شنبه 28 خرداد 1401 | 15:42
حجت الاسلام رئیسی
مشکلات کشور با مشارکت مردم حل خواهد شد
رئیس جمهور با بیان این که به دولتمردان تاکید کردم، دچار حاشیه ها نشوند،از هدف گذاری رشد اقتصادی هشت درصدی در کشور خبر داد و گفت: سال گذشته رشد اقتصادی را به قریب به پنج درصد رساندیم.

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت" به نقل از مشرق نیوز، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر شنبه در جمع مردم ورامین گفت: انسان با چشم سر اشیا و اشخاص را تشخیص می‌دهد، اما اگر چشم دل نداشته باشد، دوست و دشمن را نمی‌شناسد، مردم ورامین و این خطه حقیقتاً نشان دادند، در دفاع از انقلاب اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب در صحنه بودند.

وی گفت: مردم ورامین در هشت سال دفاع مقدس، در دفاع از حریم و حرم، در دفاع از ارزش‌های اسلامی خوش درخشیدند و نشان این بصیرت شهدای عالیقدر این دیار است، نشان صدق این مردم مادر چهار شهید، پدر سه شهید و مادر و برادر دو شهید و خانواده‌های بسیار شهدا هستند، این شهر و دیار مزین به نام شهیدان است.

ترجیح دادم در سالگرد انتخابات ریاست جمهوری در بین مردم باشم

رئیس جمهور با بیان این که مردم ورامین تنها به قیام ۱۵ خرداد ۴۲ و حضور در عرصه‌های مبارزه در سال ۵۷ و هشت سال دفاع مقدس بسنده نکردند، گفت: در جریان فتنه ۸۸ مردم ورامین به صحنه آمدند و به سوی تهران حرکت کردند و گفتند، ما همان مردان و زنان سال ۴۲ و ۵۷ هستیم، حضور مردم در ۹ دی و اراده خداوند متعال به فتنه ۸۸ خاتمه داد.

رئیس دولت گفت: من ترجیح دادم، در سالگرد انتخابات ریاست جمهوری به جای رفتن در اجلاس سران و برگزاری یک جلسه شکلی به پروژه‌های نیمه تمام ورامین و قرچک سر بزنم و به جمع مردم ورامین بیایم، این برای من بسیار دلنشین‌تر بود.

وی برخورداری از یک مرکز درمانی مجهز برای این منطقه را جزو ضرورت‌ها و نیاز مردم دانست و گفت: از ساخت مجموعه مسکونی در قرچک ۱۰ سال می‌گذرد، که به دلیل کمترین اقدامات حقوقی و قانونی هنوز به بهره برداری نرسیده است، از دیگر پروژه‌های نیمه تمام را با حضور مسئولین منطقه بازدید شد، تصمیم خواهیم گرفت و این مشکلات را از پیش پا برخواهیم داشت.

ورامین فرمانداری ویژه شد / ‏دو‬استانم در غرب و شرق تهران تشکیل می‌شود

رئیسی بر اجرای یک کار ساختاری و تشکیلاتی در ورامین تاکید کرد و گفت: باید یک تمرکز و اختیارات بیشتر به مسئولین در ورامین داده شود، چون این منطقه در کنار تهران واقع شده مزایا و مشکلاتی دارد، مزایای کنار تهران بودن خوب است، اما باید مشکلات را به حداقل برسانیم، یکی از راه‌های کاهش مشکلات این است، که این منطقه تمرکزی در تصمیم گیری داشته باشد، در همین سفر ان شاالله فرمانداری ورامین به فرمانداری ویژه تبدیل می‌شود.

وی ادامه داد: این اقدام برای ایجاد تمرکز و انجام کار مردم در خود منطقه و شهرستان است، کار بعدی این است، که ما بار استان تهران را بکاهیم، برای این امر هم در شرق و هم در غرب تهران دستور دادیم، دو استان یکی در غرب و یکی در شرق تهران تشکیل شود.

رئیس جمهور با بیان این که مردم در شرایط کرونایی و در شرایطی که دشمن در پی ناامید کردن اقشار مختلف بود، پای صحنه آمدند، گفت: در روزهای برگزاری انتخابات روزی ۷۰۰ خانواده داغدار می‌شدند، اما امروز آمار فوتی‌های کرونا در کشور یک رقمی و در برخی از روزها نیز صفر است، این نیست جز لطف خدا و مشارکت مردم، هر کجا ما مشارکت مردم را داشتیم، همانجا شاهد موفقیت و پیروزی بودیم.

در دولت بسترهای رانت خواری و فساد در کشور را اصلاح می‌کنیم

وی با اشاره به کسری بودجه دولت در ابتدای بر سر کار آمدن گفت: همه به من و وزرا می‌گفتند، شما چطور می‌خواهید، ۴۸۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه را حل کنید، در شرایطی کار را آغاز کردیم، که همان ماه اول بحث این بود، که حقوق و دستمزد از کجا پرداخت شود، اما باید خا را شکر کرد، که سال ۱۴۰۰ را با موفقیت و بدون استقراض از بانک مرکزی و چاپ پول پشت سر گذاشتیم.

رئیس دولت به رونق کسب و کارها و دانشگاه و مدارس بعد از رهایی از کرونا خبر داد و افزود: این موفقیت‌ها جز لطف خدا و کمک مردم نبود، پدران و مادران شما مردم ورامین جلودارهای نهضت هستند، رأی مردم اجرای عدالت بود، مردم از ما عدالت، مبارزه با فقر، فساد و تبعیض بود، ما دولت صادق الوعدی خواهیم بود، آن چه به مردم گفتیم، به مردم گزارش خواهیم داد، اگر گفتیم طی چهار سال چهار میلیون مسکن باید ساخته شود، وعده ما و نیاز کشور و حکم قانون است، به آن پایبندیم، این کار در حال اجرای با سرعت است.

