این مطلب ۳۵۳ بار خوانده شده
موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه

ساخت نمونه پهپاد آمریکایی سکته ناقص آمریکایی‌ها را کامل کرد/عدم توافق بهتر از تحمل پیشنهادهای ظالمانه آمریکا است

خبرگزاری تسنیم:خطیب نمازجمعه تهران گفت: عدم توافق بهتر از تحمل پیشنهادهای ظالمانه آمریکا است
نسخه مناسب چاپ

 

 

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت"آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه دوم امروز نمازجمعه تهران با اشاره به سالروز شهادت امام سجاد(ع) همزمان با ۲۵ محرم الحرام ضمن تسلیت شهادت این امام بزرگوار از دولت و وزیر بهداشت، درمان و اموزش پزشکی برای اجرای مرحله سوم طرح تحول سلامت تقدیر کرد و گفت: قرار شده است در این مرحله اخذ زیرمیزی توسط پزشکان تخلف محسوب شود و پزشکان متخلف از سه تا ۵ سال از طبابت محروم شوند، البته از پزشکان خدوم و پاک که درجامعه پزشکی اکثریت دارند نیز تشکر می‌کنیم.
وی با اشاره به اتمام دوره ریاست ضرغامی در سازمان صدا و سیما از زحمات ۱۰ ساله مهندس ضرغامی در این سازمان تشکر کرد و گفت: برای آقای سرافراز در مدیریت جدید صدا و سیما آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم توصیه‌های رهبری در این زمینه را مورد توجه قرار دهند.
خطیب نمازجمعه تهران در ادامه با اشاره به ساخت نمونه ایرانی آرکیو۱۷۰ تصریح کرد: سه سال پیش ایران یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکایی آرکیو۱۷۰ را به غنیمت گرفت و بلافاصله ساخت نمونه آن توسط متخصصان ما در هوافضای سپاه پاسداران از طریق مهندسی معکوس در دستور کار قرار گرفت و نهایتا نمونه ایرانی آن ساخته شد و به پرواز درآمد همانطور که همه در تلویزیون دیدیم.
آیت الله موحدی کرمانی یادآور شد: ساخت نمونه ایرانی این پهپاد ضربه‌ای سخت بر پیکره آمریکایی‌ها بود و به قول فرمانده هوافضای سپاه پاسداران سکته ناقص آمریکایی‌ها را کامل کرد. البته این هواپیما نواقصی را به خصوص در بخش رادارگریزی داشت که به شکار نیروهای ایرانی درآمد که این نقص در نمونه ایرانی آن برطرف شده است طبق اظهارات مسئولان سپاه ۴ نمونه این آرکیو در ماه‌های آینده ساخته می‌شود و تولید انبوه آن نیز محقق خواهد شد.
وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری به علم و دانش گفت: بیخود نیست که رهبری به علم و دانش بسیار تأکید می‌کند و مرحبا به این عزیزان، آمریکایی‌ها می‌گفتند ایرانی‌ها قادر به مهندسی معکوس و استخراج اطلاعات این پهپاد نیستند اما اکنون با بهت و حیرت قدرت ایران را نظاره می‌کنند.
خطیب نمازجمعه تهران در ادامه با اشاره به توانمندی ایران در ساخت موشک بالستیک سجیل تصریح کرد: این موشکل می‌تواند تمام نقاط اسرائیل و پایگاه‌های آمریکایی را در منطقه مورد هدف قرار دهد و آنها را با خاک یکسان کند. بنابراین هیچ مرکزی از مراکز اتمی و موشکی اسرائیل از موشک‌های ایران در امان نیست و مراکز اتمی اسرائیل و پایگاه‌هیا موشکی آن که پنهان شده است در معرض موشک‌های پرقدرت، پرسرعت و مهیب ایرانی است، سقف آهنین اسرائیل هم قابلیت دفاع در برابر موشک‌های ایرانی را ندارد که باید خدارا شکر کرد که به برکت انقلاب اسلامی عزت این مملکت روز به روز افزوده می‌شود.
آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به برخی از ویژگی‌های این نمونه از موشک‌ها گفت: این موشک‌ها مدتی پس از پرتاب از زمین از جو خارج می‌شوند و با سرعتی ۱۶ برابر سرعت سوت به سوی هدف می‌رود که هیچ قدرت دفاعی توان دیدن آن را ندارد. چه به رسد به اینکه آن را مورد هدف قرار دهد.
وی در همین زمینه خاطرنشان کرد: همه این ابزارها فقط برای دفاع است و نقش بازدارندگی و دفاع برای ایران دارد زیرا دفاع هم حق مسلم نه هر کشور بلکه هر انسانی است و اگر اسرائیل روزی دیوانه شود و فکر تجاوز به ایران را داشته باشد با موشک‌های بالستیک سجیل که توان برد دو هزار کیلومتری را دارند در حالی که فاصله ما با اسرائیل یک هزار کیلومتر است اگر چنین فکر غلطی را داشته باشند و بخواهد به ایران حمله کند همانطور که رهبر انقلاب فرموده اند تلاویو و حیفا را با خاک یکسان می‌کنیم.
