این مطلب ۵۵ بار خوانده شده
حضرت آیت‌الله مکارم‌شیرازی ‌در دیدار سردار نقدی‌:

بسیج، پشتوانه نظام اسلامی است

یکی از مراجع تقلید گفت: پشتوانه نظام اسلامی بسیج است و دشمنان از هیچ مسئله‌ای به اندازه بسیج در هراس نیستند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت حضرت آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار با سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین ابراز کرد: تاسیس بسیج یکی از ابتکارات عظیم امام خمینی(ره) و به برکت انقلاب بود که آثار فراوانی در همه صحنه‌های اجتماعی این کشور داشت.

وی افزود: تاسیس این نهاد مقدس برگرفته از سیره نبی مکرم اسلام(ص)، اهل بیت(ع) و به ویژه نشأت گرفته از فرهنگ عاشوراست.

این مرجع تقلید با بیان اینکه روحیه بسیجی بر افراد و اجتماع تأثیرگذار است گفت: پشتوانه نظام اسلامی بسیج است و دشمنان از هیچ مسئله‌ای به اندازه بسیج در هراس نیستند.

وی ادامه داد: بسیج پشتوانه‌ای قدرتمند برای هر یک از اعضای خود نیز محسوب می‌شود زیرا می‌تواند در شرایط کنونی که خطرات زیادی جوانان را تهدید می‌کند بسیجیان را از مشکلات گوناگون مصون نگه دارد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با تاکید بر تأثیرگذاری بسیجیان بر اعضای خانواده و سایر بستگان گفت: بسیجیان باید همواره شرایطی از جمله آمادگی روحی و نظامی در مقابل دشمنان را داشته باشند هر چند نظام اسلامی امروز آنچنان قدرتمند است که دشمنان حتی نمی‌توانند فکر حمله به آن را داشته باشند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم بیان داشت: زمانی که بیش از ۲۰ میلیون نفر یعنی چیزی حدود یک سوم جمعیت کشور بسیجی باشند قدرتی عظیم در اختیار نظام اسلامی قرار می‌گیرد بنابراین مسئولان باید آموزش‌های نوین و به روز را برای اعضای این نهاد مقدس در نظر بگیرند.

وی با اشاره به آسیب‌هایی که بسیجیان را تهدید می‌کند تصریح کرد: افراد بسیجی نباید به دلیل عضویت در این نهاد دچار غرور شوند زیرا آن‌ها خادمان نظام اسلامی هستند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی عنوان داشت: در زمینه امتیازاتی که برای بسیجیان در نظر گرفته می‌شود باید به این نکته توجه داشت که افراد گوناگون تنها به طمع این مسئله وارد بسیج نشوند.

این مرجع تقلید افزود: بسیج تاکنون اقدامات فراوانی برای پیشبرد اهداف نظام اسلامی داشته و خداوند نیز یاری‌گر و پشتیبان اعضای آن بوده است.

منبع:بسیج نیوز

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.