وی با بیان این که اگر چهار میلیون مسکن ساخته شود، مانند سال‌های قبل عقب ماندگی خواهیم داشت، گفت: بیمه سلامت پنج میلیون خانواده نیازمند را بدون پرداخت وجهی بیمه کرده است، این کار قطعاً تداوم خواهد داشت، در خصوص عدالت آموزشی در تمام حوزه‌ها اجرا خواهد شد، اصلاح ساختارهای فسادزا برنامه دولت است، در دستگاه قضائی با مفسد برخورد می‌کردیم، اینجا بسترهای فسادزا را حل کنیم، به مردم وعده دادیم، که ساختارهای فساد و مولد نابرابری را اصلاح کنیم، در دولت باید ساختارها را اصلاح و بسترهای رانت خواری و فساد را در کشور اصلاح کنیم.

رشد اقتصادی ۸ درصدی برای کشور هدف گذاری شده است

رئیسی با بیان این که هر ساختاری که مولد نابرابری در کشور باشد، باید اصلاح شود، گفت: برخی بر بنده برای سفر به استان‌ها و شهرستان‌ها خرده می‌گیرند، این افراد تجربه با مردم بودن را ندارند، من لذت بودن با مردم را کاملاً می‌چشم و معتقدم همه مدیران اعم از استانداران، وزرا، فرمانداران، بخشداران و همه کسانی که به نام دولت کار می‌کنند، باید با مردم، از مردم و در میان مردم باشند و بدانند، مشکلات با حضور مردم و مشارکت مردم حل می‌شود.

وی با بیان این که امام (ره)، رهبری و شهدا و سرداران به ما آموختند، که مشکلات با مشارکت مردم حل می‌شود، افزود: جبهه را همین مردم و بسیجیان اداره کردند، ارتش و سپاه در عرصه بودند، اما مردم کنار اینها بودند، مشکلات اقتصادی را با حضور مردم حل می‌کنیم و دلیل این که برخی به بنده و همکارانم برای حضور در بین مردم خرده می‌گیرند، این است، که تجربه با مردم بودن را ندارند، من ترجیح دادم، برخلاف برخی که در سالگرد انتخابات جلسه‌های شکلی گرفتند، به میان مردم بیایم و ببینم، چه کارهایی برای مردم انجام شده و چه کارهایی مانده است.

رئیس قوه مجریه با اشاره به سیاست‌های اقتصادی گفت: مردم، بازار و فعالان اقتصادی باید رشد اقتصادی کشور را شاهد باشند، برای کشور رشد اقتصادی هشت درصد را هدف گذاری کردیم، سال ۱۴۰۰ را در حالی گذراندیم، که رشد اقتصادی کشور طبق اعلام بانک مرکزی بیش از چهار درصد و قریب پنج درصد شد، در حالی کار را آغاز کردم، که در سال‌های گذشته رشد اقتصادی یک چهارم یک درصد بود، اما امروز آماری که داریم، حاکی از عبور رشد اقتصادی عبور کرده است، ما در آغاز راهیم، کار با حضور مردم آغاز شده است و می‌بایست، به رشد اقتصادی در شأن ملت بزرگ ایران و رفع همه تحریم‌ها و دست یابی به قدرت بازدارندگی در دنیا و نیز پاسداری از انقلاب و جمهوری اسلامی دست یابیم.

به دولتمردان تاکید کردم گرفتار حاشیه‌ها نشوند

وی پیشوا را شهر سرداران و مردم این منطقه را حماسه ساز خواند و گفت: خدا آیت الله محمودی امام جمعه محترم ورامین را حفظ کند، شما مردم انقلابی و حماسه سازید، بدانید، ما علیرغم همه تهدیدها و تحریم‌ها و دشمنی‌ها آینده کشور را بسیار روشن می‌بینیم و دشمن که تاکنون راه به جایی نبرده بعد از این نیز نمی‌تواند، ملت ما را متوقف کرده و یا به عقب بازگرداند و ما یک راه پیش رو داریم و آن هم راه اجرای عدالت و پیشرفت در کشور است، نه به عقب باز می‌گردیم و نه در جا می زنیم، فقط برای پیشرفت در کشور تلاش می‌کنیم.

رئیس جمهور گفت: بسیار سعی در حاشیه سازی در این چند ماه کردند، اما به دولتمردان اعلام کردم، دچار حاشیه‌ها نشوید، این حاشیه سازی ها در برخی سال‌ها به مردم و کشور ضرر رساند، من به همه افراد صاحب تریبون و قلم و همه کسانی که صاحب جایگاه اجتماعی، فرهنگی و رسانه‌ای هستند، عرض می‌کنم، بیایید کنار هم، دست در دست هم برای رسیدن به هدف تلاش کنیم، این مکتب شهید سلیمانی است، که ما می‌توانیم را به جامعه القا کرده است.

وی افزود: هیچ مشکل حل نشدنی در کشور نداریم و عمیقاً باور داریم، مشکلات به دست مردم و خدمت رسانی مردم حل می‌شود، گرفتار حاشیه‌ها نشوید، به متن بپردازید، متن خدمت مردم برای خدا است و تنها این راه رفع مشکلات کشور را در پی دارد.

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.