خطیب نمازجمعه تهران افزود: بنابراین با زبان تهدید و زور با کشوری مانند ایران کاری احمقانه است هیچ راهی برای طرف مقابل جز مذاکره منطقی در فضای احترام وجود ندارد و ایران حتی یک قدم از توسعه و غنی سازی اورانیوم عقب نشینی نمی‌کند و از حق مسلم خود در دستیابی به انرژی اتمی عقب نشینی نخواهد کرد.
آیت الله موحدی کرمانی افزود: همه مردم ایران به حفظ حقوق مسلم خود و پیشرفت انرژی هسته‌ای اعتقاد و اراده جدی دارند که این اراده در هیئت مذاکره کننده متبلور است. این اراده را می‌توان از زبان وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی شنید که گفت: من شخصا با ۱+۵ صحبت کردم که آنها متقاعد کنم تا ایرانی‌ها را از غنی سازی منصرف و وادار به تعطیلی رأکتور آب سنگین کنند اما آنها گفتند چنین چیزی ممکن نیست.
وی در ادامه خطاب به اوباما رئیس جمهور آمریکا گفت: اوباما به جای نامه نگاری حسن نیت خود را در عمل نشان دهد، نه اینکه هنوز مرکب نامه‌اش خشک نشده است دستور تمدید وضعیت اضطراری ایران را صادر می‌کند آمریکا می‌داند حتی در مقابله با داعش هم نمی‌تواند قدرت ایران را نادیده بگیرد.
خطیب نمازجمعه تهران افزود: یک هفته نامه آمریکایی اخیرا اظهار کرده است که امریکا بدون کمک ایران نمی‌تواند مقابل داعش بایستد و نیاز به ایران دارد.
آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به اینکه اوباما گفته است تحریم‌ها ایران را برسر میز مذاکره آورده است یادآور شد: ایران حاضر به مذاکره شد تا به شما و دنیا بفماند که شما دروغ می‌گویید ثابت کند با بلوکه کردن دارایی‌هایش شما خائن و با تحریم‌های ظالمانه ظالم هستید و به دنیا ثابت کند ما اهل منطق و خواهان صلح جهانی هستیم.
وی با بیان اینکه اوباما و کری گفته‌اند که عدم توافق بهتر از توافق بد است افزود: ما هم می‌گوییم عدم توافق بهتر از پذیرش زور، قلدری و تحمل پیشنهادهای ظالمانه آمریکایی است.
خطیب نمازجمعه تهران با اشاره به اظهارات اخیر احمد شهید و گزارش او در مورد ایران گفت: احمد شهید اگر دنبال پرونده حقوق بشر است همکارانش را به غزه ببرد که ببینند رژیم صهیونیستی چه برسر مردم مظلوم غزه آورده است به سوریه بروند و پای سخن دختران دبستانی سوریه بنشینند و ببینند که دوستان آنها چه برسر هم دبستانی‌های آنها آوردند. به عراق بروند و از سر و دستهای بریده شده گزارش تهیه کنند.
آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به اظهارات اخیر مخالفان سوریه گفت: مخالفان سوریه هم به این نتیجه رسیده‌اند که باید با رژیم فعلی سوریه گفتگو کنند. سران یکی از ائتلاف‌های مخالف سوریه اعلام آمادگی کرده است که با رژیم این کشور گفتگو کند و به اشتباهات گذشته خود اعتراف کرده است و برای مذاکره با مسئولان سوریه دست به دامان روسیه شده است.
وی با اشاره به یورش اخیر رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی گفت: این امر موجب شکل گیری انتفاضه دیگری در سرزمین‌های اشغالی شده است ما ضمن محکوم کردن این یورش به مسجد الاقصی از علمای اسلامی می‌خواهیم در برابر این جنایات رژیم صهیونیستی ساکت ننشیند.
خطیب نمازجمعه تهران با اشاره به مسائل رخ داده در بحرین گفت: در بحرین این مسئله مطرح شده است که یک همه پرسی صورت بگیرد و از طرف دیگری مردم را به حضور در انتخابات پارلمانی نمایشی دعوت می‌کنند تا بتوانند حقوق مردم شیعه که اکثریت این کشور هستند را نادیده بگیرند. ما برتحریم این انتخابات پارلمانی نمایشی پافشاری می‌کنیم و به مردم شریف بحریان توصیه می‌کنیم به هیچ وجه در انتخابات پارلمانی نمایشی شرکت نکنند و در همه پرسی که قرار است در این کشور برگزار شود حضوری فعال داشته باشند.
