی کاخ سفید است.

وی ادامه  داد: چنین کسانی به دنبال این هستند که بگویند نماز را با رهبر بخوانید ولی یادتان نرود که از سفره معاویه نیز باید بخورید، برخی می گویند که نیازی نیست پول زیادی را صرف نیروهای مسلح کنیم، این فرد نمی داند که با توان دفاعی میتوانیم دشمنان را عقب بزنیم.

 اگر دفاع از ارکان انقلاب و اصل ولایت فقیه سیاسی است سپاه از همه نهادها سیاسی تر است

وی با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یعنی سنگرنشینان خط مقدم اسلام و انقلاب، بیان داشت: سپاه در جناح وارد نمی شود ولی در جبهه وارد می شود، در جبهه انقلاب اسلامی مردانه و شجاعانه حضور داریم و اگر دفاع از ارکان انقلاب و اصل ولایت فقیه سیاسی است سپاه از همه نهادها سیاسی تر است.

حجت الاسلام حاجی صادقی خطاب به دشمنان انقلاب اظهار داشت: استکبار و هنرپیشگان استکبار بدانند این آرزو را به گور می برند که سپاه به عناصر و نهادهای انقلاب روزی بی تفاوت باشد.

وی ادامه داد: همه همت من و شما باید این باشد تا ماندگاری انقلاب را حفظ کنیم ، رهبری فرمودند که این ماندگاری را به عنوان هدف قرار دهید لذا همه ما وظیفه داریم برای ماندگاری انقلاب تلاش کنیم.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه انقلاب اسلامی را دارای ۴رکن دانست و گفت: موتور حرکت انقلاب اسلام است که دشمنان در پی خاموش کردن آن هستند ، راننده این حرکت ولایت است و دشمنان می خواهند راننده را حذف کنند، سوخت این موتور مردم هستند و استکبارستیزی رکن دیگر انقلاب است.

حجت الاسلام حاجی صادقی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: در انتخابات سال آینده جهت گیری ما باید در جهت وحدت انقلاب باشد زیرا  رئیس جمهوری می خواهیم که نسبت به اسلام تقید داشته باشد و نسبت به ولایت تبعیت و فرمانبردار و نسبت به ولایت سرباز باشد ، نسبت به مردم روحیه خدمت گذاری داشته باشد، نسبت به دشمنان تبری و استکبارستیز داشته باشد و با دشمن سازش نکند.

وی درپایان اظهار داشت: امیدواریم خدا کمک کند تا بتوانیم انقلاب اسلامی را که امانت امام دست ما است از گردنه های سخت عبور دهیم و به دست امام زمان برسانیم

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.