دوشنبه 15 دی 1393 | 12:15
جت الاسلام حاجی صادقی جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه تهران در چهارمین مجمع عالی بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت :
بی بصیرت ها و دنیاطلبان در مسیر انقلاب باقی نمی مانند

 

 

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت" حجت الاسلام حاجی صادقی جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه تهران در چهارمین مجمع عالی بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت که صبح امروز در سالن 5 آذر برگزار شد با اشاره به نحوه استقامت در صراط مستقیم اظهارکرد: بزرگترین نعمت خدا هدایت و دین بود که با بعثت پیامبراسلام آغاز و با رهبری و امامت اهل بیت (ع) استمرار می یابد.

وی با اشاره به اینکه بعثت بزرگترین نعمت خدا بود اظهار کرد: این نعمت عظمی در 27 رجب آغاز شد اما نقطه کمالش روز عید غدیر بود. ولایت کمال دین و سنگ تمام خدا است.

حاجی صادقی در رابطه با فلسفه وجودی دین گفت: دین آمده تا انسان ها را از مبدا خاکی به مقصد الهی برساند و نگذارد انسان بدترین موجود عالم باشد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به اینکه انسان بین شر و خلیفه اللهی قرار دارد عنوان کرد: انسان با هدایت دینی می تواند مسجود ملائک باشد وانسان بدون هدایت دینی به بدترین موجود تبدیل می شود.

حاجی صادقی با بیان اینکه دین برای هدایت و سعادت انسان کارهای زیادی کرده است عنوان کرد: دین مسیر هدایت را به انسان نشان می دهد و به ما می گوید که کدام مسیر را برویم تا به مقصد نهایی برسیم؛ مقصد نهایی خدا است و مسیر ما صراط مستقیم است.

حاجی صادقی در ادامه گفت: دغدغه هر مومنی همواره باید این باشد که آیا در صراط مستقیم هستیم؛ ولی مهم تر از یافتن صراط مستقیم استمرار حرکت و ماندن در صراط مستقیم است.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه انقلابی ماندن از انقلابی شدن سخت تر است یادآور شد: بسیاری از صحابه های پیامبر بودند که عمری در صراط مستقیم حرکت کردند اما سقوط کردند و یا زاویه گرفتند همچنین بسیاری از صحابه امام خمینی (ره) نیز بودند که با امام نماندند.

وی با اشاره به اینکه از ریزش ها تعجب نکنید و این سنت خدا است عنوان کرد: باید صحنه هایی به وجود بیاید که افراد غربال بشوند وهمچنین باید صحنه هایی پیش بیاید که انسان حقیقت خود را نشان بدهد.

وی خطاب به پیشکوستان جهاد و شهادت گفتند: نسبت به گذشته از قرآن بیاموزید که یک پیشکسوت نسبت به موفقیت هایش در گذشته باید منت کش خدا باشد.

حاجی صادقی با بیان اینکه در صراط مستقیم راهزن وجود دارد اظهارکرد: خداوند زمانی که ابلیس را بیرون کرد، شیطان گفت در جاده صراط مستقیم می نشینم و جلوی مومنان را می  گیرم و شما دیدید که شیطان قصد داشت جلوی امیرمومنان (ع) را هم بگیرد ولی ناکام ماند.

وی در رابطه با دو عاملی که در خروج از صراط مستقیم نقش دارد گفت: انقلاب نشان داد که دو گروه نمی توانند در این مسیر بماند اول بی بصیرت ها که  کسانی هستند که عمق حرکت را نشناختند و باعث شده است که انحراف فکری برایشان پیش بیاید و همچنین دنیا طلبان دومین گروه هستند  که انسان را از صراط مستقیم خارج می کنند.

حاجی صادقی با بیان اینکه بعضی از خواص در فتنه 88 نتوانستند حق و باطل را تشخیص بدهند عنوان کرد: در فتنه یک طرف جبهه انقلاب اسلامی به رهبری رهبر معظم انقلاب بود و طرف دیگر آن جبهه استکباری به سردمداری آمریکا بود.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه فرهنگ بسیجی یعنی همه چیز را می دهیم ولی از دین و انقلاب کوتاه نمی آییم عنوان کرد: امام حسین (ع) فرموده اند که در زمانی که دین خدا در خطر است یا باید دین خدا سر بدهد یا حسین (ع) سربدهد این یعنی یا باید فاتحه اسلام را بخوانیم ویا باید شهادت نامه حسین (ع) را بنویسیم.

حاجی صادقی در پایان با اشاره به اینکه دشمن براین عقیده پافشاری می کند امت بی امام خطر ندارد و امام بی امت اقتدار ندارد وامت با امام شکست ندارد تصریح کرد: دشمن قصد دارد نقطه اتصال امت و امام را قطع کند چرا که می داند که هر گاه امت با امام همراه شد به هیچ وجه شکست نمی خورد و دشمن مرگ تدریجی خود را درحفظ انقلاب می بیند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.