به گزارش تسنیم، آیت الله موحدی کرمانی در خطبه اول نمازجمعه امروز تهران نیز با اشاره به حوادث عاشورا و شهادت امام حسین و یارانش گفت: کوفیان درحالی که امام حسین را دوست داشتند قاتل امام حسین شدند این مسئله خطرناکی است که گاهاً انسان با مشاهده این طور مسائل موظف می‌شود به خود مراجعه کند.
وی با بیان اینکه برخی از  انسانهایی که برای امام حسین عزاداری می‌کنند اما از طرف دیگر با مکتب امام حسین می‌جنگند گفت: در حادثه کربلا شخص مطرح نیست بلکه مکتب امام حسین بود که مطرح بود و عاشورا مکتب و فرهنگ امام حسین است و انچیزی که امام حسین برای ان جان داد مکتب امام حسین بود.
خطیب نمازجمعه تهران با بیان اینکه در حادثه عاشورا تبلیغات صورت گرفته علیه امام حسین و امام علی(ع) فکر مردم و دوستداران امام حسین را عوض کرد ادامه داد: آنها خیال می‌کردند کشتن امام حسین یک وظیفه است و امام حسین خروج کرده است. درحالی که برخی از آنها امام حسین را به خوبی می‌شناختند همانطور که عمر سعد می‌گفت می‌دانم اگر حسین را بکشیم دنبال آن یک آتش است اما از آن طرف می‌گفت از حکومت ری هم نمی‌توانم دل بکنم.
آیت الله موحدی کرمانی تأکید کرد: افرادی که در این زمینه مورد توجه قرار می‌گیرند همان انسان‌هایی هستند که امام حسین را دوست دارند اما از دنیا هم دل نمی‌توانند بکنند. و این نشان می‌دهد هوای نفس و زیرپا گذاشتن آن یک امر مهم است که نباید آن را ساده انگاشت همانطور که رسول الله یارانش را به پیروزی در جهاد اکبر که همان مبارزه با نفس است دعوت کرد.
وی با بیان اینکه همه ما در معرض اینگونه مسائل هستیم و فقط با تقوا می‌توانیم با آن مبارزه کنیم افزود: باید از خودمان مراقبت کنیم بسیاری از انسان ها بودند که با سوابق درخشان در میدان این جنگ شکست خوردند افرادی ک در جنگ عادی با دشمن فداکاری کردند ولی در جنگ با نفس شکست خوردند.
خطیب نمازجمعه تهران با اشاره به راهکارهایی برای تسلط بر هوای نفس گفت: روایات مفصلی در این زمینه وجود دارد چونانچه مرحوم مجلسی در بهار آورده است که شخصی از امام باقر سوال کرد که خداوند چگونه حکمت را به لقمان عطاکرد و امام بیانات مفصلی را در این زمینه مطرح کرد که یکی از آنها این بود که لقمان درصدد پند بود و به این واسطه به حکمت رسید، تاریخ عاشورا انقلاب اسلامی به انسان پند می‌دهد اگر انسان دنبال پند و عبرت باشد همه دنیا برای او پند است.
آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به اینکه یاد خدا یکی از راه‌های فرار از شر شیطان و گناه است افزود: وقتی در مواجه به گناه به یاد خدا که اشدالمراقبین است باعث می‌شود که ظاهر گناه را نبینیم و باطن گناه را دیده و از آن دوری کنیم. شخصی که رشوه را به شکل واقعی آن ببیند همانطور که امام علی(ع) گناه را می‌دید از آن دوری می‌کند.
وی عشق به خدا را از دیگر راه‌های جلوگیری از گناه دانست و گفت: لذت دوستی و محبت خدا به انسان کمک می‌کند تا سمت گناه نرود و اگر در معرض گناه قرار گرفت از آن دوری کند. همانطور که حضرت رسول در معراج به چنان لذتی در برابر خدا دست یافت که حاضر به جدایی نبود. که خداوند به او فرمود تو باید برگردی و گمراهان و کسانی که از من دور شده‌اند را به سمت من هدایت کنی اما اگر خواستی چنین حالتی بر روی زمین برای تو ایجاد شود نماز بخوان. پس نماز خواندن از نمونه هایی است که باعث می‌شودانسان در محبت و عشق خدا غرق شود.
خطیب نمازجمعه تهران با بیان اینکه اسلام مخالف مال نیست گفت: از مال در قرآن تعبیر به خیر شده است اما آنچه که اشکال دارد این است که پول و دنیا را بیشتر از خدا دوست داشته باشیم اگر روزی پولها زنان و فرزندان را بیشتر از خدا دوست داشته باشیم باید منتظر عذاب خدا باشیم و اگر روزی صحنه شهوت را از خدا و عفت بیشتر دوست داشتیم باید منتظر جریان اندلوس باشیم.

منبع :خبرگزاری تسنیم

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.